Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Млади радник заокружио блиставу недељу новом победом над Крагујевчанима!

by Душан Крстић

Одбојкаши Младог радника из Пожаревца забележили су још једну победу у 10. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Пожаревљани су вечерас, на свом терену, поразили крагујевачки Раднички са 3:1, по сетовима 25:22, 23:25, 25:22 и 25:21.

Не само да су одбојкаши из Пожаревца прекинули црну серију, већ су вечерас још једном потврдили да се налазе у феноменалној форми. У само три дана по други пут су узели скалп Радничком и стигли су до треће везане победе у кратком временском периоду.

Поучени резултатом од пре само неколико дана, Крагујевчани су били решени да у овај сусрет уђу агресивно што су и доказали вођством на старту од 5:2. Међутим, није било потребно превише времена пуленима Небојше Протића за преокрет, пошто је тандем Гмитровић-Перовић омогућио свом тиму да поведе са 8:6. Иако је Раднички у даљем току уводног сета на све начине покушавао да ухвати прикључак, домаћин је био максимално концентрисан и знао је како да се носи са притиском. Овакав приступ је убрзо уродио плодом, пошто су Пожаревљани у завршницу ушли са два поена предности (22:20), а до краја су само искористили ту залиху и повели су са 1:0.

Свесни су били у табору гостујуће екипе да би, уколико одмах не пронађу своју игру, сценарио из прве утакмице полуфинала Купа Србије врло лако могао да се понови. Иако је на старту деловало да је Млади радник само наставио тамо где је стао у претходном сету, брзо су то демантовали изабраници Алексе Брђовића и средином сета преузели су вођство (13:10). Покушавао је домаћин у тим тренуцима да одржава корак за ривалом, али када год би био близу, на путу су му стајали Стоиловић и Милутиновић, који су поенима из напада само повећали предност своје екипе (21:17). Међутим, нисмо били ускраћени за неизвесност у завршници ни у овом сету, пошто су Пожаревљани на време смањили заостатак на један поен, али је Раднички до краја поенима Крастева истрајао у намери да поравна укупан резултат.

Дефинитивно смо највећу борбу гледали у трећем периоду, који је био испуњен преокретима. Екипа из Пожаревца је нешто боље ушла у овај сет и повела је најпре са 4:1, па са 7:5 и 10:8, али су кроз наредних неколико поена већи разлог за задовољство имали гости, пошто су преокренули резултат на 11:10. Није то деморалисало изабранике Небојше Протића, који су за тили час успели да врате вођство, након чека смо гледали изједначену борбу за сваку лопту и сваки поен на обе стране. Тако је било до саме завршнице и резултата 22:22, када је Млади радник прво поеном Гмитровића, а потом и прецизним сервисима Савића по други пут повео на овој утакмици.

Освајање претходне деонице улило је додатно самопоуздање домаћину, који је након четвртог сета успео да на тријумфалан начин заокружи блиставу седмицу. Деловало је у први мах да се на терену у овој деоници налази само једна екипа, пошто је Млади радник заслугама читаве екипе, а поготово Гмитровића и Стевића повео са 17:11 и 22:18. Ипак, успели су Крагујевчани да извуку последњи атом снаге у наставку и да преко Вукмировића и Стоиловића дођу до шансе да утакмицу одведу у тај-брејк (22:21). На срећу већинског броја навијача у хали, Пожаревљани нису поклекли у самом финишу сусрета и са три везана поена су остварили још један тријумф.

Небојша Протић, стратег Младог радника, био је презадовољан након нове победе и истакао је да је било задовољство гледати његову екипу вечерас.

„Утакмица је била врло напета и тешка, што се и дало очекивати после Куп меча који смо играли у среду у Крагујевцу. То је најтежа ствар у спорту, победити неког за кратко време два пута. Они су пружили бољи отпор него у Крагујевцу и имали су у моментима добру игру, са јако мало грешака. Сваки поен смо морали да зарадимо и екипа је од реаговала фантастично. Направили су сјајну енергију на терену и испоштовали су све тактичке договоре, што је донело резултат. Изузетан сервис, изузетан блок, изузетна залагања у одбрани. Екипа је подигла ниво игре и ја сам презадовољан. Било их је задовољство гледати вечерас на терену“, закључио је Протић.

 

Александар Гмитровић предводио је своју екипу до треће везане победе са 24 поена, док се код гостију истакао Давид Крастев са 18.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Млади радник ће у следећем колу гостовати Борцу, док ће Раднички дочекати Ниш.

Odbojkica prodavnica enter400

Одбојкашице Партизана ЦБС забележиле су минимални тријумф у 6. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Изабранице Ненада Живановића су вечерас, као гошће, победиле Лесковац 98 са 3:2, по сетовима 32:30, 19:25, 25:22, 19:25 и 15:10.

Партизан влада тај-брејком!

Остали фаворити према очекивањима

Одбојкашице Црвене звезде забележиле су победу у 6. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милана Гршића је вечерас, на свом терену, надиграла Срем са максималних 3:0, по сетовима 25:20, 25:22 и 25:16.

Звезда пронашла излаз из црне серије

Прву овосезонску победу уписало је пазовачко Јединство

Одбојкаши Такова из Горњег Милановца тријумфовали су на премијери 4. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Милановчани су вечерас, на свом терену, поразили Партизан Коптех са 3:1, по сетовима 25:18, 25:15, 24:26 и 25:23.

Вечитима не прија Горњи Милановац: Устаници зауставили црно-беле!

Одбојкаши Партизана Коптех забележили су тријумф у одложеној утакмици 2. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Црно-бели су вечерас, у Великом Градишту, поразили ВГСК са 3:0, по сетовима 25:19, 25:16 и 25:17.

Партизан убедљив у Великом Градишту

И Убљанке и Лајковчанке надомак места међу четири најбоље екипе

Одбојкашице Јединства из Старе Пазове забележиле су велику победу у првој утакмици четвртфинала Купа Србије. Пазовчанке су, на свом терену, поразиле ТЕНТ са 3:0, по сетовима 25:20, 25:23 и 25:21.

Изненађење у Старој Пазови: Јединство кобно по ТЕНТ