Велики преокрет Спартака!

Одбојкашице Спартака из Суботице оствариле су тријумф у 11. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Суботичанке су вечерас, код куће, након преокрета надиграле Инђију са 3:2, по сетовима 20:25, 22:25, 25:17, 25:21 и 15:11.

У крцатој „Дудовој шуми“, домаће одбојкашице су направиле велики подвиг и наставиле блиставу серију победа.

Први сет наговестио је да ћемо вечерас имати прилику да пратимо сјајну одбојкашку представу. Иако је Спартак одличним сервисима отворио овај дуел са 5:2, брзо је Инђија предвођена тандемом Исаиловић-Обреновић окренула резултат и повела је са 13:9. Имала је домаћа екипа спреман одговор на овај повратак гошћи и серијом од 5:0, поново је вођство приволела на своју страну. Међутим, ни то није превише утицало на Инђију, која је у наставку још једном подигла ниво своје игре и блоковима Данијеле Андрић успела да стигне до лепе резултатске залихе. Овог пута је екипа Николе Јерковића сачувала ту предност и први сет је привела крају са 25:20.

Освајање уводног периода дало је додатни мотив гошћама да и од старта другог заиграју агресивно. Инђијке су одмах блоковима Јане Андрић и Теодоре Исаиловић повеле са 5:1, што је натерало Сашу Недељковића да затражи тајм-аут. Добро је пауза утицала на домаће одбојкашице, пошто су по повратку на терен везале три поена. Ипак, опрезна је била гостујућа екипа и за тили час је одговорила истом мером. У наставку је Инђија вешто чувала стечену предност и у завршницу је ушла са шест поена вишка (19:13). Покушао је Спартак у тим тренуцима да се приближи гошћама, у чему је и успео, али је било прекасно за преокрет и Инђија је повела са 2:0.

Било је евидентно да су „голубице“ близу убедљивог пораза, али је и поред тога публика у хали наставила је да даје неизмерну подршку домаћим одбојкашицама. Видело се на почетку трећег дела игре да ће изабранице Саше Недељковића дати све од себе како би продужиле меч. Биле су сигурне у свим сегментима игре и труд се врло брзо исплатио. Залагањем читаве екипе, Суботичанке су најпре повеле са 5:1, па са 9:5 и 18:11, да би се са 25:17, резултатски вратиле у ову утакмицу.

Велика неизвесност виђена је на старту четвртог периода. И једна и друга екипа желела је да испуни зацртан циљ, што је утицало да резултат константно буде у егалу. Тим Николе Јерковића је први запретио и при резултату 11:11, направио је серију од 5:1, али је већ у наредна четири поена резултат поново био изједначен (16:16). Ушло се у још једну узбудљиву завршницу, у којој су домаће одбојкашице преко Нине Коцић и Ане Јековић, али и грешака ривала, стигле до четири сет лопте (24:20). Иако је Инђија спасила прву, Спартак је из друге шансе успео да реши сет у своју корист и меч одведе у тај-брејк.

А тамо смо гледали још једно тактичко надмудривање два тренера. Инђија је преко Теодоре Исаиловић  прво повела са 4:2, па са 7:5 и 9:7. Иако је у том моменту изгледало да ће гошће изаћи као победнице из овог сусрета, популарне „голубице“ су се побринуле да не буде тако. Зналачки су искористиле грешке ривала и одличним блоковима Лорене Сипић везале четири поена, која су касније била и више него довољна за нови, четврти везани тријумф у првенству.

Саша Недељковић, тренер победничког тима, каже да се утакмица преломила тек у петом сету.

Утакмица подељена на два дела. У првом и другом сету је Инђија владала ситуацијом и заслужено повела са 2:0. Међутим, ми се нисмо предавали тада, јер смо знали да још имамо шансу. Не бих рекао да се утакмица преломила у трећем или четвртом, већ у петом сету. Инђија је у тај-брејку имала 9:7, и мислим да је тада уследео преломни моменат утакмице. Уследела су два дуга поена у којима смо пронашли енергју и касније стигли до победе. Публика је вечерас била сјајна и током читаве утакмице нам је подизала адреналин и жељу да освојимо сваки поен“, закључио је Недељковић.

Никола Јерковић, тренер Инђије, каже да је тежак распоред утицао на самопоуздање његове екипе.

„Поновио нам се сличан сценарио као и на неким претходним утакмицама, које смо изгубили. Тежак распоред на почетку и лош старт су утицали да изгубимо самопоуздање и то се некако провлачи кроз целу полусезону. Поново смо били сјајни у прва два сета као и на неким претходним утакмицама, али нисмо успели да то искористимо и остваримо победу“, рекао је Јерковић.

Најрасположенија у победничком тиму била је Нина Коцић са феноменалним скором од 33 поена, док се код гошћи истакла Теодора Исаиловић са одличних 30 поена.

Спартак у наредном колу дочекује Омладинац, а Инђија гостује Железничару у Лајковцу.

Фотографија: subotica.info