Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Звезда након трилера одбранила домаћи терен

Одбојкаши Црвене звезде одбранили су домаћи терен у првом полуфиналном мечу плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге за одбојкаше победивши Kарађорђе у фантастичној атмосфери на Бањици, коју су махом приредили гостујући навијачи, са 3:2 (25 - 19, 22 - 25, 25 - 23, 26 - 28, 15 - 9), након близу два и по часа игре.

Није желела Црвена звезда ништа да препушта случају на старту утакмице, у коју је ушла веома агресивно и понајвише заслугама Николића и Стефановића повела је са 14:9. Нису се на томе зауставили изабраници Ивице Јевтића, већ су и у даљем току сета били бољи ривал на терену, што се одразило и на резултат. Иако је Карађорђе у завршници успео да накратко приђе противнику на два поена заостатка, то није превише пореметило домаћина, који је са 25:19, повео са 1:0.

Ушао је Карађорђе у други период са жељом да што пре стигне до изједначења. Деловало је све до средине периода да су на добром путу, пошто су поенима Вемића и Надаждина одржавали предност. Ипак, Звезда се на време пробудила  и успела да учини завршницу занимљивом. На крају, у узбудљивом финишу се за нијансу боље снашао гост, који је при резултату 22:22, искористио грешке ривала и са 25:22, остварио је зацртан циљ.

Баш као што је то случај био у претходна два сета, и трећи је био испуњен узбуђењима. Карађорђе је на крилима боље игре из завршнице претходне, сигурно отворио трећу деоницу и повео је са 11:9. Међутим, у тим моментима је Звезда убацила у пету брзину и серијом од 10:3, стигла је до преокрета и лепе резултатске залихе. Натерало је то Невена Мајсторовића да у кратком временском периоду потроши оба тајм-аута, која су колико-толико уродила плодом, пошто су Вождови ухватили прикључак. Ипак, црвено-бели су били довољно концентрисани у још једној неизвесној завршници и са 25:23, по други пут су повели на утакмици.

Знали су табору Тополаца да пласман у полуфинале није био случајност и да и у наставку могу да се супротставе екипи која је лигашки део сезоне окончала на лидерској позицији. Тако су гости од самог почетка четврте деонице наметнули свој ритам, направили залиху и убрзо у завршници дошли до чак пет сет лопти. Међутим, Звезда се ни тада није предавала, већ је успела да спаси свих пет. Чинило се у тим моментима да ће то утицати на Карађорђе у даљем току овог сета, али су пулени Невена Мајсторовића смогли снаге и са 28:26, одвели су утакмицу у тај-брејк.

У петом сету, екипа из Тополе је играла без свог првог дизача, Луке Шормаза, који је задобио, надамо се, лакшу повреду у последњем поену четвртог сета. Била је Звезда бољи ривал током целокупног петог сета, али је Карађорђе све време дисао за вратом ривалу. Тако је било до резултата 10:8, у корист домаћина, када је Ивица Јевтић на сервис линију послао Страхињу Кљајића, који је са два аса оправдао поверење и омогућио Звезди да без већих проблема приведе утакмицу крају – 15:9.

Црвено-беле је до победе носио Душан Николић са 28 постигнутих поена, пратио га је Александар Стефановић са 18, а сјајне роле су пружили и Никола Жугић (6 асова, укупно 13 поена), Душан Лопар (5 блокова, укупно 9 поена) и резервни дизач, Страхиња Kљајић, који је у кључним моментима уласцима на сервис постигао 3 аса.

У екипи Kарађорђа, Бекрић и Надаждин су постигли по 15 поена, док је Вемић уписао 13.

 

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Други меч полуфиналне серије игра се у Тополи, у понедељак, 8. априла.

Odbojkica prodavnica enter400

Одбојкашице Уба прве су полуфиналисткиње плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Убљанке су данас, у Београду, у реваншу четвртфинала надиграле Раднички Бластерс са максималних 3:0, по сетовима 25:13, 25:19 и 25:23.

Уб први полуфиналиста!

Одбојкаши Војводине Моцарт и Црвене звезде остварили су победе у последњем, 22. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су, на свом терену, надиграли Млади радник, док је Звезда, код куће, поразила ВГСК.

Војводина и Звезда отклонили све дилеме!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су велики тријумф у дербију последњег, 22. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су данас, на свом терену, надиграли суботички Спартак са 3:1, по сетовима 25:21, 20:25, 33:31 и 25:20.

Раднички „шампион” лигашког дела првенства!

Одбојкаши Ниша остварили су тријумф у последњем, 22. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Драгана Светозаревића је вечерас, као гост, надиграла Дубочицу са максималних 3:0, по сетовима 25:13, 29:27 и 25:23.

Ниш изборио опстанак!

Одбојкашице пазовачког Јединства и Уба забележиле су тријумфе у првим утакмицама четвртфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Јова Цаковића поразила је ужичко Јединство након великог преокрета, док је Уб био бољи од Радничког Бластерс након четири сета.

Ужичанке намучиле Пазовчанке, Уб славио након преокрета