Уб близу финала Купа Србије

Одбојкашице Уба забележиле су тријумф у првој утакмици полуфинала Купа Србије. Убљанке су вечерас, као гошће, надиграле Партизан Ефбет са 3:1, по сетовима 25:19, 24:26, 27:25 и 25:22.

Иако су црно-беле одбојкашице биле на висини задатка, изабранице Маријане Боричић направиле су велики корак ка финалу.

Партизан је за нијансу боље отворио овај дуел, али је већ после неколико поена Уб преузео иницијативу. У наставку се играло поен за поен, да би гошће у завршници увећале своје вођство, сјајним ас сервисима, као и поенима Слађане Ерић и Бојане Ћелић – 25:19.

У другом делу меча виђена је права резултатска клацкалица. Поново је тим Маријане Боричић био бољи на почетку, након чега је домаћин успешним блоковима Стојиљковић и Вукчевић преокренуо резултат. Није дуго потрајала ова залиха Партизана, пошто је Уб експресно стигао до изједначења, после чега је у завршницу ушао са 23:21. Није то утицало на жељу „Парног ваљка“ да из овог периода изађе као победник. Наиме, Партизан је заслугама читаве екипе најпре изједначио, да би врло брзо и искористио другу сет лопту за 1:1.

Велика борба настављена је и у трећем периоду. Уб је од старта био решен да поново стигне до предности, а средином сета је доминантном игром стекао пет поена вишка. Чинило се у тим тренуцима, као и у самој завршници ове деонице, да је све решено, али је Партизан успео да надокнади велики минус (23:20) и стигне до изједначења (24:24). Међутим, јаче нерве имале су пуленке Маријане Боричић, па су искористиле четврту сет лопту и стигле на корак до победе – 27:25.

А онда су поново Београђанке заиграле у препознатљивом ритму и средином четвртог дела имале предност – 13:11. Ипак, борбене Убљанке нису посустале, него су фуриозном серијом од 7:0 узвратиле ударац – 18:13. Деловало је тада да су све дилеме око победника утакмице отклоњене. Ипак, тако нису мислиле изабранице Дарка Закоча, које су се још једном вратиле, практично анулиравши предност противница – 21:22, иако снаге за потпуни преокрет нису имале – 22:25.

Слађана Ерић, капитен Уба, дала је свој коментар након победе своје екипе.

„Ушли смо у ову утакмицу као фаворити. Партизан је у другом сету имао веома слаб проценат пријема и успео је да изађе као победник. Ми смо након тога морале да сведемо грешке на минимум и да поправимо игру у свим елементима. До краја је било неизвесно, али је најважније било смирити ситуацију и одиграти без грешака, како ми заправо играмо и тренирамо сваки дан“, закључила је Слађана.

Најефикаснија играчица у победи своје екипе била је Анет Барбара Бенитез са 19 поена, док је исти учинак у домаћој екипи имала Ксенија Томић.

Статистику са овог меча погледајте овде.

Реванш меч полуфинала на програму је 27. или 28. децембра.