Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Раднички убедљив против актуелног шампиона

Одбојкаши Радничког остварили су победу у 14. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су данас, на домаћем терену, савладали Партизан Ефбет са максималних 3:0, по сетовима 25:19, 25:15 и 25:23.
 
Још једну утакмицу је Партизан играо без главних играча, а подмлађен састав овог пута је био без шанси у Крагујевцу. Док је са друге стране била врло расположена екипа Радничког која је одиграла меч у добром ритму од почетка до краја. Најефикаснији у победничком тиму био је Крастев са 23 поена, док се код црно-белих истакао Лука Тадић са 17. 
 
На самом старту Раднички је повео са 10:5, а онда је направио пар грешака, док је Јанковић везао поене из напада, блока и један ас-сервис што је донело Партизану резултатски прикључак. Међутим, серијом поена домаћини су се опет одвојили, сјајно су играли у наставку, а Крастев је водио свој тим до освајања првог сета. -25:19
 
Наставили су изабраници Алексе Брђовића са одличном игром, расположени Крагујевчани су стекли већу предност у раној фази (13:5). Покушавали су одбојкаши Партизана да нађу решење, али није им то полазило за руком. Док са друге стране противничка екипа је грабила ка освајању и овог сета. Без проблема је дошла до чак девет сет лопти и са 25:15 је дуплирала вођство. 
 
radnpar1
 
Најнеизвеснији је био последњи период игре. Иако је Раднички већи део сета држао вођство на својој страни, Београђани су у завршници подигли ниво игре и преокренули резултат (22:21). Играо се поен за поен, а при резултату 23:23 Радовић је уписао поен из блока, а Иванковић је ставио тачку на овај дуел и донео својој екипи тријумф. 
 
Вук Иванковић, блокер Радничког, изнео је утисак након победе. 
 
"Честитам екипи Партизана на фер и коректној игри, као и мом тиму на сјајно пруженој игри. Резултат 3:0, рекло би се да је било лако, али није било тако. Екипа Партизана у прошлости нам је правила највише проблема. Овај сусрет нису играла њихова два играча, али може се рећи да смо сада квит пошто смо и ми у Београду били ослабљени. Чека нас пар утакмица код куће, надам се да ћемо наставити са победама", закључио је Иванковић.
 
radnpar2
 
Статистику са ове утакмице можете погледати овде. 

Odbojkica prodavnica enter400

Тријумфима се радовали и Раднички и Јединство

Одбојкаши суботичког Спартака забележили су тријумф у дербију 21. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Чета Александра Митровића је вечерас, на свом терену, надиграла Црвену звезду са 3:1, по сетовима 25:21, 27:25, 23:25 и 29:27.

Велика борба за прво место: Спартак поново лидер!

Одбојкашице суботичког Спартака уписале су велики тријумф у последњем, 22. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Дамира Петковића је вечерас, на свом терену, надиграла ужичко Јединство са 3:2, по сетовима 21:25, 15:25, 25:19, 25:22 и 15:11.

Директан опстанак још увек реалан: Велики преокрет Спартака

Одбојкашице Јединства из Старе Пазове забележиле су тријумф на премијери последњег, 22. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Јова Цаковића је вечерас, на гостујућем терену, надиграла Уб са 3:1, по сетовима 25:21, 25:12, 19:25 и 25:23.

Пазовчанке спремне за плеј-оф

Још само два кола остала су до краја лигашког дела првенства. Стога су се све екипе потрудиле да на време покушају да изборе зацртане циљеве у оквиру јубиларног, 20. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Самим тим, последњи трзаји донели су низ узбудљивих дуела, али и неочекиваних резултата. Свакако је једна од њих убедљива победа Партизана, који је после три одиграна сета био бољи од вечитог ривала, док је Војводина на идентичан начин била кобна по освајача Купа Србије. Екипе из Шумадије биле су на висини задатка, пошто су Раднички и Карађорђе након четири одиграна сета поразили Јединство, односно ВГСК, док је до тријумфа стигао и Млади радник на гостовању у Лесковцу. Узбудљиво је било и у борби за опстанак, с обзиром на то да је Ниш након истинске борбе и пет сетова успео да надигра Таково, те задржи пол позицију када је директан опстанак у питању у односу на Пазовчане.

Преглед 20. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Закомпликовало се!

На теренима широм Србије су протеклог викенда одигране све утакмице 21. рунде такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги у конкуренцији дама. Како је у последњих неколико недеља већ познато које су то екипе избориле пласман међу осам најбољих, поново су очи одбојкашке јавности биле упрте у борбе за опстанак. Ипак, мораће љубитељи одбојке да се стрпе, јер нам ова рунда није донела превише новитета. Сви фаворити су били на висини задатка, јер су ТЕНТ, Железничар, Срем, пазовачко Јединство, Уб и Црвена звезда без већих проблема изашли на крај са ривалима минулог викенда и то после само три одиграна сета. Након овог кола Лесковац је и званично изгубио све шансе да избори опстанак, док ћемо наредног викенда сазнати да ли ће Спартак или Београд осигурати суперлигашки статус и за наредну сезону, или ће опстанак тражити кроз разигравање.

Преглед 21. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Још само борба за опстанак