Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

ТЕНТ максималан против Партизана

У 13. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге одбојкашице ТЕНТ-а, вечерас у Београду, савладале су Партизан Сокербет са 3:0, по сетовима 25:18, 25:20, 25:20.
 
 У првом периоду екипа ТЕНТ-а је повела на самом почетку са 6:3, па 9:5. Расположене изабранице Владимира Васовића наставиле су одличном игром, а серијом од четири поена вођство им се повећало на 19:11. Одржавале су предност до самог краја и са 25:18 освојиле први сет.
 
Ушао је Партизан концентрисаније у други сет и повео на почетку, али је брзо екипа из Обреновца успела да поравна резултат. Уследила је игра поен за поен, а са четири узастопна поена екипа из Београда је још једном преузела вођство (13:9). Међутим, дошле су до своје игре Обреновчанке, а тако се и резултатски вратиле у сет. Наставиле су у истом ритму, а са 25:20 су дуплирале предност.
 
Трећи период игре почео је вођством ТЕНТ-а са 6:2, па 9:4. Успела је противничка екипа да изједначи, али је серијом од пет поена екипа из Обреновца вратила вођство на своју страну (16:11). Није дала гостујућа екипа ниједног тренутка да им се Београђанке приближе, већ су са 25:20 ставиле тачку на овај дуел и однеле три бода кући.
 
Играчица ТЕНТ-а, Јована Цветковић, честитала је својој екипи на победи и пожелела срећу у новој години.
 
"Виђена је одлична игра обе екипе. У утакмицу смо ушле озбиљно, посвећено и сконцентрисано. Иако смо имале напоран ритам иза нас, а и имаћемо га, што нам не да пуно простора за опуштање, драго ми је што смо ову годину затвориле победом", закључила је Цветковић. 
 
Најефикаснијa у екипи ТЕНТ-а била је Сара Царић са 21, док се у противничком тиму највише истакла Ксенија Томић са 8 поена. ТЕНТ ће у наредном колу, које је на програму после паузе, дочекати Железничар, док ће Партизан гостовати Инђији.
 

Odbojkica prodavnica enter400

Одбојкаши Црвене звезде забележили су тријумф у 18. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Звезда је вечерас, у Старој Пазови, након истинске борбе надиграла Јединство са 3:2, по сетовима 26:28, 25:21, 39:37, 23:25 и 15:6.

Звезда преживела у Пазови

Одбојкашице Железничара из Лајковца уписале су тријумф у 19. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Ратка Павличевића је вечерас, у Београду, надиграла Раднички Бластерс са 3:1, по сетовима 25:19, 25:16, 18:25 и 25:17.

Лајковчанке боље од Радничког

Одбојкашице Црвене звезде забележиле су велики тријумф у дербију 19. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Данила Стокуће је вечерас, на свом терену, надиграла Уб са максималних 3:0, по сетовима 25:21, 28:26 и 25:23.

Звезда зауставила победника Купа!

Одбојкаши новосадске Војводине Моцарт остварили су тријумф у дербију 18. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, надиграли крагујевачки Раднички доо, након велике борбе, са 3:2, по сетовима 25:19, 20:25, 15:25, 25:19 и 16:14.

Реприза финала по мери Новосађана!

Три године чекале су Убљанке на домаћи трофеј и коначно су у Суботици прекинуле пост. Као што је то случај био и пре три сезоне, вицешампионке Србије су освојиле Куп Србије и подсетиле све љубитеље одбојке да ће у наставку бити конкурентне и у борби за титулу првака државе. Ипак, заслуге за успех леже и у доброј припреми, а дефинитивно је дерби 18. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге против Железничара умногоме значио Убљанкама. Обавезе су имале и остале екипе, па су у петак победе након преокрета и четири одиграна сета прославиле одбојкашице Звезде, Спартака и Срема, док је суботњи програм био резервисан за београдски дерби у којем је Партизан уписао сва три бода. Иако је у финалу доживео минималан пораз, ТЕНТ је смогао снаге да се кроз првенствену утакмицу врати на победничке стазе и то у дуелу са пазовачким Јединством.

Преглед 18. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Финале Купа утицало на распоред