Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Спартак вратио серију у Београд

Одбојкаши Спартака из Суботице забележили су важан тријумф у другој утакмици полуфиналне серије плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Суботичани су вечерас, као домаћини, поразили Црвену звезду са 3:1, по сетовима 22:25, 25:18, 25:13 и 25:16.

Чета Ивице Јевтића је овом победом изједначила укупан резултат и осигурала је мајсторицу у Београду.

Читав уводни сет био је у знаку изједначене игре и велике борбе. Обе екипе су се повремено смењивале у минималној предности, уз велики број грешака, поготово на старту меча. Оваква слика виђена је све до резултата 20:20, када је на сервис линију ступио Никола Мељанац, који је са три везана ас сервиса довео своју екипу на корак од вођства. Није требало пуно пуленима Игора Жакића да стигну до три сет лопте, искористили су другу шансу и повели са 1:0.

Неизвесност се наставила и на старту другог дела игре. Поново је вишена права резултатска клацкалица, али је при резултату 7:7, Спартак везао четири поена и стигао до особног вођства. Међутим, није дуго требало Звезди да најпре поравна скор, а затим и стигне до преокрета (15:14). Иако се очекивало да ће Београђани наставити са доминацијом после бољег периода у игри, они су сами себи направили проблем са четири грешке у пет поена. Ово је био пресудни моменат у ово сету, пошто Суботичани до краја нису себи допустили да прокуцкају ову залиху и са 25:18 су сет привели крају.

Труд домаће екипа знала је да награди многобројна публика, која им је дала додатни ветар у леђа да наставе са сјајном игром. У трећем сету је, може се слободно рећи, постојала само једна екипа на терену, она коју предводи Ивица Јевтић. Градио је Спартак своју пердност доминантном игром како у одбрани, тако и у нападу и веома брзо су стигли до потпуног преокрета.

Иако је на крају трећег дела игре Игор Жакић извео млађе играче како би одморио прву поставу, то није ни мало утицало на распуцаног домаћина. Баш као и у претходном, и у четвртом сету је Спартак наметнуо свој темпо игре и поприлично лако стигао да велике и битне победе. На крају су Суботичани са три успешна блока Павловића и Жугића, серију вратили у главни град.

Ивица Јевтић, стратег Спартака,каже да су шансе за пролазак у финале подједнаке: „Обећали смо да ћемо се борити после утакмице коју смо изгубили у Београду, где смо пропустили своје шансе. Успели смо да се регенеришемо, да спојимо редове и решимо ову утакмицу у своју корист. Свесни смо да још увек није готово и да предостаје још једна утакмица у Београду, где су по мени шансе подједнаке. Идемо тамо да одиграмо још једну добру утакмицу и сигурно да се нећемо предавати“ – закључио је Јевтић.

Милош Арсеноски, техничар Звезде, дао је своје виђене вечерашње утакмице: „Од самог почетак смо и ми и они били нервозни, јер је био велик улог. Честитам екипи Спартака на победи. Мислим да је преломни тренутак био средином другог сета. Они су водили 14:10, ми смо успели да преокренемо, али се Спартак након тога одвојио. Сматрам да је ова утакмица била лоша за гледање, јер је било поприлично напето. Њих је све време дизала публика, а ми смо у једном тренутку једноставно пали. Заслужено су славили, а то се види и по томе што ни у једном сету који су освојили нисмо прешли 20 поена. Следи нам опоравак за следећи меч и да у њему покажемо зашто смо били први“ – рекао је Арсеноски.

Најефикаснији у победи своје екипе био је Мурад Кан са 25 поена, док је у гостујућој екипи Никола Мељанац освојио 22. Трећа утакмица на програму је у уторак, 29. марта.

Odbojkica prodavnica enter400

Још само два кола остала су до краја лигашког дела првенства. Стога су се све екипе потрудиле да на време покушају да изборе зацртане циљеве у оквиру јубиларног, 20. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Самим тим, последњи трзаји донели су низ узбудљивих дуела, али и неочекиваних резултата. Свакако је једна од њих убедљива победа Партизана, који је после три одиграна сета био бољи од вечитог ривала, док је Војводина на идентичан начин била кобна по освајача Купа Србије. Екипе из Шумадије биле су на висини задатка, пошто су Раднички и Карађорђе након четири одиграна сета поразили Јединство, односно ВГСК, док је до тријумфа стигао и Млади радник на гостовању у Лесковцу. Узбудљиво је било и у борби за опстанак, с обзиром на то да је Ниш након истинске борбе и пет сетова успео да надигра Таково, те задржи пол позицију када је директан опстанак у питању у односу на Пазовчане.

Преглед 20. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Закомпликовало се!

На теренима широм Србије су протеклог викенда одигране све утакмице 21. рунде такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги у конкуренцији дама. Како је у последњих неколико недеља већ познато које су то екипе избориле пласман међу осам најбољих, поново су очи одбојкашке јавности биле упрте у борбе за опстанак. Ипак, мораће љубитељи одбојке да се стрпе, јер нам ова рунда није донела превише новитета. Сви фаворити су били на висини задатка, јер су ТЕНТ, Железничар, Срем, пазовачко Јединство, Уб и Црвена звезда без већих проблема изашли на крај са ривалима минулог викенда и то после само три одиграна сета. Након овог кола Лесковац је и званично изгубио све шансе да избори опстанак, док ћемо наредног викенда сазнати да ли ће Спартак или Београд осигурати суперлигашки статус и за наредну сезону, или ће опстанак тражити кроз разигравање.

Преглед 21. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Још само борба за опстанак

Одбојкашице Црвене звезде забележиле су тријумф на затварању 21. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Изабранице Данила Стокуће су вечерас, на свом терену, надиграле Београд са максималних 3:0, по сетовима 25:17, 25:16 и 25:17.

Звезда убедљива у београдском дербију

Одбојкаши Радничког д.о.о. из Крагујевца и Карађорђа из Тополе остварили су тријумфе у 20. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Шампион Србије био је бољи од Јединства на страни, док су Вождови, на свом терену, надиграли ВГСК.

Преокрет шампиона у Пазови, Вождови бољи од ВГСК-а

Одбојкаши Партизана Коптех забележили су велику победу у 20. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Бојана Јанића је вечерас, у вечитом дербију, поразила Црвену звезду са максималних 3:0, по сетовима 28:26, 25:23 и 25:18.

Црно-бела плава чета угасила Звезду!