Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Трилер у Обреновцу припао Убу

Екипа Уба остварила је своју шесту победу у 9. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Одбојкашице Уба су вечерас у Обреновцу победиле екипу ТЕНТ-а са 3:2, по сетовима 25:22, 25:17, 22:25, 21:25 и 15:9.

У првом периоду игре изабранице Владимира Васовића повеле су на самом старту сета са 5:2. Брзо су Убљанке стигле до изједначења, а након тога и до преокрета резултата у своју корист. Држале су предност до средине сета али је екипа ТЕНТ-а успела да поравна резултат на 13:13 и да се врати у овај део игре. Међутим, гостујућа екипа је направила серију од пет поена и прешла још једном у вођство од 18:13. Одржавале су предност до саме завршнице сета који је на крају и припао њима.

Кренула је екипа Уба концентрисаније у други сет и направила је разлику од шест поена (9:3). Нису допуштале изабранице Маријане Боричић ниједног тренутка да им се домаћа екипа приближи, већ су наставиле да ређају поене и стигле до чак 10 поена предности (21:11), а потом и до убедљивих 13 сет лопти. Био је то недостижан резултат за ТЕНТ, а гостујућа екипа је успела да дуплира своју предност.

tent ub1

Најнеизвеснији је био трећи период игре. На почетку се предност смењивала, а од средине сета играло се поен за поен до саме завршнице. При резултату 22:22, Ана Малешевић је била одлична у нападу, а након тога Нина Мандовић је сјајним блоком довела своју екипу до сет поена коју је екипа из Обреновца реализовала ас-сервисом и смањила предност Уба.

tent ub3

Четврти сет кренуо је изједначено до резултата 7:7. Уследила су два успешна блока домаће екипе, а онда и сјајни сервиси Ане Малешевић, после којих су Обреновчанке направиле серију од седам поена и повеле са 15:8. Наставила је екипа ТЕНТ-а са одличном игром, али се Убљанке нису предавале и на све могуће начине су покушале да дођу до изједначења. Направиле су серију од шест поена, али ипак ни то није било довољно и ТЕНТ је успео да освоји сет и одведе меч у тај-брејк.

Вратила је екипа Уба своју игру и повела на почетку петог периода са 7:2, па 9:4. Одржавале су ту предност до самог краја и са 15:9 успеле су да освоје овај сет, а тако и меч.

tent ub2

Софија Медић, задовољна је због остварене победе на гостујућем терену.

„Ово је важна победа за нас, биле смо максимално фокусиране да забележимо тријумф. Желеле смо победу, како би вратиле самопоуздање. Добро смо отвориле утакмицу, повеле смо 2:0 и онда смо одједном стале, што нам се већ дешавало. Драго ми је да смо успеле да се вратимо након два изгубљена сета и изађемо из утакмице као победнице. Идемо даље, надам се још бољим резултатима у будућности“, рекла је Медић.

Тренер ТЕНТ-а, Владимир Васовић честитао је екипи Уба на заслуженој победи.

„Била је једна врло чврста и неизвесна утакмица. Прва два сета Убљанке су биле јако добре у свим елементима игре, нису нам дозволили да ми водимо нашу игру. У трећем и четвртом периоду смо се пробудили, почели смо да сервирамо боље и да мање грешимо. Пети сет је увек лутрија и екипа Уба је показала сав свој квалитет и искуство. Није лако кад се изгуби, али морамо да идемо даље“, закључио је Васовић.

Најефикаснија у екипи Уба била је Љиљана Ранковић са 25 поена, док се у домаћој екипи истакла Ана Митровић са 19. У наредном колу Уб путује у Инђију, док ТЕНТ дочекује екипу Спартака из Суботице.

Odbojkica prodavnica enter400

Лигашки караван Банка Поштанска штедионица Суперлиге стигао је до свог четрнаестог стајалишта у конкуренцији момака. Нова рунда такмичења била је алармантна за екипе које претендују за сам врх табеле пред почетак плеј-офа. Пре свега, актуелни шампион је у Горњем Милановцу доживео најубедљивији пораз у овој сезони, док је ВГСК у сјајној атмосфери на домаћем терену прекинуо победнички низ Спартака. Након минималног пораза у прошлом колу, Млади радник је био и више него убедљив у мечу са Партизаном, Карађорђе је након преокрета изашао на крај са Јединством, док су Војводина и Црвена звезда без већих проблема изашле на крај са екипама из доњег дома, пошто су остварили максималне тријумфе против Дубочице, односно Ниша.

Преглед 14. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Упозорење фаворитима

На теренима широм Србије, минулог викенда одигране су све утакмице петнаесте рунде такмичења. Фаворити су, као што се и очекивало, махом оправдали очекивања, али далеко од тога да је ово коло прошло без веома интересантних утакмица. Пре свега, пазовачко Јединство је након великог преокрета успело да по први пут у овој години заустави Црвену звезду у првенству, док је након пет узастопних пораза Партизан успео да прекине црну серију. Уб и Железничар су без већих проблема изашли на крај са Београдом, односно Сремом, док је ТЕНТ морао и те како да се помучи како би славио у Суботици, баш као и Раднички у дуелу са Лесковцем.

Преглед 15. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Рунда без већих турбуленција

Одбојкаши ВГСК-а остварили су велики тријумф у 14. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милана Ђуричића је вечерас, на свом терену, надиграла лидера првенства, суботички Спартак, са 3:1, по сетовима 29:31, 25:19, 25:21 и 25:20.

ВГСК се не шали: Лидер пао у Великом Градишту

Одбојкашице Партизана ЦБС оствариле су тријумф у 15. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Ненада Живановића је вечерас, на свом терену, надиграла ужичко Јединство, након великог преокрета, са 3:2, по сетовима 14:25, 16:25, 25:10, 25:23 и 15:10.

Велики преокрет Партизана
Одбојкашице Јединства из Старе Пазове забележиле су победу у 15. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Изабранице Јова Цаковића савладале су Црвену звезду са 3:2, по сетовима 25:27, 27:29, 25:19, 25:19 и 15:12.
Јединство кроз иглене уши против Звезде