Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Суботичани после драме славили на премијери

Одбојкаши Спартака из Суботице остварили су велику победу у 1. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Суботичани су синоћ као домаћини надиграли Раднички из Крагујевца после великог преокрета са 3:2, по сетовима 21:25, 21:25, 27:25, 25:16 и 15:12.

Оно што смо само могли да прижељкујемо, обистинило се синоћ. Одбојкаши Спартака и Радничког приредили су нам сјајну премијеру нове сезоне и наговестили да ћемо имати прилику да пратимо још боље такмичење, него претходне године.

Вицешампион Србије ушао је силовито у овај дуел и повео са 5:1, иако су већим делом за то заслужне искључиво грешке ривала. Ипак, предвођени новим тренером, Алексом Брђовићем, Крагујевчани су брзо ухватили прикључак и већ до средине сета имали су вођство у својим рукама. До краја није било већих узбуђења, пошто је Раднички предвођен Александром Благојевићем, повратником у своје редове, лако изашао на крај са домаћином и повео са 1:0.

Тим из Крагујевца је на почетку другог периода наставио са убедљивом игром и повео је са 6:3. Међутим, тим Ивице Јевтића се брзо консолидовао и за тили час је био за петама ривалу. Тако је било све до резултата 16:15 за госте, када је на сцену опет ступио Благојевић и уз велику помоћ још једног новајлије Ристића донео свом тиму вођство од 21:16. До краја сета, Суботичани једноставно нису могли да се врате из дебелог минуса и Раднички је дуплирао своју предност.

spa rkg1

Таман када су се у табору гостију понадали да из Суботице могу да однесу сва три бода, коначно се пробудила прошлогодишња сензација Мурад Кан, који је сјајном игром, уз два блока донео вођство свом тиму од 5:1. Али, ни гости се нису тек тако предали и ушли су у егал, који је био на снази до самог краја сета. Ређали су се сјајни напади, блокови, понеки и ас сервис, али је на крају резултатска разлика била наклоњена Суботичанима, који су се преко Андрије Вуликића резултатски вратили у меч.

Освајање претходног улило је нову енергију Спартаку, који је у четвртом сету играо као препорођен. Доминирали су у свим сегментима игре, противнику нису дали ни најмању шансу да се докаже и са 25:16 су меч одвели у тај-брејк.

Иако је Раднички са два аса Ковача ушао у пети сет, то није превише пореметило пулене Ивице Јевтића, који су врло брзо стигли до поравнања резултата. До краја је Спартак искористио грешке ривала и после велике драме и преокрета стигао је до важне победе.

spa rkg2

Ивица Јевтић, тренер Спартака, каже да је ова утакмица показала какво нас првенство очекује: „Мислим да одбојкашка јавност, и да је хтела, није могла да прижељкује овакав дуел. Не могу да кажем да смо у прва два сета ушли без енергије, али смо правили атипичне грешке за нас, које нас прошле године нису красиле. Као да смо чекали противника да нам нешто поклони, а ми смо само били статични. Ипак, касније смо заиграли много боље и мислим да смо мало више сачували присебност у тај-брејку. Прва утакмица показала је какво на првенство очекује и да апсолутно нема фаворита. Ми већ у понедељак почињемо припреме за наредно колу и ову утакмицу остављамо иза себе“, закључио је Јевтић.

Немања Јунгић, капитен Спартака, честитао је својој екипи на великом преокрету и победи: „Могла се очекивати узбудљива представа, али мислим да нико није очекивао да ће бити баш овако. Честитам својој екипи што смо се вратили после 2:0, што је веома тешко. Држали смо се своје игре и уз велику помоћ публике успели смо да остваримо битну победу. Све честитке и Радничком, који се добро борио и показао да је велики конкурент ове сезоне“, рекао је Јунгић.

Најефикаснији у победи Спартака био је Мурад Кан са 27 поена, док је у гостујућој екипи Александар Благојевић освојио 19.

Статистику са утакмице можете пронаћи овде.

Спартак у наредном колу гостује Такову, док Раднички дочекује Војводину.

(Фотографије: Subotica.info)

Odbojkica prodavnica enter400

Шеснаеста рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге била је на програму током минулог викенда. Као што то обично и бива, неке екипе су, према очекивањима, стизале до победа, док су неке морале добрано да се помуче како би извојевале победе. Дефинитивно је у центру пажње био вечити дерби, у којем се Звезда након маратона реванширала љутом ривалу за пораз у првом делу сезоне, док је ТЕНТ, практично, обесмислио дерби кола. Уб и пазовачко Јединство су лако изашли на крај са ривалима из доњег дома табеле, док је Београд уписао највећи тријумф откако је постао члан највишег ранга такмичења, и то у још једном градском дербију. За крај, узбудљиву одбојкашку представу приредиле су нам Ужичанке и Митровчанке, из које је Јединство након велике борбе изашло као победник.

Преглед 16. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Дерби на све стране

Протеклог викенда одигране су све утакмице петнаесте рунде такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, током које смо имали прилику да на теренима широм Србије пратимо и више него занимљиве мечеве. Иако је током овог кола виђено неколико веома узбудљивих мечева, дефинитивно су највеће изненађење направили искусни Пазовчани, који су убедљиво поразили ВГСК. На победничке стазе вратили су се суботички Спартак и крагујевачки Раднички, док су Звезда и Таково након четири одиграна сета били бољи од Дубочице, односно Партизана Коптех. Ипак, најнеизвесније и најузбудљивије било је у Новом Саду, где је Војводина након низа преокрета и дугих пет сетова успела да надигра Вождове из Тополе.

Преглед 15. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Повратак на победнички колосек

Одбојкаши Јединства из Старе Пазове остварили су важан тријумф у 15. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Жељка Вукелића је вечерас, на гостујућем терену, поразила ВГСК са максималних 3:0, по сетовима 25:19, 25:18, 25:19.

Искусни Пазовчани енигма за ВГСК

Одбојкашице обреновачког ТЕНТ-а забележиле су тријумф у дербију 16. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Игора Жакића је вечерас, на свом терену, поразила лајковачки Железничар са максималних 3:0, по сетовима 25:16, 25:14 и 25:18.

Обреновчанке преслишале шампиона

Одбојкаши Војводине Моцарт остварили су велики тријумф у дербију 15. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, надиграли Карађорђе, након истинске борбе, са 3:2, по сетовима 25:20, 18:25, 27:29, 25:19 и 15:10.

Новосађани разоружали Вождове