Убљанке славиле у Инђији након пет сетова

Одбојкашице Инђије нису никада биле ближе победи над трофејним клубом Уб.

Била је то суботња одбојкашка представа за све сладокусце овога спорта. Убљанке су стигле у Инђију као фавориткиње, а до победе су дошле пре свега на искуство које су градиле и кроз европска такмичења. Домаћи тим игра први сет као у трансу. На поен Теодоре Исаиловић имају нестварних 19:4. Гошће у наставку ублажују тај висок резултат домаћег тима за 25:14.

У другом сету потпуно обрнут след догађаја, Сада Убљанке диктирају испис поена на семафору и брзо је било 15:25.

Трећи сет се показао и као најузбудљивији. Резултатска клацкалица је била до половине тог сета. Потом Инђинчанке праве разлику и стижу до 17:11. Ту неочекивано стају и Убљанке долазе до поравнања резултата на 23:23. Исаиловић и капитенка Вулић освајају наредна два поена за свој тим и то је 2:1 у сетовима за домаће.

Четврти сет и гошће га добијају. Дуго је Инђија имала резултатски прикључак, али је то било недовољно за освајање истог и за велику победу. Уместо тога гошће добијају сет са 19:25.

Пети и одлучујући сет гошће отварају са 4:0. То се испоставило и као одлучујуће по меч јер су гошће рутински привеле утакмицу крају 8:15.

На крају чини се да су Инђинчанке испустиле победу против великог ривала. Са друге стране, освојен је и први бод у мечу са екипама из горњег дома табеле.

Инђија – Уб 2:3
(25:14, 15:25, 25:23, 19:25, 8:15)
Инђија. Хала спортова, гледалаца око 150. Судије: Драгана Плавшић – Београд и Роберт Леко – Нови Сад. Делегат: Горан Ћато – Нови Сад.

Инђија: Кнежевић 8, Којадиновић 9’, Луковић 6, Исаиловић 29, Вулић (К) 12, Андрић 4, Јолдић (Л-1)
Барнак 1, Тривун, Радовић, Јеринић 1, Бојанић, Љубичић, Божовић (Л-2)

Тренер: Никола Јерковић

Уб: Цветићанин 9, Стијепић 8, Кутлешић 15’, Зарић 12, Борчић 6, Новосел 7, Тадић (Л-1)
Петровић 1, Рогић, Лукић (К), Петрановић 5, Алфонсо 16, Марјановић (Л-2)

Тренер: Маријана Боричић

Слика и текст: Анђелко Белић, sportin.biz

Одбојкаши Војводине из Новог Сада стигли су до тријумфа у дербију 17. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Млади Новосађани су вечерас, у хали „Александар Николић”, поразили Партизан Ефбет са 3:1, по сетовима 25:22, 20:25, 25:20 и 26:24.

Новосађани ударили пету рецку у дуелима са Партизаном!

Одбојкаши Црвене звезде стигли су до важне победе на премијери 17. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Звезда је вечерас, на свом терену, надиграла Млади радник из Пожаревца са 3:2, по сетовима 18:25, 25:15, 19:25, 25:18 и 16:14.

Звезда се два пут враћала, па срушила Млади радник!

Одбојкашице Радничког Бластерс забележиле су други везани тријумф у одложеној утакмици 15. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Београђанке су вечерас, као гошће, надиграле Омладинац након велике борбе са 3:2, по сетовима 22:25, 25:19, 23:25, 32:30 и 15:5.

Раднички након драме наставио операцију „опстанак”!
Вечерас је одиграно одложено 14. коло Банка Поштанска штедионица Суперлиге између Инђије и Спартака из Суботице. Екипа Инђије је на домаћем терену победила Суботичанке са 3:2, по сетовима 28:26, 22:25, 25:21, 19:25 и 15:13.