Одигране прве утакмице осмине финала Купа Србије, Војводина савладала Спартак из Љига

Одигране су прве утакмице осмине финала у Купу Србије 2021/22. Када је мушка конкуренција у питању пласман у четвртфинале обезбедили су Рибница, Партизан, Војводина, Црвена звезда, Млади радник и Ниш. Код дама су место међу осам најбољих избориле екипе Црвене звезде, Партизана и Спартака из Суботице.

Војводина је у малој сали СПЕНС-а лако савладала Спартак из Љига са максималних 3:0, по сетовима 25:10, 25:16 и 27:25.

Актуелни шампион Србије je на више него убедљив начин освојио  прави сет. Успела је екипа из Љига да колико-толико парира ривалу на почетку сета, али је врло брзо Војводина преузела иницијативу и почела је да ниже поене. Водили су Новосађани са 11:5, па са 19:8, да би сет решили у своју корист са 25:10.

Наставили су домаћини са сјајном игром и у наставку утакмице. Као и у првом делу, Спартака је на старту био равноправан противник, али су новосадски црвено-бели недуго затим направили резултатску разлику, која је била недостижна. Покушали су гости у завршници да се приближе Војводини, али им то није пошло за руком. На крају 25:16 за великих 2:0.

ofk

Када се очекивало да ће екипа Слободана Бошкана доминантно освојити и трећи сет, Љиг је почео много боље да игра. При резултату 10:8 у корист Војводине, Спартак је везао шест поена и прешао је у вођство. Ипак, успео је домаћи тим да изједначи резултат и до краја се играло поен за поен. У узбудљивој завршници, Војводина је успела да искористи другу меч лопту и пласирала се четвртфинале Купа Србије.

Слободан Бошкан, први тренер Војводине, није у потпуности био задовољан игром своје екипе на овом мечу: „Ово је важна победа за нас због наставка сезоне. Већ у петак играмо против Спартака из Суботице који нас на свом терену дочекују са три победе у Суперлиги. Честитао бих мојој екипи на вечерашњој победи. Први сет смо одиграли одлично, били смо концентрисани и играчи су испоштовали све што смо се договорили. Међутим, нисам задовољан са игром у трећем сету. Мислим да је недопустиво за екипу као што је наша да тако осцилира и ту бих поготово истакао пријем сервиса и дистрибуцију дизача. Ми у оваквим утакмицама морамо да играмо подједнако у свим деловима игре“ - истакао је Бошкан.

Тренер Спартака из Љига, Ненад Ковачевић, свестан да је Војводина пре мећа била велики фаворит: „Честитам Војводини на заслуженој победи и на проласку у четвртфинале Купа. Ми смо лоше отворили утакмицу, а иста ситуација је била и у другом периоду. У трећем сету смо направили предност, али је неискуство пресудило да се Војводина врати на крају. Ми смо били свесни да је Војводина велики фаворит у овој утакмици. Окрећемо се наредној утакмици са Радничким код куће“ – рекао је Ковачевић.

У осталим мечевима осмине финала није било изненађења. Погледајте у наставку резултате са тих утакмица:

ОДБОЈКАШИ:

ПАРТИЗАН СОКЕРБЕТ – ТАКОВО (ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ)        3:1  (25:23, 25:18, 18:25 25:22)

ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ (НОВИ САД) – СПАРТАК (ЉИГ)            3:0  (25:10, 25:16, 27:25)

МЛАДИ РАДНИК (ПОЖАРЕВАЦ) – БОРАЦ (СТАРЧЕВО)            3:1  (25:23, 25:9, 22:25 25:17)

РИБНИЦА (КРАЉЕВО) – НОВИ ПАЗАР                                      3:1  (25:22, 24:26, 25:16, 25:20)

НИШ – КАРАЂОРЂЕ (ТОПОЛА)                                                   3:1  (25:20, 22:25, 25:23, 25:21)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – БОРАЦ (ПАРАЋИН)                                     3:0  (25:17, 25:9, 25:15)

ОДБОЈКАШИЦЕ:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – КЛЕК                                                             3:0 (25:17, 25:17, 25:14)

ПАРТИЗАН СОКЕРБЕТ – РАДНИЧКИ БЛАСТЕРС (БЕОГРАД)    3:0 (25:19, 25:15, 25:10)

СПАРТАК (СУБОТИЦА) – ИНЂИЈА                                              3:0 (25:20, 25:17, 25:22)