Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Драма у Пожаревцу припала домаћину!

Одбојкаши Младог радника из Пожаревца забележили су минимални тријумф у 16. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Финалиста Купа Србије је вечерас, на свом терену, након великог преокрета надиграо Таково са 3:2, по сетовима 19:25, 27:29, 25:19, 25:18 и 15:13.

Након прва два сета све је ишло ка томе да ће Таково изненађујуће лако изаћи као победник из овог меча. У првом периоду се водила велика борба за сваку лопту и сваки поен, али само до резултата 14:14, када је Таково серијом од 7:1, којом су понајвише кумовале грешке ривала, стигао на праг освајања истог. Иако је домаћин до краја успео да се колико-толико стабилизује, гости нису желели да склоне ногу са гаса и поенима Лепидовског повели су са 1:0.

За разлику од претходног, у другом сету је битка вођена од првог до последњег поена. Права резултатска клацкалица била је на стању током целокупног периода, а дубока резултатска разлику је одличила ко ће изаћи као победник. Низали су се атрактивни поени, сјајни потези са обе стране мреже, али је на крају Таково за нијансу било истрајније и са 29:27, дуплирало је стечено вођство.

Међутим, Пожаревљанима на памет није падало да развију белу заставу и били су гладни надметања, иако је испред њих била веома захтевна мисија. Тандем Перовић-Антуновић је свом тиму одмах на почетку сета донео лепу резултатску залиху (10:5), а у наставку је и остатак тима дао свој допринос. Тако је финалиста Купа Србије, и поред свих покушаја ривала, у завршници стекао шест сет лопти, да би убрзо са 25:19, преполовио вођство ривала.

Подршка са трибина и позитиван резултат из минуле деонице, улили су додатно самопоуздање домаћину, који је био решен да избори тај-брејк. То му је и пошло за руком, пошто је средином сета успео да заустави ривала, након чега је нанизао неколико поена, који су му омогућили да са 25:18, стигне до зацртаног циља.

А у петом сету смо још једном гледали истинску борбу. Одмах је Млади радник дао дознања ривалу да жели ову утакмицу да оконча у своју корист и повео је са 6:2. Иако је Таково у наредних неколико поена успело да ухвати прикључак и приђе ривалу на поен заостатка, Пожаревљани су успели на време да се саберу и поново одвоје. Тако је финалиста Купа Србије у завршници стигао до три меч лопте, а испоставило се убрзо да је трећа била срећна и Млади радник је са 15:13, стигао до великог тријумфа.

Миљан Миловић, либеро Младог радника, изнео је своје утиске након преокрета и победе његове екипе. 

"Јако битна победа за нас, иако смо лоше стартовали. Ушли смо у утакмицу јако лоше, некако смо били дезорјентисани, а они су сервирали баш баш добро и ту су нам правили највећи проблем. У наставку су они мало стали, док са друге стране смо ми поправили сервис. Желео бих да честитам мојој екипи што смо успели да се вратимо из дефицита од 0:2 што сигурно није лако, а честитао бих и противничкој екипи која је без првог коректора играла овај меч и пружила јако добар отпор. Ми се окрећемо наредним утакмицама и полако се припремамо за финале Купа", закључио је Миловић.

Најефикаснији у победи своје екипе био је Александар Гмитровић са 25 поена, док је на другој страни Марко Максимовић освојио 21.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Млади радник у следећем колу гостује Црвеној звезди, док Таково дочекује Ниш.

Odbojkica prodavnica enter400

Одбојкаши суботичког Спартака играће у финалу Купа Србије! Екипа Александра Митровића се вечерас, након златног сета, изборила за прилику да игра у одлучујућем мечу за трофеј у најмасовнијем такмичењу у Србији. Иако је регуларни део утакмице припао Црвеној звезди са 3:0 (25:16, 25:20, 25:14), Спартак је одлучујући период решио у своју корист са 15:9 и на тај начин могао је да прослави пласман у финале.

Пирова победа Црвене звезде: Спартак у историјском финалу Купа Србије!

Протеклог викенда одигране су све утакмице 8. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Ова рунда била је испуњена утакмицама које су сви истински љубитељи одбојке са нестрпљењем чекали. Звезда је „пробила лед” и нанела је први пораз крагујевачком Радничком, док је Војводина и трећи пут ове сезоне била кобна по Партизан. Спартак је победом у Тополи задржао лидерску позицију, а трећи везани тријумф уписао је и ВГСК, док су се, након маратонских утакмица и тај-брејк лутрије, минималним победама радовали Ниш и Таково.

Преглед 8. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Нема више непобедивих!

Десета рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге протекла је, махом, према очекивањима. Екипе које су у својим дуелима важиле за фаворите, на крају су, углавном, и оправдале та очекивања. ТЕНТ је уписао свој десети овосезонски тријумф из исто толико одиграних утакмица, док су Убљанке, након неуспеха у прошлом, односно Лајковчанке у последњих неколико кола, стигле до максималних тријумфа. У дербију кола одиграном у престоници, победу над Радничким прославило је пазовачко Јединство. Првој победи у сезони радовао се Суботички Спартак, док је Звезда оправдала улогу фаворита у градском дербију.

Преглед 10. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Без много изненађења

Одбојкаши Црвене звезде забележили су велику победу у 8. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Београђани су вечерас, на домаћем терену, савладали Раднички из Крагујевца са 3:2, по сетовима 22:25, 19:25, 25:14, 25:20 и 15:7.

Звезда нанела први пораз Радничком!

Одбојкаши Војводине Моцарт забележили су важан тријумф у дербију 8. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, надиграли Партизан Коптех након преокрета са 3:1, по сетовима 19:25, 25:21, 26:24 и 25:19.

Војводина поново кобна по Партизан