Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Уб ноћна мора за Лајковчанке

Одбојкашице Уба прве су финалисткиње плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Убљанке су вечерас, на домаћем терену, победиле Железничар из Лајковца са 3:1, по сетовима 25:16, 20:25, 25:19 и 25:17.
 
Другу годину заредом састале су се ове две екипе у полуфиналу плеј-офа, а Уб је успео да понови резултат и још једном избаци екипу Железничара из трке за титулу. Актуелни освајач Купа Србије имаће прилику да освоји дуплу круну. 
 

Иако је на самом почетку Железничар имао минималну предност, брзо су Убљанке изједначиле, а затим и преокренуле резултат у своју корист. Нису испуштале вођство све до саме завршнице, а заслуге за то су имале Глигорић-Ћелић-Лукић, које су ређале поене. Стигле су изабранице Маријане Боричић до великих осам сет лопти и са 25:16 повеле са 1:0. 

Изједначена игра вођена је током другог периода, а онда је домаћин стекао минималну предност. Међутим, при резултату 12:10 за Уб, Лајковчанке су направиле седам узастопних поена и вођство је прешло на њихову страну. Покушавао је Уб да се врати у сет, али тандем Узелац-Мадан им то није дозволио. Гостујућа екипа је стигла до пет сет лопти, а затим другу и реализовала за 1:1.
 
Није много пореметио изгубљен сет Убљанке, већ су оштро отвориле наредни и повеле са 7:1. Константно је резултат био на страни домаће екипе, претио је Железничар пар пута да дође до изједначења, али нису им то дозволиле одбојкашице Уба. На 20:18, уследила је серија 5:1 домаћих, а од тога су била четири успешна блока. 
 
Није се предавао Железничар, држао је резултат, али само до 9:9. Онда је убацила у шесту брзину Анет Барбара Бенитез, која је била незаустављива у нападу, а исто тако добра на мрежи. У наставку је блистала са игром и искусна Слађа Ерић, док противнице нису могле да дођу до решења. Убрзо су Убљанке стигле до седам меч лопти, а тачку на ову утакмицу ставила је Александра Глигорић успешним нападом. 
 
Најефикаснија у Убу била је Анет Барбара Бенитез са 19, док се код Лајковчанки највише истакла Александра Узелац са 23 поена.
 
Статистику са меча можете погедати овде.

Odbojkica prodavnica enter400

Одбојкашице ТЕНТ-а из Обреновца уписале су победу у 6. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Обреновчанке су славиле над екипом Раднички Бластерс са максималних 3:0, по сетовима 25:13, 25:20, 25:19.

ТЕНТ убедљив против Крсташицa

Пожаревљани нанели први пораз Спартаку, Раднички наставио низ

Одбојкаши Војводине Моцарт тријумфовали су у дербију 4. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Марка Наранчића је вечерас, у Тополи, надиграла Карађорђе са 3:2, по сетовима 25:22, 21:25, 25:22, 19:25 и 15:13.

Војводина се осамила на челу табеле!

Одбојкашице Партизана ЦБС забележиле су минимални тријумф у 6. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Изабранице Ненада Живановића су вечерас, као гошће, победиле Лесковац 98 са 3:2, по сетовима 32:30, 19:25, 25:22, 19:25 и 15:10.

Партизан влада тај-брејком!

Остали фаворити према очекивањима

Одбојкашице Црвене звезде забележиле су победу у 6. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милана Гршића је вечерас, на свом терену, надиграла Срем са максималних 3:0, по сетовима 25:20, 25:22 и 25:16.

Звезда пронашла излаз из црне серије

Прву овосезонску победу уписало је пазовачко Јединство

Одбојкаши Такова из Горњег Милановца тријумфовали су на премијери 4. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Милановчани су вечерас, на свом терену, поразили Партизан Коптех са 3:1, по сетовима 25:18, 25:15, 24:26 и 25:23.

Вечитима не прија Горњи Милановац: Устаници зауставили црно-беле!