Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Дерби зачеља припао Клеку!

by Душан Крстић

Одбојкашице Клека из Зрењанина забележиле су другу овосезонску победу у утакмици 8. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Зрењанинке су данас, као гошће, надиграле Раднички Бластерс са 3:1, по сетовима 25:18, 17:25, 25:19 и 28:26.

Клек се и поред тријумфа и даље налази у зони испадања, али постоји могућност да ће ова победа бити од велике важности за опстанак у елити.

Одмах су гошће заслугама читаве екипе и добром игром на свим пољима повеле са 7:4, па са 12:9. Иако је у наредних неколико поена Раднички успео да поравна резултат, то није пореметило Клек, који је за тили час вратио предност на своју страну (15:12). Практично је у наставку на терену постојала само једна екипа, пошто су изабранице Зорана Веселинова у потпуности надиграле ривала и са 25:18, повеле су са 1:0.

За разлику од првог, тим Николе Милосављевића је у други период ушао веома агресивно, пошто је најпре повео са 4:0, па са 9:4 и 12:8. Успела је екипа из Зрењанина у наставку да смањи заостатак на само два поена (13:11), али је у тим тренуцима поново уследио налет домаћина, који је серијом од 8:2, стигао на корак од изједначења. Као што се и очекивало, Раднички је до краја периода искористио стечену залиху и са 25:17, поравнао је резултат.

Трећи сет је био готово пресликан као и први. Након бољег почетка Клека, Раднички је средином сета поравнао резултат и очекивало се да ћемо у наставку гледати велику борбу. Међутим, Зрењанинке су имале другачије планове, пошто су зналачки искористиле грешке ривала, али су и одличном игром у нападу повеле са 21:16. Изненађење је изостало у финишу ове деонице и Клек је по други пут повео на овом сусрету.

Највећу борбу гледали смо у четвртом, а испоставиће се нешто касније и последњем периоду. Све до половине овог сета Раднички је имао предност, али му је Клек све време „дисао за вратом“. Ипак, добро се тим Николе Милосављевића носио са притиском у тим тренуцима и у завршницу је ушао са вођством од 20:17. Предаја није била опција за Клек, који је серијом од 6:1, стигао на корак од победе (23:21). Ипак, ни ту није био крај узбуђењима. Раднички је у наредних неколико поена оживео наду да утакмицу може да одведе у тај-брејк, али је онда на сцену ступила Ива Лазић, које је са три блока режирала преокрет вредан велике победе.

Најрасположенија у тријумфу своје екипе била је Ана Сарић са 23 поена, док се код домаћина истакла Ања Радмиловић са 17.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Клек ће у наредном колу дочекати Инђију, док ће Раднички гостовати Црвеној звезди.

ФОТО: Клек Зрењанин

Odbojkica prodavnica enter400

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су тријумф у 17. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, на свом терену, након велике борбе надиграла Карађорђе са 3:2, по сетовима 25:21, 25:23, 15:25, 19:25 и 15:10.

Фокус на финалу: Крагујевчани преживели Вождове

Одбојкашице Уба оствариле су тријумф у 18. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милана Гршића је вечерас, на свом терену, надиграла лајковачки Железничар са 3:1, по сетовима 25:22, 19:25, 25:22 и 27:25.

Вицешампиону комшијски дерби: Уб спреман за финале Купа Србије!

Шеснаеста рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге била је на програму минулог викенда на теренима широм Србије. Поједине екипе су оправдале улогу фаворита, док су неке доживеле поразе којима се мало ко надао. Првенствено, реч је о мечу између Такова и Спартака, у којем су Милановчани, на изненађење многих, али потпуно заслужено, надиграли лидера, док је Ниш продубио агонију Партизана и значајно се учврстио на месту које гарантује плеј-аут двомеч. Раднички је у Лесковцу оправдао улогу фаворита, док се Црвена звезда реванширала Карађорђу за пораз у првом делу сезоне. Минималну победу извојевала је и Војводина у дуелу са Пазовчанима, док је Млади радник нанео екипи из Великог Градишта други пораз у низу.

Преглед 16. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Истинске борбе за врх и опстанак

Минуле суботе одигране су све утакмице 17. рунде Банка Поштанска штедионица Суперлиге у конкуренцији дама, а самим тим и настављене борбе за што боље позиције пред одлучујући део сезоне, који је све ближи. Стога су све екипе биле максимално мотивисане да остваре позитивне резултате, али је то пошло за руком само онима које су у својим утакмицама важиле за фаворите. Тако је ТЕНТ без већих проблема изашао на крај са Радничким у престоници, док је Јединство наставило потеру за лидером, пошто је било боље од Београда. Уб и Железничар уписали су победе након четири одиграна сета, и то против ужичког Јединства, односно суботичког Спартака. А тријумфима су се радовали и београдски вечити ривали, пошто је Звезда надиграла Срем, а Партизан поразио Лесковац.

Преглед 17. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Фаворити без грешке

Одбојкаши Црвене звезде остварили су победу у дербију 16. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Ивице Јевтића је вечерас, у Тополи, поразила Карађорђе са 3:1, по сетовима 25:22, 23:25, 25:20 и 29:27.

Звезда се реванширала Вождовима!