Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Црвено-беле уписале максималну победу

Одбојкашице Црвене звезде забележиле су победу у 21. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Црвено-беле су вечерас, у Београду, савладале ТЕНТ са 3:0, по сетовима 25:13, 25:15 и 25:22.
 

Отворила је Црвена звезда добро овај дуел и у раној фази дошла до предности. При резултату 11:8, уследила је серија домаћих од шест узастопних поена. Убрзо су још једном изабранице Ратка Павличевића направиле серију и тако дошле до 12 сет лопти, а затим и до 1:0.

Изједначена игра била је на самом почетку другог периода, а онда су црвено-беле имале неколико добрих напада, те су се резултатски одвојиле. На 14:11 за домаћу екипу, стала је на сервис линију искусна Ана Живојиновић која је направила четири узастопна ас-сервиса. Све до самог краја Црвена звезда је одржавала вођство, а тачку на овај сет ставила је Ана Клегер успешним нападом. -25:15
 
Највећи отпор одбојкашице ТЕНТ-а пружиле су у последњем сету. Повеле су на почетку, али узвратиле су Београђанке у преокренуле резултат у своју корист. Давала је све од себе екипа из Обреновца да дође до изједначења, средином сета је била и на поен заостатка. Међутим, Јелена Стојић са два успешна блока и једним нападом враћа својој екипи веће вођство. Брзо је на семафору стајало пет меч лопти за Црвену звезду, а сјајним сервисима Видачић, Обреновчанке су спасиле три. Ипак, још једном за крај је била успешна у нападу Клегер и тако је домаћи тим стигао до максималног тријумфа на домаћем терену. 
 
Најефикаснија у Црвеној звезди била је Ана Клегер са 21, док су се у противничком тиму највише истакле Ана Малешевић и Мина Мијатовић са по 7 поена.
 
Статистику са утакмице можете погледати овде.
 

У последњем колу регуларног дела сезоне, Црвена звезда ће путовати у Батајницу, док ТЕНТ дочекује Уб. 

Odbojkica prodavnica enter400

Више од шест месеци и тачно 146 утакмица касније, стигли смо до тренутка који су сви истински љубитељи одбојке са нестрпљењем чекали. У наредним данима добићемо одговор на питање која екипа ће бити крунисана у новог шампиона Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Књига је спала на два слова, она која су, према досадашњим достигнућима и резултатима, показала и највише од почетка. ТЕНТ и Уб одмериће снаге у финалној драми од најмање три, а највише пет чинова, која ће за једне бити крај дугогодишњег поста, док ће поражени морати да сачекају неку другу прилику.  

Освета или потврда: ТЕНТ и Уб у походу на шампионску круну!

Одбојкаши новосадске Војводине Моцарт уписали су тријумф у првој утакмици полуфинала Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Марка Наранчћа је вечерас, у Београду, надиграла Црвену звезду након преокрета са 3:1, по сетовима 21:25, 25:22, 25:21 и 25:23.

Брејк Војводине у Београду!

Одбојкашице Омладинца из Нових Бановаца оствариле су тријумф у другој утакмици плеј-аута за опстанак у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Екипа Марка Николића је вечерас, на свом терену, надиграла суботички Спартак са максималних 3:0, по сетовима 25:22, 25:22 и 25:20.

Омладинац изборио мајсторицу

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су тријумф у првој утакмици полуфинала Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су вечерас, на свом терену, надиграли Карађорђе са 3:1, по сетовима 25:20, 25:17, 22:25 и 25:14.

Раднички ближи новом финалу плеј-офа!

Одбојкаши пазовачког Јединства играће и наредне сезоне у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Екипа Жељка Вукелића је вечерас, као гост, у другом мечу плеј-аута, надиграла Нови Пазар са 3:2, по сетовима 22:25, 20:25, 25:20, 25:11 и 18:16.

Пазовчани изборили опстанак у Суперлиги!