Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Звезда сигурна на Бањици

Одбојкашице Црвене звезде оствариле су победу у 2. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Црвено-беле су вечерас, на домаћем терену, савладале Уб са 3:1, по сетовима 25:12, 16:25, 25:23 и 25:18.
 

Сјајно су отвориле одбојкашице Црвене звезде ову утакмицу. На самом почетку направиле су велику серију и повеле са 14:3. Одлично је функционисао блок домаћој екипи, а исто тако и напад. Све до завршнице црвено-беле су биле сигурне и са 25:12 освојиле први сет. 

Бољу игру приказале су Убљанке у другом периоду. Изједначена игра је виђена током већег дела сета, али успеле су Убљанке да направе серију поена и поведу са 19:15. Затражио је Гршић тајм-аут, али по повратку на терен Бенитез је наставила да задаје проблеме домаћој екипи. Већ у следећем тренутку, екипа Уба имала је осам сет лопти, а одмах прву је и искористила за изједначење укупног резултата. - 25:16
 
CzvUb1
 
Велика борба водила се на старту трећег сета. Неколико дугих размена и сјајне одбране видели смо на обе стране. Све до 12:12 играло се поен за поен, а онда уз добар напад и ас-сервис Јелене Стојић, Црвена звезда стекла је минималну предност. Био је то знак за Маријану Боричић која је одмах затражила тајм-аут. Изгледа да је то била добра одлука, јер су Убљанке вазале три узастопна поена и преокренуле резултат у своју корист. Успела је екипа из Београда да поравна резултат и добили смо неизвесну завршницу. Прва до сет лопте стигла је екипа Милана Гршића, а сјајна на мрежи била је Ђуровић која је уписала поен за вођство од 2:1. 
 
Са већим самопоуздањем ушла је Црвена звезда у испоставило се на крају последњи период игре. Од почетка је тим који предводи Милан Гршић држао предност на својој страни и није дозволио гостима да се врате у сет. Стигле су црвено-беле до шест меч лопти, а Сашка Ђуровић својим ас-сервисом ставила је тачку на ову утакмицу.  
 
Сашка Ђуровић, блокер Црвене звезде, истакла је да се нада да ће њен тим наставити у овом ритму. 
 
"Хтела бих да честитам својој екипи на победи од 3:1. Искористили смо то што техничар Уба, Катарина Лукић, није играла ову утакмицу. Било је тешких момената, али на крају смо успеле да се изборимо", рекла је Ђуровић.
 
Ана Јакшић, дизач Црвене звезде, рекла је како је ово битна победа коју је забележила њена екипа. 
 
"Заиста није било лако. Било је захтевно спремити ову утакмицу и одиграти на неком одређеном нивоу. Морали смо да држимо континуитет цео меч да би то резултирало победом. Велики корак за нас за ову сезону, градимо самопоуздање из утакмице у утакмицу. Имали смо осцилације у игри, ми смо ипак млада екипа. Први сет смо освојиле лагано, док се Уб није адаптирао. Била је права клацкалица за нас, али успеле смо да издржимо до краја утакмице", закључила је Јакшић. 
 
Најефикаснија у тиму Црвене звезде била је Катарина Станковић са 23, док се у противничкој екипи највише истакла Анет Алфонсо Бенитез са 17 поена. 
 

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Odbojkica prodavnica enter400

Листу полуфиналиста употпунио Уб

Одбојкашице ТЕНТ-а из Обреновца пласирале су се у полуфинале Купа Србије. Обреновчанке су вечерас, најпре надиграле пазовачко Јединство са 3:0 (25:17, 25:23, 25:16), да би потом, у златном сету, са 15:11 избориле место међу четири најбоље екипе.

Бранилац трофеја успешан након златног сета: Енергетичарке у полуфиналу!

Пласман међу четири најбоље екипе изборио је и Железничар

Одбојкашице Црвене звезде пласирале су се у полуфинале Купа Србије. Сјајне изабранице Милана Гршића су, након великог преокрета, најпре надиграле Раднички Бластерс са 3:2 (17:25, 16:25, 26:24, 25:19, 15:11), да би у златном сету још једном изашле као победнице са 15:11.

Црвено-беле у полуфиналу: Звезда засијала у златном сету

Шести викенд такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги протекао је према очекивањима. Екипе које су у својим утакмицама важиле за фаворите су махом без проблема успевале да остваре победе, које ће већини њих представљати прави подстрек пред реванш утакмице четвртфинала Купа Србије, које су на програму у уторак и среду.

Преглед 6. кола БПШ Суперлиге: Даме без изненађења

Четврта рунда такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги у конкуренцији одбојкаша била је и те како занимљива. Сви љубитељи одбојке су у викенду за нама могли да уживају у фантастичним дуелима на теренима широм Србије, који су утицали на то да табела након 4. кола добије нове обрисе. Дефинитивно је суботњи програм донео највише узбуђења, али су и мечеви одиграни у петак и недељу оправдали сва очекивања.

Преглед 4. кола БПШ Суперлиге: Полако расте неизвесност

Дубочица је, након истинске борбе, драме у пет чинова, успела да сруши фаворизовану Црвену звезду на свом терену. Ипак, детаљ који је многим љубитељима одбојке привукао пажњу јесте да се поред аут линије домаће екипе није налазио Марјан Николић, већ његов први помоћник Милан Ивковић. А онда је, током вечери, извор близак лесковачком клубу потврдио да ће у наставку сезоне то бити уобичајено, јер се Николић сели на Фарска острва, где ће обављати улогу селектора сениорске репрезентације и координатора рада млађих категорија, док ће Ивковић преузети улогу првог тренера Лесковчана.

Драстична промена у Лесковцу: Марјан Николић селектор Фарских острва