Трећа узастопна победа за Црвену звезду

Одбојкашице Црвене звезде забележиле су трећу узастопну победу у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. У дербију 3. кола који је одигран у СЦ „Вождовац“, изабранице Александра Владисављева победиле су ТЕНТ са 3:2, по сетовима 25:21, 25:17, 21:25, 22:25 и 15:10, после 114 минута игре.

Црвена звезда је боље отворила меч. Повела је са 7:2, али је ТЕНТ убрзо узвратио и на семафору је писало 10:10. Недуго затим одбојкашице у црвено-белим дресовима поново су направиле резултатску разлику (18:12), коју нису испуштале до краја сета – 25:21.

Други сет био је веома сличан првом. После уводног вођства домаћина, резултат је на половини овог периода био изједначен (11:11). Екипа из Београда је до краја поново дошла до резултатске предности (20:14), која јој је омогућила да дуплира вођство у сетовима. Резултат на крају овог дела игре био је 25:17 за домаћина.

CZVTENT3

Није велика предност црвено-белих утицала на самопоуздање Обреновчанки. Доминантном игром у свим сегментима повеле су изабранице Владимира Васовића са 4:0, па са 10:4 и 18:11, да би решиле трећи сет у своју корист са 25:21.

Наставила је гостујућа екипа са бољом игром и у четвртом периоду. У великој већини овог периода предност је била на страни ТЕНТ-а, али је Звезда у завршници стигла до изједначења (21:21). Одолео је Обреновачки тим нападима домаћина на крају овог периода и дошао до заслуженог поравнања резултата (25:22).

Иако је изгледало да ће неизвесност ескалирати у петом сету, Црвена звезда је то демантовала. Повелa је са 4:1 и са 9:6, па са 12:9, да би са 15:10 изашла као победник како сета, тако и меча.

Повратница у екипу Црвене звезде и бивша чланица репрезентације Бојана Дрча, дала је свој коментар на ову утакмицу:

„У прва два сета смо у потпуности наметнули своју игру и неки наш ритам. Они су у трећем сету направили неке измене, напали су нас сервисом и ту су они нас сломили. Иако смо у том сету имали своје шансе, нисмо успели да их искористимо, али је најважније да смо на крају уписали нова два бода и забележили трећу победу. Ми се сада окрећемо Купу и утакмици са Клеком. Настављамо даље са борбом и идемо корак по корак“, истакла је Бојана.

Најефикаснија у победничкој екипи била је Јелена Лазић са 19 поена, док се у екипи Тента највише истакла Сара Царић са 25. Црвена звезда ће у наредном колу гостовати Инђији, док ће Тент, у још једном дербију, одмерити снаге са Партизаном.