Максимални тријумф Уба у првој утакмици четвртфинала Купа

Одбојкашице Уба тријумфовале су у првом мечу четвртине финала Купа Србије. Уб је вечерас, у Суботици, победио Спартак са убедљивих 3:0, по сетовима 25:16, 25:10 и 29:27.

После исцрпљујуће, али и успешне недеље, Убљанке су овај меч ушле са жељом да што пред стигну до победе.

Иако је Спартак боље започео овај меч и повео са 6:2, Уб је брзо ухватио прикључак и изједначио је резултат на 10:10. Уследила је потпуна доминација гостујуће екипа, која је до краја сета противнику допустила да освоји свега шест поена.

Где су стале у првом, актуелне шампионке Србије наставиле су и у другом делу игре. Екипа из Суботице није имала решење за расположеног противника. При резултату 15:10, Уб је супериорном игром везао 10 поена, од чега су четири била ас сервиса Николине Лукић.

У трећем периоду је екипа коју предводи Предраг Зуцовић заиграла много ангажованије, и била је равноправан противник током читавог сета. Уб јесте боље ушао у сет, чак је имао и лепу резултатску залиху, али је домаћа екипа при резултату 14:12 за противника, везала шест поена и у наставку је била у предности. Међутим, тим Маријане Боричић није желео да се преда, стигао је у узбудљивој завршници до изједначења, а нешто касније је искористио и трећу меч лопту за максималну победу.

Тренер Уба, Маријана Боричић, каже да ће екипа овом победом растерећено дочекати реванш меч следеће недеље: „Мислим да смо у прва два сета доста добро играли. Добро смо сервирали и били смо концентрисани и тачни. У трећем сету смо се мало опустили, и самим тим смо изазвали срећу код екипе Спартака да неке лопте ударају у сајлу, а неке до наших прстију оду у аут. Сами себе смо довели у ситуацију да се мучимо у трећем периоду, али ми је драго што смо успели да преокренемо резултат у завршници и да победом растерећено сачекамо реванш утакмицу“ – закључила је Маријана.

Друга уткмица између ових екипа на програму је 16. новембра у 18.00 часова.

Пласман у полуфинале за сада су обезбедили Црвена звезда и ТЕНТ, док  Железничар из Лајковца и Партизан тренуто играју реванш меч четвртине финала.