Шампион пао у Крагујевцу!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца забележили су велику победу у дербију 2. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су вечерас, као домаћини, надиграли Војводину са 3:0, по сетовима 26:24, 25:22 и 26:24.

Алекса Брђовић и његови изабрници стигли су до прве победе у сезони и то над вишегодишњим шампионом Суперлиге.

Агресивна је била Војводина на старту овог сусрета и одмах је повела са 5:2, највише захваљујући сјајним блоковима Крсмановића и Симића. Међутим, Раднички се брзо вратио у игру, пошто је знао да искористи грешке ривала и средином сета резултат је био изједначен. Виђена је права резултатска клацкалица у наставку овог периода, пошто је и једна и друга екипа повремено била у вођству. Ипак, у неизвесној завршници су домаћи одбојкаши из другог покушаја, преко Благојевића, успели да искористе сет лопту за 1:0.

Концентрисана и ангажована игра у претходном сету, омогућила је Крагујевчанима да у нови уђу са још већом жељом. Иако је Раднички у првом делу овог периода имао предност, поново је средином сета прорадио новосадски блок, који је гостима омогућио да преузму вођство (14:12). Очекивало се да ће искуство екипе Слободана Бошкана бити пресудно у наставку, али је домаћин поново подигао ниво своје игре, што му је донело ново вођство, које је остало на снази до краја другог сета.

Као што је то био случај и у прва два, и трећи сет обиловао је преокретима и виђена је велика борба. Обе екипе пружиле су свој максимум, Војводина се грчевито борила како би избегла максималан пораз, док је Раднички тежио ка томе да меч што пре оконча у своју корист. Виђена је још једна неизвесна завршница. Новосађани су преко Зечевића први стигли до сет лопте (24:23), али је тим Алексе Брђовића најпре успео да заустави ривала, а потом и зада завршни ударац и оствари максималну победу у хали „Језеро“.

Александар Благојевић, коректор Радничког, каже да ће ова победа значити његовој екипи у наставку првенства.
„С обзиром да смо у Суботици изгубили на неславан начин добијену утакмицу, изузетно ми је драго што смо победили Војводину у три сета. Знамо да су они главни фаворит за освајање шампионата и ове године, али им хала Језеро сигурно не лежи и на нама је да се потрудимо да тако буде и у наредним утакмицама. Ова победа нам је дала елан да у наредне утакмице улазимо доста мотивисаније“, закључио је Благојевић.

Најефикаснији у тријумфу своје екипе био је управо Александар Благојевић са 18 поена, док су код гостију Милан Зечевић и Давид Мехић утакмицу завршили са по 12.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Раднички у наредном колу путује у Београд на мегдан Црвеној звезди, док Војводина дочекује Таково.

(Фотографија: Subotica.info)

Иако је почетак године увелико одмакао, празнична атмосфера и даље траје. Барем је тако у одбојкашким круговима. Овог викенда, тачније у недељу, очекује нас један од најишчекиванијих дана међу љубитељима одбојке у нашој земљи – финала Купа Србије. Обреновац ће бити домаћин како многи кажу „празника одбојке” и град који ће угостити један од најзначајнијих спортских догађаја у Србији.

ОДБОЈКАШКИ СПЕКТАКЛ У ОБРЕНОВЦУ: Финални обрачун за трофеј Купа Србије!

Одбојкаши Војводине из Новог Сада стигли су до тријумфа у дербију 17. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Млади Новосађани су вечерас, у хали „Александар Николић”, поразили Партизан Ефбет са 3:1, по сетовима 25:22, 20:25, 25:20 и 26:24.

Новосађани ударили пету рецку у дуелима са Партизаном!

Одбојкаши Црвене звезде стигли су до важне победе на премијери 17. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Звезда је вечерас, на свом терену, надиграла Млади радник из Пожаревца са 3:2, по сетовима 18:25, 25:15, 19:25, 25:18 и 16:14.

Звезда се два пут враћала, па срушила Млади радник!

Одбојкашице Радничког Бластерс забележиле су други везани тријумф у одложеној утакмици 15. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Београђанке су вечерас, као гошће, надиграле Омладинац након велике борбе са 3:2, по сетовима 22:25, 25:19, 23:25, 32:30 и 15:5.

Раднички након драме наставио операцију „опстанак”!