Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Омладинац сломио Спартак након тај-брејка!

Одбојкашице Омладинца из Нових Бановаца оствариле су победу у 7. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Омладинац је вечерас, код куће, надиграо суботички Спартак са 3:2, по сетовима 16:25, 25:23, 25:22, 20:25 и 15:10.

Одличну одбојкашку представу приредиле су нам одбојкашице оба тима, која је била употпуњена сјајним потезима, али и дугачким и неизвесним поенима.

Након уводног вођства домаћина (5:3), Суботичанке су заслугама читаве екипе, а понајвише Ане Јековић, која је одсервирала четири везана аса, везале осам поена и стигле до преокрета. Испоставило се врло брзо да је то био преломни моменат првог периода, пошто Омладинац у наставку никако није могао да заустави расположеног ривала и Спартак је са 25:16, повео са 1:0.

Већ у другом сету, екипа Марка Николића заиграла је много боље. Иако је Спартак овај период отворио са 7:3, није пуно требало домаћим одбојкашицама да окрену резултат у своју корист, након чега је на стању била права резултатска клацкалица. Тако је било све до резултата 23:23, када је Омладинац најпре поеном из напада, а потом и ас сервисом Стјеповић стигао до жељеног изједначења.

Поново је гост из Суботице био бољи на почетку и повео је са 5:2, а је онда почео и да греши. Зналачки су то искористиле изабранице Марка Николића, које су најпре преокренуле резултат и повеле са 12:8, па са 16:11. Иако је гост у наставку покушао да ухвати прикључак, домаће одбојкашице су у битним тренуцима биле максимално концентрисане, а поново је Каја Стјеповић била задужена да у завршници омогући својој екипи освајање новог сета.

Тамо где су стале у претходном, наставиле су одбојкашице Омладинца у четвртом сету, пошто су повеле најпре са 6:4, па са 9:7. Међутим, у тим тренуцима је Спартак убацио у пету брзину и серијом 7:1, преокренуо је резултат (14:10). Иако је у наредних неколико поена домаћин успео да се стабилизује и поравна резултат (19:19), Суботичанке су у завршници још једном заиграле доминантно и избориле су тај-брејк.

Чинило се на почетку петог сета да ће Спартак поприлично лако изаћи из овог меча као победник, јер је већ на старту повео са 5:1. Ипак, није прошло превише времена, а Омладинац је поенима Стјеповић стигао до најпре до изједначења, а потом и до вођства (10:8). Нису се на томе зауставиле изабранице Марка Николића, пошто су до краја биле максимално концентрисане и са 15:10, стигле су до великог тријумфа.

 

Најефикаснија у тријумфу своје екипе била је Каја Стјеповић са 26 поена, пратила ју је Анђела Кукило, која је из 87 напада забележила 22 поена. Код гостију, Ана Јековић је утакмицу окончала са 22.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Омладинац ће у наредном колу гостовати Убу, док ће Спартак дочекати Јединство.

Odbojkica prodavnica enter400

Годинама су у Крагујевцу са великим нестрпљењем чекали дан када ће се одбојкаши вратити на стазе старе славе и у витрине клуба одложити барем један пехар. Ни на почетку ове сезоне нико није са сигурношћу могао да каже да ће баш 2025. година остати уписана златним словима у историји одбојкашке секције СПД Раднички. Ипак, неколико ентузијаста је из утакмице у утакмицу сигурним кораком оповргло све сумње и на крају урадило нешто што ниједна генерација до сада није.

Душан Лопар Тихи јунак великог подвига Крагујевчана!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца нови су шампиони Србије! Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у ”МТС хали Језеро”, у петој, одлучујућој утакмици финала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге, поразила новосадску Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 21:25, 25:20, 25:21 и 25:22.

Крагујевац слави дуплу круну: Раднички након 15 година шампион Србије!

Одбојкашице Железничара из Лајковца нове су шампионке Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Лајковчанке су вечерас, на свом терену, у петом мечу финалне плеј-оф серије, надиграле Уб са максималних 3:0, по сетовима 25:15, 28:26 и 25:16.

Златни Ћира стигао до трона: Железничар је нови шампион Србије!

Одбојкаши Војводине Моцарт остварили су велики тријумф и на тај начин изборили пету, одлучујућу утакмицу финалне серије Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, у четвртом мечу, надиграли Раднички доо из Крагујевца са 3:1, по сетовима 22:25, 34:32, 25:22 и 25:15.

Мајсторица одлучује о шампиону: Војводина још једном боља од Крагујевчана!

Одбојкашице Београда избориле су пласман у Банка Поштанска штедионица Суперлигу за наредну сезону. Екипа Дејана Крповића је вечерас, на свом терену, у другој утакмици плеј-аута, надиграла Инђију са 3:1, по сетовима 25:21, 27:29, 25:12 и 25:22.

Београд наредне сезоне у Суперлиги!