Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Пожаревљани изненадили црно-беле

Одбојкаши Младог радника дошли су до велике победе у 7. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Пожаревљани су вечерас, у дворани „Мастер“, победили Партизан Сокербет са 3:1, по сетовима 23:25, 25:18, 25:22 и 25:20.

Екипа из Пожаревца је после два везана пораза забележила тријумф на веома тешком гостовању.

На почетку сурета вођена је изједначена игра, да би нешто касније домаћин дошао до предности (10:5). Одржавао је Партизан ову разлику све до саме завршнице, када се Млади радник приближио на само поен заостатка. Ипак, црно-бели нису дозволили ривалу да дође до изједначења и на крају су освојили сет са 25:23.

Пожаревљани су на старту другог дела игре били и више него мотивисани и повели су са 8:2. Није Партизан ни у једном тренутку овог сета био равноправан ривал, гости су повећавали своју предност, и на крају су прилично лако дошли до изједначења.

Игру из претходног, Млади радник је приказао и у трећем периоду. Прво се играло поен за поен, после чега је  тим Драгана Бонића направио серију од 6:1. Међутим, успео је Партизан да се консолидује, и врло брзо дође до изједначења. Иако се очекивало да ће овај сет потрајати, екипа из Пожаревца искористила је прву указану прилику и стигла је до потпуног преокрета.

Младен Бојовић и његови саиграчи нису се опустили после великог подвига, и већ у четвртом сету стигли су до велике победе. После још једног уједначеног почетка, Млади радник је повео са 9:6, па са 14:11 и 20:14, да би сет окончао са 25:20.

Тренер Младог радника, Драган Бонић каже да је његова екипа одиграла снажно у свим елементима: „Честитам мојим играчима на заслуженој победи. Мислим да смо извукли поуке из последње две утакмице које смо изгубили у првенству. Одиграли смо снажно у свим елементима. После првог сета у којем је Партизан био доминантан, успели смо да повежемо редове. Све линије су функционисале добро, почев од сервиса, блока, напада и одбране. Веома важна победа за нас после проласка у полуфинале Купа“ – рекао је Бонић. 

Техничар победничке екипе, Алекса Батак, сматра да је цела екипа одиграла сјајан меч: „Од почетка утакмице смо били фокусирани са јасним циљем да победимо, после мало лошије серије. Први сет је екипа Партизана одиграла сјајно, али смо се ми касније смирили и кренули смо да играмо како треба. Цела екипа је одиграла сјајан меч“ – закључио је млади техничар.

Алексу је вечерас са трибина бодрила сестра Мина, које се некада бавила одбојком, као и остали чланови његове породице: „Наравно, и сестра и породица су увек уз мене. То је нешто што ми много значи и даје ми мотив да се борим“ – истакао је Батак.

Најефикаснији у гостујућој екипи био је Младен Бојовић са 27 поена, док се код црно-белих истакао Нејтан Делгудајс са 14. Млади радник ће у наредном колу дочекати Спартак из Суботице, док ће Партизан играти против Спартака из Љига.

Odbojkica prodavnica enter400

Одбојкаши Партизана Коптех забележили су тријумф у одложеној утакмици 2. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Црно-бели су вечерас, у Великом Градишту, поразили ВГСК са 3:0, по сетовима 25:19, 25:16 и 25:17.

Партизан убедљив у Великом Градишту

И Убљанке и Лајковчанке надомак места међу четири најбоље екипе

Одбојкашице Јединства из Старе Пазове забележиле су велику победу у првој утакмици четвртфинала Купа Србије. Пазовчанке су, на свом терену, поразиле ТЕНТ са 3:0, по сетовима 25:20, 25:23 и 25:21.

Изненађење у Старој Пазови: Јединство кобно по ТЕНТ

Одбојкашице Радничког Бластерс забележиле су тријумф у првој утакмици четвртфинала Купа Србије. Крсташице су вечерас, на свом терену, надиграле Црвену звезду, након велике борбе, са 3:2, по сетовима 20:25, 25:23, 25:19, 22:25 и 15:10.

Раднички након маратона ближи полуфиналу

Пето коло Банка Поштанска штедионица Суперлиге није изненадило. Током последња три дана минуле седмице, одбојкашице су одиграле низ занимљивих утакмица, а поједине од њих представљале су и неки вид дербија. Свакако је у првом плану била реприза полуфинала Суперкупа Србије, односно дуела између ТЕНТ-а и Железничара. Поред њега, гледали смо чак два градска дербија, и то између екипа које долазе из престонице. Најпре су, у суботу, свој међусобни дуел одиграли Раднички Бластерс и Београд, да би нам дан касније дуго чекани равноправни вечити дерби приредили Партизан и Црвена звезда. У осталим утакмицама, фаворити су испунили очекивања, о чему ће више речи бити у наставку.

Преглед 5. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Дерби до дербија

Минулог викенда одигране су све утакмице треће рунде такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, у оквиру којих су до тријумфа стигли искључиво домаћини. Екипе попут Карађорђа, Спартака и Црвене звезде су, током програма у петак и суботу, могле да прославе победе након три одиграна сета. Ипак, дефинитивно су највише пажње привукле утакмице одигране у недељу, пошто су не само оправдале очекивања, већ су биле по укусу свих истинских љубитеља одбојке. Шампион је морао добрано да се помучи како би изашао на крај са Устаницима, Партизан је након трилера надиграо Пожаревљане, док је Војводина преокретом над Лесковчанима дошла до сва три бода.

Преглед 3. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Домаћини искористили предност