Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Историјско финале Спартака!

Одбојкаши Спартака из Суботице пласирали су се у финале плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Суботичани су вечерас, као гости, надиграли Звезду у трећој утакмици са 3:1, по сетовима 25:19, 21:25, 25:22 и 25:22, и на тај начин заказали борбу за титулу са Војводином НС семе.

Ово је историјско финале за Спартак и шанса за освајање трофеја после 1975. године, када су се Суботичани кроз лигашко такмичење окитили златном медаљом.

Сам почетак утакмице био је у великој мери изједначен. Водила се лавовска борба, и обе екипе имале су периоде у којима су биле доминантније. Тек при резултату 9:9, Спартак је успео да сломи отпор ривала и са пет везаних поена прешао је у веће вођство. Суботичани се ни тада нису заустављали, наставили су са сјајном блок игром, али је и напад функционисао на високом нивоу, што је резултирало вођством од 19:11. Звезда је тек у завршници успела колко-толко да смањи заостатак за противником, али је за преокрет било касно и тим са севера Војводине је заслужено стигао до предности.

pfs21

Старт другог сета био је налик првом, али је екипа Ивице Јевтића овог пута раније стигла до резултатске залихе (9:6). Међутим, са овим вођством је Спартак и стао, и почео је да прави велики број грешака, што су црвено-бели умели да искористе и у потпуности прекорену резултат у своју корист (17:14). Пробали су популарни голубови у завршници да се резултатски врате у овај део игре, што им је замало пошло за руком, с обзиром да су пришли ривалу на поен заостатака. Ипак, домаћи тим је до краја направио серију 4:1 и са 25:21 стигао је до поравнања резултата.

pfs25

За разлику од претходна два, Црвена звезда је у трећи ушла доста одлучније, али је брза реакција Суботичана била од круцијалне важности. Спартак је диктирао темпо и неретко је био у предности, што је тим Игора Жакића успевао да држи под контролом. Ипак, екипа из Суботице је у завршници узела ствар уз своје руке и веома искусно је зауставио све нападе ривала за ново вођство и велики корак ка финалу.

pfs22

Четврти сет био је, очекивано, пун набоја и феноменалних поена. Након бољег почетка гостију, домаћин се резултатски вратио у игру, и у наставку се играло поприлично изједначено. Тако је било да средине овог дела игре, када је Спартак преко Лечића и грешке Мељанца стигао до нешто већег вођства. Ова резултатска залиха била је и више него довољна голубовима, коју су до краја на веома зналачки начин сачували и додатно повећали предности, а онда и искористили другу меч лопту за пласман у финале и велико славље.

pfs24

Тренер Спартака, Ивица Јевтић, честитао је својим момцима и похвалио их је за фантастичну игру.

„Знали смо да можемо, целе сезоне су причали да смо изненађење, а сад сам се и ја изненадио колико ови момци могу. Борили су се као лавови и знам да у њима има још снаге, а у финалу ћемо показати своје право лице и борићемо се као нико никад до сад“, рекао је Јевтић.

Тренер Црвене звезде, Игор Жакић, рекао је да скида капу својој екипи што до последње лопте нису одустали и нису се предали.

„Превише смо грешили за једну овакву утакмицу и ту смо им дали доста простора. Жао ми је, имали смо лепу сезону и било би још боље да смо успели да је крунишемо игром у финалу. Спартак је заслужено други финалиста, имали су једну момачку серију са нестварном енергијом и тачном одбојком. Свакако једно велико искуство за нас, поносан сам на ове момке и клуб“, закључио је Жакић.

Најефкаснији у победи своје екипе био је Мурад Кан са 24 поена, док се код Звезде истакао Никола Мељанац са 21. Прва финална утакмица на програму је у понедељак, 4. априла, у Суботици.

Odbojkica prodavnica enter400

Нова, 16. по реду рунда одбојкашког каравана под називом Банка Поштанска штедионица Суперлига, одиграна је минулог викенда. После низа изненађујућих резултата током претходне седмице, и ове је настављена та традиција. Поготово је то био случај код одбојкаша који су маком водили маратонске битке, док су даме углавном правдале улогу фаворита.

Преглед 16. кола БПШ Суперлиге: Кад маратон одлучује, а фаворити не праштају

Одбојкашице Црвене звезде и ТЕНТ-а из Обреновца забележиле су максималне победе у 16. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Црвено-беле даме су више него убедљиво надиграле Срем на свом терену, док су Обреновчанке, као гошће, морале да се помуче како би оствариле убедљив тријумф.

Звезда преслишала Срем, ТЕНТ убедљив против Омладинца

Одбојкаши суботичког Спартака и Карађорђа остварили су победе у 16. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Суботичани су, након великог преокрета, надиграли Јединство у Старој Пазови, док је Карађорђе, на свом терену, био бољи од Ниша.

Нова драма у режији Суботичана, Карађорђе бољи од Ниша!

Одбојкаши Младог радника, Радничког доо и Такова остварили су победе у 16. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Пожаревљани су направили велико изненађење надигравши Црвену звезду код куће, Раднички је био бољи од Партизана на свом терену, док је Таково, као домаћин, поразило Рибницу.

Пожаревљани продубили агонију шампиона, Раднички и Таково убедљиви!

Одбојкашице Јединства из Старе Пазове, Уба, Радничког Бластерс и Железничара оствариле су победе у 16. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Пазовчанке су, као гошће, надиграле Ужичанке, Уб је био бољи од Спартака, док су Раднички и Железничар поразили Инђију, односно Партизан Коптех.

Дуел два Јединства поново припао Пазовчанкама, фаворити по плану