Млади радник максималан у заосталом мечу

Одбојкаши Црвене звезде и Младог радника одиграли су заостали меч 5. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Пожаревљани су вечерас, у Београду, савладали црвено-беле са 3:0, по сетовима 25:23, 25:23 и 30:28.

Водила је Црвена звезда током почетка првог сета, али кроз одличне нападе и још бољи блок Еремића, гостујућа екипа смањује на поен заостатка. У наставку је била изједначена игра, али са три узастопна поена Млади радник прелази у минимално вођство. Убрзо су изабраници Драгана Бонића стигли до две сет лопте, спасили си црвено-бели прву, али ставља тачку на овај период игре Еремић још једним успешним нападом.

Неизвестан је био и други сет, све до резултата 14:14, када су Пожаревљани направили серију од три поена и одвојили се од противника. У пар наврата је екипа Игора Жакића дошла на поен разлике, али ипак нису дозволили гости да дође и до изједначења, већ су стигли до три сет лопте. Са два узастопна поена држала се Црвена звезда још у животу, а чак имала прилику контра нападом и да поравна резултат. Међутим, грешком Лазара Мариновића, Пожаревљани су дуплирани предност.

Од почетка до краја виђена је права резултатска клацкалица, предност се константно смењивала. Као цела утакмица, тако је и сама завшница била неизвесна. Нису успели Београђани да искористе чак четири сет лопте, док са друге стране Млади радник користи своју другу меч лопту успешним блоком Тупчија.

Драган Бонић, тренер Младог радника, истакао је како је ово била важна победа за његов тим, јер су се издигли након пораза у претходној утакмици.

"Честитам мојим играчима на заслуженој победи, успели смо да преломимо први сет. У другом периоду одлична игра у свим елементима, а последњи сет је била резултатска клацкалица. Ипак, успели смо на крају да забележимо максимални тријумф", рекао је Бонић.

Игор Жакић, тренер Црвена звезде, честитао је противничкој екипи на одличној игри.

"Данас је боља екипа победила. Играли смо три сета на разлику, али у дефанзивној игри су били доста бољи од нас. Ми нисмо знали да се изборимо са притиском у завршници, а прокоцкали смо шансу и предност у првом сету. Доста сам измена правио, тражио сам праву шесторку која ће да се наметне у делу обавезне игре, али је Млади радник успео да дође до победе, пре свега својим добрим блоком", закључио је Жакић.

Најефикаснији у екипи Младог радника био је Андри Тупчи са 19, док се у противничком тиму највише истакао Душан Николић са 11 поена.