Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Драган Светозаревић: Успели смо да надокнадимо Нејићев одлазак и прерасподелимо улоге у тиму

Екипа Ниша је након победе над Партизаном Ефбет у 8. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге избила на водећу позицију на табели, а ми смо искористили прилику да поразговарамо са главним стратегом Нишлија, Драганом Светозаревићем, о томе колико је ова победа важна за његов тим.

Победили сте актуелног шампиона, Партизан Ефбет, у једном заиста фантастичном мечу. Какви су ваши утисци након утакмице?

"Као што већ знате, ми смо ове недеље остали без наше ударне игле, Милутина Нејића, али причали смо у екипи да сада морамо да збијемо редове и расподелимо поене које је он постизао на више играча, да свако мора да поднесе нешто већи терет. И заиста ми је драго што смо успели да наставимо овај низ лепих резултата, након победе над Црвеном звездом у прошлом колу, ево савладали смо и шампиона, екипу Партизана. Знали смо да црно-бели долазе прилично оптерећени и уморни од великог броја важних утакмица, ево само пре неки дан су играли меч у Купу ЦЕВ-а, али мислим да то никако не умањује наш резултат нити оно што смо показали на терену. Алекса Матић је имао феноменалан учинак у нападу, Озокоје је био добар на серису и у нападу, а посебно у блоку, док је Шаровић сада први пут одиграо целу утакмицу. Победа од 3:0 можда јесте изненађење и за нас, не могу да кажем да је то нешто што смо могли да очекујемо, али догодило се, на нашу велику радост."

Ниш је овом победом заузео лидерску позицију на табели.

"Радили смо много ове недеље у жељи да одржимо квалитет у игри, јер заиста би била штета да сада посустанемо. И стварно је цела екипа показала карактер. Ово прво место нам доноси велику сатисфакцију."

NisPartizan

Каква је атмосфера у Нишу након ове заиста вредне победе?

"Морам да кажем да је атмосфера у екипи била сјајна и пред утакмицу, на самој утакмици, а нарочито после утакмице. И уопште, био је ово један леп меч који смо играли пред до сада вероватно највећим бројем гледалаца, што је опет на свој начин направило једну посебну атмосферу. Било је доста наших навијача, али и навијача Партизана, који су давали ритам мечу са трибина Чаира."

Odbojkica prodavnica enter400

Одбојкашице Црвене звезде оствариле су велики тријумф у реванш утакмици четвртфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Данила Стокуће је вечерас, у реваншу, на свом терену, надиграла Железничар са 3:1, по сетовима 26:28, 25:22, 25:14 и 25:21.

Звезда вратила серију у Лајковац!

Одбојкашице ТЕНТ-а и пазовачког Јединства избориле су пласман у полуфинале плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Обреновчанке су по други пут поразиле Партизан ЦБС, док је пазовачко Јединство још једном било боље од имењака из Ужица.

Обреновчанке и Пазовчанке међу четири најбољих!

Одбојкашице Уба прве су полуфиналисткиње плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Убљанке су данас, у Београду, у реваншу четвртфинала надиграле Раднички Бластерс са максималних 3:0, по сетовима 25:13, 25:19 и 25:23.

Уб први полуфиналиста!

Одбојкаши Војводине Моцарт и Црвене звезде остварили су победе у последњем, 22. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су, на свом терену, надиграли Млади радник, док је Звезда, код куће, поразила ВГСК.

Војводина и Звезда отклонили све дилеме!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су велики тријумф у дербију последњег, 22. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су данас, на свом терену, надиграли суботички Спартак са 3:1, по сетовима 25:21, 20:25, 33:31 и 25:20.

Раднички „шампион” лигашког дела првенства!