Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Железничар и ТЕНТ оправдали улоге фаворита

Одбојкашице Железничара из Лајковца и ТЕНТ-а из Обреновца оствариле су победе у првим утакмицама четвртфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Лајковчанке су код куће надиграле Срем са максималних 3:0, док је ТЕНТ морао да се помучи како би узео скалп Партизану Ебет и славио са 3:1.

Железничар – Срем  3:0 (25:8, 25:14, 25:17)

Лакше него што се очекивало су Лајковчанке изашле на крај са Сремицама и значајно се приближиле полуфиналу плеј-офа.

Већ након првог сета било је јасно да Железничар и Срем вечерас нису на истим таласним дужинама. Иако је екипа Николе Каприца током ове сезоне правила веома добре резултата и то против фаворизованих ривала, вечерас ју је тим из Лајковца у потпуности разоружао. Потврду тога добили смо већ након уводног периода у којем је домаћин оставио ривала на свега осам освојених поена.

Ни у другом сету није било превише изненађења, пошто је чета Бранка Ковачевића од почетка диктирала темпо. Поенима Ксеније Томић и Вање Ивановић, одмах је Железничар направио превагу, да би у наставку свој допринос дала и Јована Зеленовић, што је омогућило домаћину да дуплира вођство – 25:14.

Изненађење је изостало и у трећој деоници у којој је Железничар по опробаном рецепту рано направио значају резултатску залиху, коју је у наставку вешто чувао и на крају је са 25:17, стигао до заслуженог тријумфа.

Емилија Жакић, техничар Железничара, истакла је да је ово једна од најбољих партија њене екипе ове сезоне.

Пре свега, честитала бих екипи на данашњој победи. Приказали смо једну од најбољих партија ове сезоне. Драго ми је због тога јер је почео плеј-оф и свака утакмица је јако битна. Морамо да будемо свесне да овде нисмо завршиле посао, јер нас чека реванш утакмица у Сремској Митровици. Сигурна сам да је Срем тамо пружити већи отпор, тако да морамо бити концентрисане до краја и да ово завршимо у нашу корист”, рекла је Емилија.  

Вања Ивановић предводила је свој тим до победе са 12 поена, а пратиле су је Ксенија Томић и Јована Зеленовић са по 10, док су се у екипи Срема истакле Ана Михајловић и Миња Драшковић са по седам.

ТЕНТ – Партизан Ефбет        3:1 (25:17, 22:25, 25:23, 25:14)

Иако је важио за апсолутног фаворита, финалиста Купа Србије је морао и те како да се помучи како би изашао на крај са ривалом у првом мечу четвртфинала плеј-офа.

Неизвесност у првом периоду трајала је само до вођства гошћи од 8:6, када је екипа Игора Жакића убацила у пету брзину у поенима Наташе Чикуц Динс, Цветковић и Мијатовић, направила је серију од 9:0. Иако су црно-беле у наставку покушале да се врате, ТЕНТ је до краја био максимално концентрисан и са 25:17 повео је 1:0 у сетовима.

Иако се чинило да ће дешавања из првог периода у потпуности обесхрабрити гошће из Београда, убрзо су оне то демантовале. Све је ишло ка томе да ће ТЕНТ и овај период решити у своју корист, пошто је повео најпре са 8:3, па са 15:8 и 21:17. Међутим, при поменутом резултату Партизан је одличио да крене у јуриш, а тај потез се брзо исплатио, јер су изабранице Ненада Живановића, понајвише заслугама Круљ, Петровић и Вукоје направиле серију од 8:1 и са 25:22 поравнале резултат.

Готово идентичну слику гледали смо и у трећем периоду, али су Обреновчанке овог пута на време успеле да избегну налет ривала у завршници. Поново је ТЕНТ током читавог сета био у поентерском суфициту, да би у при резултату 19:16, црно-беле везале четири поена и прешле у вођство. Ипак, правовремено је реаговала екипа Игора Жакића и овај период решила је у своју корист са 25:23.

У четвртој, а испоставиће се касније и последњој деоници, Обреновчанке су биле решене да отклоне сваку дилему везану за победника овог меча. Убрзо се испоставило да им је то и пошло за руком, пошто су током читавог сета диктирале темпо и на крају су ривала оставиле на свега 14 освојених поена.

 

Мина Мијатовић предводила је своју екипу до победе са 22 поена, док је Наташа Чикуц Динс бројала до 21. Са друге стране Ана Круљ је забележила 17, а Александра Петровић 13 поена.

Статистику са утакмица можете погледати овде.

Реванш утакмице на програму су 29. марта, док ће се евентуалне треће утакмице одиграти 1. априла.

Odbojkica prodavnica enter400

Одбојкашице обреновачког ТЕНТ-а забележиле су убедљив тријумф у првом мечу полуфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Обреновчанке су вечерас, на свом терену, поразиле лајковачки Железничар са максималних 3:0, по сетовима 25:22, 25:17 и 25:14.

ТЕНТ на корак до финала!

Одбојкашице Уба оствариле су тријумф у првој утакмици полуфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милана Гршића је вечерас, у Старој Пазови, надиграла Јединство са 3:1, по сетовима 26:24, 24:26, 25:23 и 25:13.

Брејк Убљанки у Старој Пазови!

Одбојкаши суботичког Спартака и Црвене звезде уписали су тријумфе у првим утакмицама четвртфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Суботичани су, код куће, надиграли новосадску Војводину Моцарт, док је Звезда, на свом терену, била боља од Младог радника.

Спартак и Звезда оправдали улоге фаворита

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца и Карађорђа остварили су победе у првим утакмицама четвртфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су, на свом терену, поразили ВГСК, док је Карађорђе, након трилера, био бољи од Такова код куће.

Раднички доо – ВГСК 3:0 (25:18, 25:22, 28:26)

Након што су у фото-финишу последњег кола успели да преузму чеону позицију и као лидери дочекају разигравање, пулени Алексе Брђовића направили су први и то велики корак ка пласману међу четири најбоље екипе. Као што се донекле и могло наслутити, Крагујевчани су, поред предности домаћег терена, оправдали и улогу фаворита и на крају могли да прославе победу. Наравно, Градиштанци су и вечерас били жељни надметања, што је поготово било приметно током трећег сета, али је на крају искуство шампиона Србије било од пресудног значаја.

Већ на старту меча је Раднички искористио деконцентрацију ривала и његовим грешкама стекао је неколико поена резултатске залихе, а како је сет одмицао ту предност су Крагујевчани одржавали поенима Бојовића, Нејића и Ковача. Тако је тим Алексе Брђовића без већих проблема привео посао крају у првом сету са 25:18. Далеко већи отпор су Градиштанци пружили у другом сету, пошто су и поред нешто бољег старта, све време дисали за вратом фаворизованом ривалу. Када год би се Раднички одвојио, екипа Милана Ђуричића је одржавала корак. Ипак, при вођству домаћина од 22:21, на сцену је ступио искусни Бојовић и омогућио је свом тиму да дуплира предност (25:22). У трећем, а испоставиће се касније и последњем сету, ствари на терену су и те како могле да се закувају. ВГСК, и поред великог резултатског дефицита, није намеравао да се тек тако преда, па је средином треће деонице преузео вођство од ривала и у завршницу ушао са 23:20. То је био тек почетак узбуђења, пошто су Крагујевчани на време успели да ухвате прикључак, након чега су обе екипе имале своје шансе, али је на крају пресудило искуство домаћина – 28:26.

Крагујевчане је до победе предводио Младен Бојовић са 19 поена, Иван Ћировић бројао је до 13, док је два поена мање додао Давиде Ковач. На другој страни су се истакли Вељко Бохарев и Бранислав Грковић са по 11 поена.

Карађорђе – Таково 3:2 (20:25, 25:19, 25:27, 25:13, 15:13)

Иако су пре нешто мање од недељу дана, у оквиру последњег кола одиграли међусобни дуел, свима је било јасно да ће слика на терену у четвртфиналном дуелу Тополаца и Милановчана бити потпуно другачија. А тако је и било пошто су како домаћини, тако и гости приредили сјајну одбојкашку представу и оправдали звање овог дуела као једног од најинтересантнијих на старту разигравања. Ипак, победник је могла да буде само једна екипа, а то је овог пута пошло за руком оној коју са клупе предводи Невен Мајсторовић.

Домаћин је за нијансу боље отворио дуел, али су гости већ средином сета, заслугама читавог тима, које је поентерски предводио Алџинон, стекли лепу резултатску залиху (15:11), која се убрзо испоставила као довољна за почетно вођство. Ипак, одговор Вождова је био експресан. Готово идентична слика виђена је на терену, само са промењеним улогама. Карађорђе је средином сета стигао до преокрета, да би у наставку искористио стечену залиху и са 25:19 стигао до изједначења.

Као што се и очекивало, борба се распламсала у трећем сету. Обе екипе биле су решене да стигну до вођства. Иако је у први мах деловало да ће Такову без већих проблема тако нешто поћи за руком, Карађорђе је успео да учини завршницу занимљивом, али не и да заустави ривала у почетној намери (25:27). Међутим, оно што домаћин није успео у трећој, јесте у четвртој деоници, јер је био и више него убедљив и изборио је тај-брејк и то препустивши ривалу свега 13 поена.

Одлука о победнику пала је након петог сета, у којем је домаћин, на крилима својих навијача, био за нијансу конкретнији и концентрисанији. Све до резултата 9:9 играло се поен за поена, да би у наставку превагу направили Гмитровић и Перовић, који су својој екипи нешто касније омогућили да стигне до тријумфа – 15:13.

Најефикаснији у победи свог тима био је Александар Гмитровић са 31 поеном, Лазар Мариновић уписао је 12, а један поен мање Петар Брашанац. На другој страни се истакао Луис Алџинон са 18 поена, а пратио га је Стефан Сакикић са 13 поена.

Статистику са утакмица можете погледати овде.

Друге утакмице четвртфинала плеј-офа одиграће се у понедељак, 13. априла, док су евентуалне мајсторице предвиђене за 16. април.

Раднички и Карађорђе ближе полуфиналу

Одбојкашице Железничара избориле су пласман у полуфинале плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Лајковчанке су вечерас, на свом терену, у трећој утакмици четвртфинала, надиграле Црвену звезду са 3:1, по сетовима 26:24, 25:16, 29:31 и 25:23.

Железничар употпунио листу полуфиналиста!