резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва и Прва ”Б” лига

Трећа узастопна победа за Црвену звезду

Одбојкашице Црвене звезде забележиле су трећу узастопну победу у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. У дербију 3. кола који је одигран у СЦ „Вождовац“, изабранице Александра Владисављева победиле су ТЕНТ са 3:2, по сетовима 25:21, 25:17, 21:25, 22:25 и 15:10, после 114 минута игре.

Црвена звезда је боље отворила меч. Повела је са 7:2, али је ТЕНТ убрзо узвратио и на семафору је писало 10:10. Недуго затим одбојкашице у црвено-белим дресовима поново су направиле резултатску разлику (18:12), коју нису испуштале до краја сета – 25:21.

Други сет био је веома сличан првом. После уводног вођства домаћина, резултат је на половини овог периода био изједначен (11:11). Екипа из Београда је до краја поново дошла до резултатске предности (20:14), која јој је омогућила да дуплира вођство у сетовима. Резултат на крају овог дела игре био је 25:17 за домаћина.

CZVTENT3

Није велика предност црвено-белих утицала на самопоуздање Обреновчанки. Доминантном игром у свим сегментима повеле су изабранице Владимира Васовића са 4:0, па са 10:4 и 18:11, да би решиле трећи сет у своју корист са 25:21.

Наставила је гостујућа екипа са бољом игром и у четвртом периоду. У великој већини овог периода предност је била на страни ТЕНТ-а, али је Звезда у завршници стигла до изједначења (21:21). Одолео је Обреновачки тим нападима домаћина на крају овог периода и дошао до заслуженог поравнања резултата (25:22).

Иако је изгледало да ће неизвесност ескалирати у петом сету, Црвена звезда је то демантовала. Повелa је са 4:1 и са 9:6, па са 12:9, да би са 15:10 изашла као победник како сета, тако и меча.

Повратница у екипу Црвене звезде и бивша чланица репрезентације Бојана Дрча, дала је свој коментар на ову утакмицу:

„У прва два сета смо у потпуности наметнули своју игру и неки наш ритам. Они су у трећем сету направили неке измене, напали су нас сервисом и ту су они нас сломили. Иако смо у том сету имали своје шансе, нисмо успели да их искористимо, али је најважније да смо на крају уписали нова два бода и забележили трећу победу. Ми се сада окрећемо Купу и утакмици са Клеком. Настављамо даље са борбом и идемо корак по корак“, истакла је Бојана.

Најефикаснија у победничкој екипи била је Јелена Лазић са 19 поена, док се у екипи Тента највише истакла Сара Царић са 25. Црвена звезда ће у наредном колу гостовати Инђији, док ће Тент, у још једном дербију, одмерити снаге са Партизаном.

10. ЖОК Клек 18 1 17 8 52 -44 4

Вицешампион Србије довео је прво појачање за следећу сезону. Рада Перовић, доскорашњи техничар Железничара из Лајковца, долази у Уб као замена за Ану Јакшић, која ће од наредне сезоне носити дрес неког другог клуба.

Рада Перовић појачала великог ривала

Иако се још увек сумирају утисци из завршнице прошле, актуелни шампион Србије већ ради на склапању тима за наредну сезону. Војводина НС семе је данас у просторијама клуба као нова појачања представила репрезентативни двојац у виду Петра Крсмановића и Максима Буцуљевића.

Репрезентативни тандем појачао шампиона

Оно о чему се претходних дана спекулисало, добило је своју потврду. Искусни стручњак Ратко Павличевић, нови је тренер женског тима Црвене звезде. Његов повратак је озваничен на данашњој конференцији за медије коју је организовао београдски клуб.

Ратко Павличевић поново на клупи шампионки Србије

Партизан Сокербет почео је са склапањем тима за наредну сезону. Након одласка капитена Лазара Мариновића у табор вечитог ривала, актуелни освајач Купа Србије озваничио је долазак репрезентативног тандема, Луке Тадића и Алексе Батака.