Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Звезда убедљива у Обреновцу

Одбојкашице Црвене звезде забележиле су седму победу у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Звезда је вечерас у Обреновцу, савладала ТЕНТ са 3:0, по сетовима 25:19, 25:16 и 25:11.

Виђена је права резултатска клацкалица током првог периода. Минимална предност се константно смењивала, а након сјајних сервиса Ћировић, Црвена звезда се на кратко одвојила. Међутим, узвратила је Јарамазовић ас-сервисима и тиме поравнала резултат своје екипе. Био је принуђен Ратко Павличевић да затражи тајм-аут, а његове изабранице су након предаха још једном прешле у вођство. Иако су се Обреновчанке одлично браниле, у завршници је капитен црвено-белих Ана Живојиновић узела ствари у своје руке и поеном из напада ставила тачку на овај сет.

Наставила је гостујућа екипа са сјајном игром, повела 4:1 и одмах натерала Тамонеа да у раној фази узме тајм-аут. Међутим, није то пореметило Београђанке, које су направиле нову серију поена и повећале вођство на 9:3. А са друге стране тренер ТЕНТ-а користи и свој други тајм-аут. Одржавала је Црвена звезда стечену предност, ас-сервисом Божице Марковић стигла до девет сет, а затим и до вођства од 2:0.

Биле су решене црвено-беле да реше овај дуел у три сета. Од почетка до краја држале су предност на својој страни. При резултату 16:10 за екипу из Београда, уследила је серија од 9:1 и тиме је уписала максималну победу на гостујућем терену.

Александра Ћировић, техничар Црвене звезде, каже да је њена екипа наметнула свој стила игре у преломним моментима.

„Честитам својим саиграчицама, као и читавом тиму на победи, која је веома битна за нас. Можда је у првом сету било мало осцилација, али мислим да смо успеле да наметнемо нашу игру у кључном моменту и покажемо наш квалитет. У друга два сета смо се добро браниле и мислим да нам је сервис био један од бољих елемената у овој утакмици. Успеле смо да испунимо наш циљ, а то је максимална победа“, рекла је Александра.

Катарина Чанак, блокер Црвене звезде, дала је свој коментар након утакмице.

„Веома битна победа за нас, због тренутног стања на табели и свега што се дешава у лиги. Наравно, веома смо срећне због максималне победе. Знали смо да ТЕНТ неће бити лак противник, али смо успеле да се изборимо и на крају победимо“, закључила је Катарина.

Најефикаснија у Црвеној звезди била је Адела Хелић са 14, док се у екипи ТЕНТ-а највише истакла Мина Мијатовић са 10 поена.

Статистику са меча можете погледати овде.

Звезда у наредном колу дочекује АС Батајницу, а ТЕНТ гостује Убу.

 

Odbojkica prodavnica enter400

На теренима широм Србије су у петак и суботу одигране све утакмице 18. рунде такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Како је крај лигашког дела сезоне све ближи, тако су све екипе свесне да остаје све мање простора за грешку, што је и те како било приметно и у самим мечевима. Дефинитивно је дерби кола оправдао то звање, пошто је Војводина након велике борбе успела да заустави шампиона Србије. А подједнако интересантно било је и у Старој Пазови, где је Звезда успела да надигра Јединство након маратона. Максималним победама радовали су се одбојкаши Такова, Карађорђа и Спартака, а успешан је био и Ниш, пошто је након четири одиграна сета остварио злата вредну победу над тимом из Великог Градишта.

Преглед 18. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Све мање простора за грешку

Протеклог викенда, прецизније у петак и суботу, одигране су све утакмице 19. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Самим тим, свима нам је јасно да је крај лигашког дела првенства све ближи, пошто ћемо за нешто мање од три недеље знати ко ће се радовати, а коме неће бити до тога, иако су већ сада неке ствари кристално јасне. Током минулог викенда ТЕНТ је наставио своју серију победа, док се пазовачко Јединство експресно вратило на победничке стазе. Сремице су везале другу победу и то над екипом Београда, док су Ужичанке након два пораза у низу прекинуле црну серију победом над Лесковцем, а до тријумфа је стигао и шампион на гостовању Радничком. Ипак, дефинитивно је утакмица кола, на папиру, одиграна у петак, а Црвена звезда је, на велико изненађење, успела да резултатски убедљиво надигра новопеченог освајача Купа Србије, екипу Уба.

Преглед 19. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Узбуна, ближи се крај!

Одбојкаши Црвене звезде забележили су тријумф у 18. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Звезда је вечерас, у Старој Пазови, након истинске борбе надиграла Јединство са 3:2, по сетовима 26:28, 25:21, 39:37, 23:25 и 15:6.

Звезда преживела у Пазови

Одбојкашице Железничара из Лајковца уписале су тријумф у 19. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Ратка Павличевића је вечерас, у Београду, надиграла Раднички Бластерс са 3:1, по сетовима 25:19, 25:16, 18:25 и 25:17.

Лајковчанке боље од Радничког

Одбојкашице Црвене звезде забележиле су велики тријумф у дербију 19. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Данила Стокуће је вечерас, на свом терену, надиграла Уб са максималних 3:0, по сетовима 25:21, 28:26 и 25:23.

Звезда зауставила победника Купа!