Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Јединство побегло из опасне зоне!

Одбојкаши Јединства из Старе Пазове забележили су веома важан тријумф у 21. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Пазовчани су вечерас у Краљеву надиграли Рибницу са максималних 3:0, по сетовима 26:24, 25:20 и 25:16.

Овом победом, али и тријумфом суботичког Спартака у Нишу нешто раније данас, Јединство је побегло из зоне испадања. Иако је након првих неколико кола Ниш чак био и лидер првенства, сада ће тим Драгана Светозаревића морати и те како да се потруди како би избегао бараж, док ће Јединство бити за нијансу растерећеније у последњем чину регуларног дела.

Након сјајне партије и велике победе Пазовчана против Црвене звезде у претходном колу, нико није смео да прогнозира ко ће из ове утакмице изаћи као победник. Управо је у том смеру и почео уводни период у којем смо гледали истинску борбу. Поенима Бојовића и Тодоровића, Рибница је за нијансу боље ушла у овај сет и повела је са 10:8, али је Јединство убрзо заслугама читаве екипе стигло до преокрета (12:11). Ипак, није дуго потрајала предност гостију, с обзиром на то да је Рибница за тили час успела да врати вођство на своју страну (21:18). Међутим, ни ту није био крај узбуђењима, пошто Јединство није желело тако лако да се преда и серијом од 5:2, стигло је до сет лопте. Иако су Краљевчани успели да отклоне прву опасност, убрзо је уследила друга за коју Рибница није имала одговор и Јединство је са 26:24, повело са 1:0.  

Деловало је све до средине другог сета да ће и он бити подједнако занимљив као и претходни. Поново је домаћин био бољи ривал на почетку, али је убрзо Јединство успело да преокрене резултат, након чега смо гледали игру поен за поен. Тако је било све до резултата 18:17, за гостујућу екипу, када је тим Жељка Вукелића заиграо веома добро у одбрани и серијом успешних блокова у завршници је стигао до чак пет сет лопти, а убрзо и до великог вођства – 25:20.

У трећем сету је на терену практично постојала само једна екипа. Са једне стране Јединство је било решено да што пре стигне до убедљиве победе, док је Рибница деловала немоћно. Тако су Пазовчани најпре повели са 4:0, па са 10:6 и 18:11, да би са 25:16, стигли до заслуженог и важног тријумфа.

Жељко Вукелић, стратег Јединства, истакао је да није очекивао да ће се утакмица развијати у оваквом смеру.

”Нисмо очекивали да ће вечерашња утакмица бити тако лака. Поготово када се погледа како се развијао први сет испуњен егал борбом са квалитетном екипом, која нас је победила у првом делу сезоне. Ипак, успели смо да преломимо тај уводни сет у нашу корист, али се стварно нисмо надали да ћемо лакше добити други, а поготово трећи сет. Оно што је нас вечерас послужило је највише блок, али и течнија игра у завршници сетова”, закључио је Вукелић.

Најрасположенији у победи свог тима био је Горан Бјелица са 14 поена, док се на другој страни истакао Младен Бојовић са 13.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

У последњем колу регуларног дела сезоне, Јединство дочекује Партизан Ефбет, а Рибница гостује Војводини.

ФОТО: Subotica.Info

Odbojkica prodavnica enter400

Почетак нове, 2026. године, уједно је означио и почетак другог дела Банка Поштанска штедионица Суперлиге у конкуренцији дама, када је у питању лигашки систем такмичења. Иако у дванаестој рунди шампионата засад нису све екипе имале прилику да одиграју своје утакмице, оне које су важиле за фаворите су и оправдале очекивања. Убљанке су, без већих проблема, надиграле новог суперлигаша, екипу Београда, док је ТЕНТ у Лесковцу наставио свој низ уписавши 12. победу из исто толико утакмица у првенству. Иако је на папиру важио за најнепредвидљивији дуел, Железничар се прошетао кроз Ужице и домаћину практично није дао ни најмању шансу, док је Црвена звезда оправдала очекивања и лако изашла на крај са суботичким Спартаком.

Преглед 12. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Нова година, стара правила

Након нешто више од две недеље паузе, услед новогодишњих и божићних празника, одбојкаши су се вратили обавезама у домаћем шампионату. И већ на старту нове године дочекала нас је „нагазна мина“ пошто смо у једанаестој рунди такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги имали прилику да пратимо и те како занимљиве утакмице. Спартак је, у директном дуелу са Радничким за челну позицију, направио велики преокрет и осамио се на врху, док је ВГСК наставио са сјајном серијом победа, надигравши фаворизовану Црвену звезду. Ниш је у дербију зачеља поразио Дубочицу, док је Млади радник на свом терену продубио агонију новосадске Војводине. А до тријумфа су, након четири одиграна сета на страни, стигли и Карађорђе и Партизан Коптех.

Преглед 11. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Новогодишњи поклон за све љубитеље одбојке!

Одбојкашице ТЕНТ-а, Железничара и Црвене звезде забележиле су максималне тријумфе у 12. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. ТЕНТ је на страни надиграо Лесковац 98, Лајковчанке су, као гошће, поразиле ужичко Јединство, док је Црвена звезда, на свом терену, била боља од Спартака.

Фаворити према очекивањима

Одбојкаши ВГСК-а тријумфовали су у 11. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милана Ђуричића је вечерас, на свом терену, надиграла Црвену звезду после великог преокрета са 3:2, по сетовима 19:25, 28:30, 28:26, 25:20 и 15:13.

ВГСК поразио Звезду за шести тријумф у низу!

Одбојкаши Младог радника из Пожаревца уписали су велики тријумф у 11. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Владана Аврамовића је вечерас, на свом терену, поразила Војводину Моцарт са 3:2, по сетовима 25:18, 25:19, 21:25, 21:25 и 15:7.

Пожаревљани продубили агонију Војводине