Преглед 3. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге за одбојкашице и одбојкаше

Окончано је још једно, 3. коло Банка Поштанска штедионица Суперлиге. У конкуренцији дама, Јединство је и после овог кола остао на челу табеле, а Црвена звезда и ТЕНТ су нам приредили сјајну утакмицу. Када је мушка конкуренција у питању, Војводина је дочекала Партизан у репризи прошлогодишњег финала, док је Црвена звезда наставила победнички низ у Љигу. У наставку можете прочитати кратке извештаје са свих утакмица.

ОДБОЈКАШИЦЕ:

Петак 15.10.2021.

Црвена звезда – ТЕНТ  3:2 (25:21, 25:17, 21:25, 22:25, 15:10)

Први меч био је један од дербија кола. Црвена звезда је у СЦ „Вождовац“ дочекала прошлогодишњег финалисту, екипу Тента.

Црвена звезда била је бољи ривал у првом делу меча. У већини уводног сета имале су предност, коју им је омогућила да поведу са 1:0. Домаћин је наставио са бољом игром и у другом сету и лако је дуплирао вођство. Иако се очекивало да ће Звезда у трећем сету лако доћи до максималне победе, ТЕНТ је у тим тренуцима подигао ниво игре. Водиле су Обреновчанке са 5:1, па са 13:4 и 20:11, да би са 25:21 смањиле резултат. Четврти сет био је више него изједначен, али је на крају у неизвесној завршници ТЕНТ успео да дође да изједначења и одвео је меч у пети сет. Ипак, црвено-бели су били бољи ривали у одлучујућем периоду и заслужено су изашли као победници како сета, тако и меча. (Опширније о овој утакмици можете прочитати ОВДЕ)

CZVTENT3

Спартак Суботица – ЖОК Срем 2:3 (21:25, 25:21, 21:25, 25:23, 12:5)

Још један сјајан меч одигран је у петак. Спартак из Суботице поражен је од Срема после велике борбе.

У свим сетовима вођена је велика борба. Срем је два пута водио у овом мечу, али је и Спартак два пута успео да изједначи резултат и меч је решен у тај-брејку. Екипа из Сремске Митровица боље је отворила пети сет, повела је са 5:2, па са 9:4 и 13:10, да би сет решила у своју корист са 15:12. Срем је тако дошао да своје прве победе у сезони, док је Спартак доживео трећи пораз.

Субота 16.10.2021.

ЖОК Клек МД Зрењанин – Инђија 2:3 (21:25, 29:27, 25:19, 20:25, 10:15)

Прва утакмица суботњег програм била је још једна у низу неизвесних. Овог пута је новајлија у Суперлиги изашао као победник.

Предност коју је створила на почетку првог сета, Инђија је претворила у вођство. Домаћа екипа је у неизвесном другом сету дошла до изједначења, а већ у трећем и до потпуног преокрета. Није се предавала екипа коју са клупе предводи Никола Јерковић, освојила је четврти сет и победник је одлучен у тај-брејку. На сјајан начин је Инђија отворила пети део игре и повела је са 6:1. Покушао је противник да смањи ту предност, а најближи је био при резултату 11:9. Инђија је на крају успела да дође до победе освојивши овај период са 15:10. (Опширније о овој утакмици можете прочитати ОВДЕ)

KlekIndjija5

ЖОК Уб – Јединство Стара Пазова 0:3 (18:25, 23:25, 19:25)

Јединство из Старе Пазове наставило је победнички низ победом у Убу.

На сјајан начин је тим Јове Цаковића отворио уводни сет и повео је са 7:0. Ова предност била је недостижна за актуелне шампионке Србије и Јединство је повело са 1:0. Други сет био је узбудљивији, али је и овог пута тим из Старе Пазове изашао као победник. У трећем, а испоставиће се касније и последњем периоду, гости су после изједначеног резултата на почетку преузели иницијативу, направили су резултатску разлику и освојили су нова 3 бода. Јединство из Старе Пазове заузима прво место на табели са 9 освојених бодова. (Опширније о овој утакмици можете прочитати ОВДЕ)

Недеља 17.10.2021.

Партизан Сокербет – Железничар Лајковац 0:3 (22:25, 26:28, 22:25)

У последњем мечу 3. кола, Партизан је дочекао Железничар из Лајковца у дворани Мастер.

Обе екипе ушле су опрезно у овај меч. Лајковац је средином уводног сета успео да направи серију од седам поена и повео је са 19:11, али се убрзо Партизан вратио у игру. Ипак, у неизвесној завршници тим из Лајковца дошао је до предности. Други сет био је права посластица за све љубитеље одбојке. Обе екипе су се смењивале у вођству, да би на крају Железничар спасао три меч лопте и дуплирао своју предност. Трећи део игре био је готово исти као и први, али је овог пута тим који са клупе води Бранко Ковачевић изашао као победник на нешто лакши начин. Железничар се после пораза у прошлом колу вратио на победнички колосек, док Партизан и даље чека на победу. (Опширније о овој утакмици можете прочитати ОВДЕ)

Најефикасније играчице у овом колу биле су Сара Царић (ТЕНТ) и Теодора Исаиловић (Инђија) са 25 поена, а пратила их је Ивана Радоњић (Спартак Суботица) са 23 поена.

Рибница – Ниш 3:0 (25:14, 25:17, 25:20)

У првом мечу 3. кола у конкуренцији одбојкаша, Рибница је савладала Ниш максималним резултатом.

Рибница је у сва три сета била бољи ривал. После вођства током читавог периода, екипа Милана Симојловића је лако освојила први сет са 11 поена разлика. Нешто неизвесније било је у другом делу игре. Ниш је средином сета имао и предност, али је тим из Краљева лако преокренуо резултат и касније је дуплирао своје вођство. Игру из претходна два сета, Рибница је приказала и у трећем и заслужено је победила.

Војводина НС семе – Партизан Сокербет 0:3 (22:25, 21:25, 21:25)

Партизан је дербију кола изненадио актуелног шампиона Србије, екипу Војводине и тако јој нанео други узастопни пораз.

После изједначе игре на почетку уводног сета, Партизан је дошао до предности, коју није испуштао до краја овог периода. Иста ситуација била је и у другом делу игре. Београдска екипа је сачувала вођство стечено средином сета и на семафору је било 2:0. Новосађани су боље ушли у трећи период, повели су са 5:2, али су црно-бели врло брзо преокренули резултат и нешто касније освојили трећи сет за велику победу. (Опширније о овој утакмици можете прочитати ОВДЕ)

vojpar1

Спартак Љиг – Црвена звезда 0:3 (18:25, 21:25, 22:25)

Црвена звезда наставила је серију победа у овогодишњем шампионату.

Црвено-бели су бољом игром у одбрани, али и у нападу лако дошли до предности од 1:0. Спартак је у другом периоду покушао да парира фаворизованом ривалу, али то није дуго потрајало. Звезда је искористила своје шансе и дошла је надомак тријумфа. У трећем периоду, Звезда је потврдила свој квалитет, освојила је овај сет и дошла до треће узастопне победе.

Раднички доо – Млади радник 3:2 (27:29, 22:25, 25:18, 25:18, 15:7)

Сјајну одбојку приредили су нам Раднички и Млади радник у првом мечу недељног програма.

У два веома неизвесна сета, Млади радник је дошао до велике предности од 2:0 и остало му је само да заврши посао у трећем сету. Ипак, у тим тренуцима је Раднички почео много боље да игра и врло брзо се вратио резултатски у меч. Као и увек тај-брејк је био чиста лутрија, која је овога пута усрећила Крагујевчане, који су изашли као победници. (Опширније о овој утакмици можете прочитати ОВДЕ)

radmrp3

Таково – Спартак Суботица 1:3 (15:25, 25:20, 21:25, 22:25)

Можда и највеће изненађење овогодишње Суперлиге, екипа Спартака из Суботице, забележила је трећи тријумф у сезони.

Много боље је Спартак ушао у овај меч, а то показује и предност од 10 поена, којом је освојио први сет. Таково се пробудило у другом периоду и после неколико преокрета, успело је да се резултатски врати у меч. Ипак, Суботичани у наставку меча нису дозволили ново изненађење. Иако је екипа из Горњег Миланова пружала јак отпор, Спартак је успео да одоли и забележио је нова три бода. (Опширније о овој утакмици можете прочитати ОВДЕ)

tgmss1

Када је мушка конкуренција у питању, највише се истакао Младен Бојовић (Млади радник) са 27 поена, а уз њега сјајне утакмице су одиграли Радослав Парапунов (Војводина) и Немања Јунгић (Спартак Суботица) са 22 поена.