Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Јединство макисмално и после 4. кола

Одбојкашице Јединства из Старе Пазове наставиле су серију победа у 4. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Јединство је у дербију кола надиграло Железничар из Лајковца са 3:1, по сетовима 25:19, 19:25, 25:21 и 25:17, после 97 минута игре.

На почетку уводног сета играло се поен за поен, да би екипа из Старе Пазове средином овог периода повела са 14:11. Ова предност била је довољна домаћој екипи да у завршници одигра растерећеније и да освоји сет са 25:19.

Слична игра виђена је и у другом делу утакмице, али су овог пута Лајковчанке биле конкретније. После изједначеног резултата на старту сета, екипа коју са клупе предводи Бранко Ковачевић направила је серију од пет поена и повела је са 16:11. До краја овог периода није било промене и гости су дошли до изједначења идентичним резултатом као и у првом сету.

Изабранице Јове Цаковића биле су решене да у трећем сету поново стигну до вођства. Обе екипе смењивале су се у вођству током читавог сета, чак је Железничар и био енергичнији, али је Јединство успело да сломи отпор противника и у неизвесној завршници поново је дошло до предности.

Четврти сет био је потврда боље игре домаће екипе. Као и у прва два сета, на почетку се водила велика борба, да би Јединство при резултату 10:9 направило серију од 6 поена и приближило се победи. До краја сета, а испоставиће се нешто касније и меча, домаћа екипа је увећала предности, што јој је омогућило да дође до нове, четврте победе у сезони.

„Утакмица је оправдала епитет дербија. Моја екипа је, као и у претходним утакмицама, била добра у нападу и имали смо само две грешке у том сегменту.  Да би побеђивао у оваквим утакмицама потребан ти је мало већи фонд играча и да имаш ротацију. Нама је то данас ишло на руку. Ова победа је мали корак за веће циљеве. Ми већ размишљамо о наредној утакмици коју играмо у Купу са Звездом“ – закључио је Цаковић.

Odbojkica prodavnica enter400

Одбојкашице Црвене звезде забележиле су тријумф на затварању 21. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Изабранице Данила Стокуће су вечерас, на свом терену, надиграле Београд са максималних 3:0, по сетовима 25:17, 25:16 и 25:17.

Звезда убедљива у београдском дербију

Одбојкаши Радничког д.о.о. из Крагујевца и Карађорђа из Тополе остварили су тријумфе у 20. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Шампион Србије био је бољи од Јединства на страни, док су Вождови, на свом терену, надиграли ВГСК.

Преокрет шампиона у Пазови, Вождови бољи од ВГСК-а

Одбојкаши Партизана Коптех забележили су велику победу у 20. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Бојана Јанића је вечерас, у вечитом дербију, поразила Црвену звезду са максималних 3:0, по сетовима 28:26, 25:23 и 25:18.

Црно-бела плава чета угасила Звезду!

Одбојкаши Војводине Моцарт уписали су важан тријумф на премијери 20. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, надиграли суботички Спартак са максималних 3:0, по сетовима 25:16, 25:23 и 25:19.

Освајач Купа заустављен у Новом Саду!

Јубиларна, двадесета рунда такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, била је стандардно веома динамична, а две недеље пред крај мало тога је остало непознато. Већ сада се зна ко ће играти у плеј-офу, а остаје да видимо само ко ће се са ким састати, док ће се у наредне две недеље највеће борбе водити за опстанак у елити. До таквог достигнућа стигао је Срем и поред максималног пораза од ТЕНТ-а, док је Београд за длаку пропустио прилику да се нађе у повољнијој позицији, јер је боље од њега након пет сетова било ужичко Јединство. Партизан је поразио суботички Спартак након четири одиграна сета, а Звезда је веома лако изашла на крај са Лесковцем на страни. Улогу фаворита оправдао је и Уб, који је након три одиграна сета преслишао београдски Раднички Бластерс. Ипак, најинтересантније је било у Лајковцу, где је пазовачко Јединство након истинске борбе и дугих пет сетова успело да порази актуелног шампиона, екипу Железничара.

Преглед 20. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Мало тога непознато