резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва и Прва ”Б” лига

Црно-бели у четири сета надиграли Рибницу

Одбојкаши Партизана Сокербет забележили су четврти везани тријумф у оквиру 10. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Партизан је данас, као домаћин, победио Рибницу из Краљева са 3:1, по сетовима 25:23, 25:17, 20:25 и 25:18.

Уводни сет обиловао је преокретима. Рибница је прва дошла до предности, али је Партизан врло брзо преокренуо резултат и прешао у минимално вођство. Оваква ситуација виђена је још неколико пута до краја овог сета, да би црно-бели у завршници били смиренији и прву сет лопту претворили у предност.

Почетак другог дела меча био је веома сличан као и претходни сет. Ипак, домаћин је половином периода дошао до пет поена предности (13:8). Ова резултатска разлика била је и више него довољна екипи из Београда да у наставку повећа своје вођство и поведе са 2:0.

Краљевчани су у трећи сет ушли са циљем да се врате у овај сусрет. Били су и више него добри у одбрани и већ у првих шест освојених поена, забележили су три блока. Наставили су у истом ритму и у даљем току сета и помоћу грешака које су правили одбојкаши у црно-белим дресовима, актуелни побединици Купа Србије смањили су заостатак за ривалом.

Међутим, нису Београђани ништа препуштали случају у четвртом периоду, од старта су наметнули своју игру и лако су изашли на крај са неугодним ривалом. Повео је тим који предводи Бојан Јанић са 5:3, па са 13:8 и 19:12, да би са 25:18 ставио тачку на овај меч.

Милутин Нејић, примач Партизана, каже да је ова победа битна за наставак сезоне: „Најбитније је да смо освојили три бода код куће и то нам је важно за наставак сезоне. Битно је и због утакмице која нас очекује у уторак у Новом Саду, где идемо максимално на победу. Када исправимо неке ствари на које нам тренер стално скреће пажњу, мислим да смо озбиљна претња свакој екипи“ – закључио је Нејић.

Најефикаснији играч у победничкој екипи био је Нејатан Делгудајс са 22 поена, док се код гостију највише истакао Стефан Окосановић са 16. Партизан ће у наредном колу гостовати Такову, док ће Рибница играти са Спартаком из Суботице.

10. Ниш 13 1 12 12 38 -26 4

Иза нас је 13. коло Банка Поштанска штедионица Суперлиге, последње у 2021. години. Као и увек било је веома занимљиво и неизвесно, а у наставку можете прочитати кратке извештаје са свих утакмица.

Преглед 13. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге за одбојкашице и одбојкаше

Одбојкаши Партизана Сокербет забележили су велику победу у вечитом дербију који је одигран у оквиру 13. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Црно-бели су вечерас, у дворани Мастер, тријумфовали над Црвеном звездом са 3:1, по сетовима 25:23, 25:22, 22:25 и 25:18.

Парни ваљак поново кобан по црвено-беле!

Одбојкашице Железничара из Лајковца тријумфовале су у дербију 13. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Железничар је вечерас, у Лајковцу, поразило Јединство са 3:2, по сетовима 10:25, 25:17, 25:23, 24:26 и 15:12.

Железничар славио после трилера, али је Јединство и даље лидер!

Одбојкашице Црвене звезде, вечерас код куће, у 13. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге, забележиле су победу против екипе Инђије са 3:0, по сетовима 25:14, 25:10 и 25:15. Утакмица која се вечерас играла у Суботици између Уба и домаћина Спартака, завршена је победом Убљанки након велике борбе резултатом 3:2, по сетовима 25:16, 25:17, 26:28, 17:25 и 15:11.