Преокрет Железничара на отварању Суперлиге

Одбојкашице Железничара из Лајкoвца победом су започеле нову сезону Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Лајковчанке су као гошће савладале Инђију са 3:1, по сетовима 23:25, 25:15, 25:18 и 25:19.

Сјајну утакмицу приредиле су нам одбојкашице оба тима, чиме су дале наговештај да нас очекује још једна узбудљива сезона.

Обе екипе ушле су концентрисано у први овосезонски дуел, што се одразило, како на саму игру, тако и на резултат. Прво узбуђење виђено је при резултату 9:7 у корист гостујуће екипе, када је тим Николе Јерковића везао шест поена и стигао до особне предности. Иако је Железничар брзо пришао ривалу на само поен заостатка, испоставило се на крају да је то био пресудни део сета, пошто су домаће одбојкашице искористиле стечену предност и са 25:23, повеле са 1:0.

indj zel1

Тим који са клупе предводи Бранко Ковачевић, био је решен да у другом сету што пре стигне до поравнања. Иако је почетак другог периода био веома сличан као код првог, Железничар се брзо одвојио, стекао је лепо вођство и сјајном игром, поготово у блоку, је са убедљивих 25:15 испунио зацртан циљ.

indj zel2

За разлику од прва два, Железничар је од старта трећег сета преузео иницијативу. Међутим, Инђија се захваљујући расположеној Теодори Исаиловић експресно вратила у сет и поравнала резултат на 9:9. Уследео је нови налет гошћи, које су преко Велтман и Мадан још једно преузеле предност, коју нису испуштале до краја сета – 25:18.

indj zel3

Четврти сет је, као и целокупни меч, био пун тензија и промењиве игре и једне и друге екипе. Међутим, Лајковчанке су на искуство успеле да неутралишу игру противника, који се грчевито борио за сваки поен. На крају, Железничар је кући однео победу, пошто је последњи период решио у своју корист са 25:19.

indj zel4

Бранко Ковачевић, тренер Железничара, сматра да је његова екипа након првог сета значајно поправила своју игру: „Мислим да је за прво коло ова утакмица била изненађујуће квалитетна. После првог сета, ми смо значајно поправили нашу игру, пре свега у сервису и блоку. Сматрам да је чињеница што смо меч завршили са 17 блокова, највише допринела вечерашњој победи“, рекао је Ковачевић.

Никола Јерковић, стратег Инђије, каже да његов тим није искористио своје шансе на прави начин: „Пружили смо јак отпор Железничару, коме честитам на победи. Први сет смо одиграли у трансу, уз изузетну одбрану и блок. У наставку су нам ти елементи попустили, а ако не играмо на таквом нивоу, тешко ћемо угрозити наше најбоље екипе. Нисмо искористили шансе које су нам се указале, поготово у трећем и четвртом сету. Када год смо требали да направимо неки квалитетан потез, ми смо погрешили. Нема алибија, Железничар је квалитетна екипа, али је нас неки вирус закачио током недеље, тако да је и то имало утицај на сам ицход меча. Имамо веома тежак распоред, јер у прва три кола играмо са екипама које претендују на титулу“, истакао је Јерковић.

Александра Узелац, примач Железничара, дала је свој коментар након вечерашње утакмице: „Драго ми је што смо сезону отвориле победом. Први сет смо одиграле нешто слабије и Инђија је пружила заиста јак отпор. Искрено, очекивале смо борбу, али нам је драго да се утакмица завршила у нашу корист и надамо се да ћемо тако и наставити“, закључила је Александра.

Најефикаснија у победничкој екипи била је управо Александра Узелац са 22 поена, док је код домаћина Теодора Исаиловић освојила 13.

Железничар ће наредног викенда играти против Омладинца, док Инђија гостује Црвеној звезди.