Карађорђе се вратио на победнички пут, Млади радник и даље посрће

Вратио се Карађорђе на победнички колосек после тесног пораза од Војводине (3:2) и тријумфовао у Пожаревцу против Младог радника са 3:1 (25:15, 25:22, 24:26, 30:28).

Први сет је почео ас-сервисом Милоша Вемића и Карађорђе је лагано почео да гради предност, пре свега преко расположеног Бошњака у блоку и Надаждина у нападу. Покушавао је брзим лоптама техничар Младог радника да развуче блок ”Вождова” али је управо блоком Вемића на напад Кљајића гост дошао до четири поена предности (10:6). Карађорђе је играо у ритму којим игра од почерика сезоне - јак сервис, добар блок и квалитетна реализација високе лопте, и брзо је на семафору стајало 16:9. Коректор домаћих Гмитровић био је једини расположен у својој екипи на почетку меча, али то је било недовољно. Ас-сервис блокера гостију Бојовића донео је Карађорђу огромних 20:11 и мирну завршницу првог сета, који је са неколико лепих и атрактивних потеза обележио Алија Бекрић.

MRadnikKaradjordje2

Доста боље су Пожаревљани почели други сет, Гмитровићу се прикључио и Стевић, а играо се поен за поен све до 10:10, када је Карађорђе направио прву већу разлику (13:10) поенима Вемића и Бошњака. Управо је Вемић асом одвео Карађорђе до 17:13 и трасирао пут ка освајању новог сета. Све време је комбиновао тренер гостију Невен Мајсторовић и већ пре краја другог дела игре свих 14 играча нашло се на терену. Сервис грешком Кљајића сет је завршен 25:22 за госте.

MRadnikKaradjordje3

Трећи сет је почео уједначеном игром, а један од лепших потеза на мечу била је одбрана једном руком капитена гостију Радовића, из које је освојио директан поен. Наставио је техничар Шормаз да равномерно дели лопте својим нападачима, а предњачили су Бекрић и Надаждин. Нападима Стевића дошао је Млади радник до прве осетније предности на мечу (7:5), али нови ас Вемића донео је изједначење резултата (10:10). Сјајни Сале Гмитровић довео је своју екипу на 17:14 и натерао тренера Карађорђа, Мајсторовића, да посегне за тајм-аутом како би размрдао своју екипу. Одличним блоком и контранападима дошао је Карађрђе до 21:21, али у самој завршници, блоком Савића, Пожаревљани су дошли до 26:24 и смањили резултат у сетовима на 2:1.

MRadnikKaradjordje4

Наставио је Млади радник у истом ритму и на почетку четвртог сета и повео са 7:5 а убрзо и са 10:7. Вратио се Карађорђе брзо у игру и блоковима Бекрића и Бојовића повео са 12:10. Играло се поен за поен до 15:15, сјајно су се обе екипе бориле у одбрани пре свега. Блоком Бекрића гости долазе до 18:20, узвраћа Гмитровић, а неколико грешака ”Вождова” и преокреће Радник на 22:21. У завршници за инфаркт боље су се снашли ”Вождови”, а последњи поен за 30:28 освојио је Надаждин.

MRadnikKaradjordje5

Најефикаснији у домаћој екипи био је Гмитровић са 32 поена, а пратили су га Кљајић са 7 и Стевић са 12. Код гостију, истакли су се Бекрић са 18, Надаждин са 19 и Вемић са 16 поена.

Комплетну статистику са меча можете погледати овде, а снимак утакмице на нашем Јутјуб каналу: Млади радник - Карађорђе.

Одбојкаши Црвене звезде остварили су максималну победу у 4. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Београђани су, у Горњем Милановцу, савладали Таково са 3:0, по сетовима 25:20, 25:23 и 25:21.

Шампион убедљив на премијери кола

Протеклог викенда окончано је 3. коло Банка Поштанска штедионица Суперлиге у обе конкуренције. Већ сада слободно можемо рећи да су екипе ушле у такмичарски ритам, што потврђује и низ одличних утакмица које смо гледали током викенда.

Преглед 3. кола БПШ Суперлиге: Искусни доминирају, али се борба тек захуктава!

Одбојкаши Партизана Коптех остварили су велики тријумф у последњем мечу 3. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Партизан је вечерас, на домаћем терену, надиграо Карађорђе након велике борбе са 3:2, по сетовима 25:21, 25:22, 21:25, 20:25 и 15:10.

У мечу препуном тензија Партизан савладао Карађорђе!

Одбојкашице ТЕНТ-а забележиле су тријумф у последњој утакмици 3. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Обреновчанке су вечерас, у хали "Александар Николић", надиграле Партизан Коптех са 3:0, по сетовима 25:20, 25:17 и 27:25.

ТЕНТ убедљив на затварању 3. кола

Одбојкаши Дубочице остварили су историјски тријумф у 3. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Лесковчани су вечерас, на свом терену, надиграли Таково након велике борбе са 3:2, по сетовима 25:16, 22:25, 25:15, 22:25 и 15:3.

Лесковчани исписали историју: Прва суперлигашка победа Дубочице!