Цаковићев систем однео превагу над Партизановим искуством

Одбојкашице Јединства из Старе Пазове победиле су екипу Партизана Сокербет у мечу 2. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге са 3:1, по сетовима 25:15, 25:23, 24:26 и 25:19, после 95 минута игре.

Већ добро познати систем у раду и игри који примењује тренер Јово Цаковић у Јединству, којим је екипу из Старе Пазове довео у врх српске одбојке, и овог пута је функционисао у довољној мери да се савлада квалитетан и искусан тим Партизана Сокербет. То је потврдио и тренер Београђана, Данило Стокућа, који је честитао домаћој екипи на истрајности у одбрани и доброј организацији у игри, заправо на ономе, како је рекао, у чему су најбољи.

Пресудиле су наше грешке што се тиче блока, такође што се тиче другог напада и сервиса, имали смо доста сервис грешака. Са друге стране, екипа Јединства је много боље функционисала у овим елементима. Извући ћемо поуке из овог меча, идемо даље”, рекао је тренер Стокућа.

На почетку меча, екипа Партизана је била конкурентна и чак је повела са 9:6, али након тога је уследила серија Јединства од 8:1, у којој су се истакле Исидора Коцкаревић и Тамара Миљевић. Домаће одбојкашице су одржавале стабилну предност од 4 до 5 поена разлике и додатно је увећале до краја сета, који је екипа Јединства решила у своју корист са убедљивих 25:15.

Jed Par09102021 1

У другом сету је виђена много изједначенија борба у којој су се екипе током целог сета смењивале у вођству. На крају, пресудила је једна грешка више екипе Партизана, тако да су домаћини удвостручили предност, добивши овај део игре минималном разликом, 25:23.

Све је изгледало као да ће се меч завршити у три сета. Домаћа екипа је и у трећем сету одржавала стабилна 3 поена предности  (10:7, 16:13) све до завршнице у којој је Партизан успео да стигне до изједначења, а затим и да реши сет у своју корист такође минималном разликом, 26:24.

У четвртом сету екипа Јединста је одлучно кренула да прави разлику већ од самог старта, тако да је у једном тренутку она износила читавих 9 поена (17:8). Рутински су одбојкашице домаћина привеле овај сет крају (25:19) и заслужено забележиле нову победу у шамопионату.

Мислим да је наша предност у овој утакмици била боља одбрана и боља организација напада”, рекла је Тамара Миљевић, играчица Јединства. ”Наш систем је дефинитивно пресудио у овој утакмици и то што смо испоштовали све што смо се договорили пре меча. Једино смо у том трећем сету правили доста грешака, али смо срећни што смо упркос томе успели да победимо”, додала је Исидора Коцкаревић, која је уз Бранку Тицу била најбољи поентер у домаћој екипи, са освојених 18 поена.

Jed Par09102021 2

Добро је када не играш сјајно, а победиш. Имали смо доста грешака у сервису, али са друге стране имали смо минималан број грешака у нападу, што је одлично. Суштина је да има простора да се овај систем и ова екипа утеже. Имали смо и доста здравствених проблема ове недеље. Јоњев је дошла тек реда ради, за не дај Боже. Данас нам је фалила Јована Зеленовић, која је болесна. Не знам да ли сте приметили, али наш први дизач је у првом сету имала озбиљну дисторзију скочног зглоба и ја јој честитам што је изнела ову утакмицу. Ми нисмо имали решењу у случају да она није могла да настави. Утолико је ова победа велика”, рекао нам је Јово Цаковић, први тренер Јединства.