Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Раднички максималан у Пожаревцу

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су победу у последњој утакмици 10. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су вечерас, као гости, поразили Млади радник са 3:0, по сетовима 26:24, 25:22 и 25:21.

Иако је на папиру ово био један од дербија кола, пулени Алексе Брђовића су беспрекорном игром у сва три сета потпуно засулужено тријумфовали максималним резултатом.

Доста боље су гости ушли у овај дуел и превасходно су ас сервисима Благојевића повели са 5:1. Нису имали намеру да се на томе зауставе, већ су и у даљем току сета, доминантном игром на свим пољима, само повећали своје вођство. Међутим, при резултату 13:7, почео је у редовима домаћег тима да функционише тандем Чубрило-Тупчи, који је одличном игром у нападу режирао преокрет серијом од 10:3. Имао је овај налет добар утицај на Млади радник, који је наставио са убедљивом игром и у завршницу је ушао са 23:19. Очекивало да се да ће домаћа екипа, услед лепе резултатске залихе прва доћи до предности, али су другачије планове имали Крагујевчани. Поново је у тим тренуцима Александар Благојевић са сервис линије био хируршки прецизан и својој екипи је донео потпуни преокрет. Тачку на прави сет ставио је Ристић, новим, седмим асом Радничког у овом сету.

Чета Драгана Бонића била је решена да у другом периоду заигра знатно боље и што пре врати егал. Да ће тако нешто покушати да уради, наговестила је на почетку овог сета и повела је са 6:4 и 7:5. Ипак, у тим тренуцима дошло је до пада концентрације у редовима Младог радника. То је резултирало са чак пет узастопних грешака, које су Радничком омогућиле да пређе у вођство. Ово је уједно био и преломни моменат у другом делу игре, пошто је екипа Алексе Брђовића оберучке прихватила тај поклон ривала и вешто га чувала. До краја Раднички није дозволио изненађење, пошто је прецизним нападима дуплирао укупан резултат.

Рововска борба вођена је у већем делу трећег сета. Тим из Крагујевца је боље ушао у овај период, али су Пожаревљани све време одржавали корак за ривалом. То им се нешто касније и исплатило, пошто су одличним блоковима Убипарипа и Тупчија окренули резултат у своју корист (17:16). Ипак, при поменутом резултату, Раднички прави серију од 5:0, која му је касније донела мирну завршницу, из које је по трећи пут изашао као победник и забележио максималан и потпуно заслужен тријумф.

Алекса Брђовић, тренер Радничког, презадовољан је издањем његовог тима.

„Веома битна утакмица за нас, поготово након пораза од Партизана максималним резултатом. Момци су показали да могу да одиграју добро на тешком гостовању и презадовољан сам због тога. Очекује нас утакмица са Рибницом за недељу дана и надам се да ћемо остварити још једну победу на домаћем терену“, рекао је Брђовић.

Александар Благојевић, коректор Радничког, дао је свој коментар након меча.

„Једна јако тешка, али и узбудљива утакмица. Млади радник је пуно показао у досадашњем току првенства и конкурише за сам врх табеле. Веома ми је драго што смо на њиховом терену показали да нисмо екипа која побеђује само код куће, већ да супериорно играмо и у гостима“, закључио је коректор Радничког.

Управо је Александар Благојевић био најефикаснији у победи своје екипе са 14 поена, док је Андриј Тупчи код домаћина освојио 13.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Раднички у 11. колу дочекује Рибницу, а Млади радник гостује Такову у Горњем Милановцу.

Odbojkica prodavnica enter400

Одбојкаши Војводине Моцарт забележили су важан тријумф у дербију 8. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, надиграли Партизан Коптех након преокрета са 3:1, по сетовима 19:25, 25:21, 26:24 и 25:19.

Војводина поново кобна по Партизан

Одбојкашице Јединства из Старе Пазове оствариле су победу у дербију 10. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Пазовчанке су, као гошће, поразиле Раднички Бластерс са 3:1, по сетовима 21:25, 26:24, 25:21 и 25:20.

После тријумфа над Железничаром, екипа Јова Цаковића је и овог пута успела да изађе као победник у утакмици која је привукла највише пажње у овој рунди такмичења. И поред чињенице да су Београђанке у последње две недеље биле кобне по шампиона и вицешампиона Србије, данас нису имале решење за младе Пазовчанке. Иако је након првог и већег дела другог сета деловало да домаћин контролише дешавања на терену, Јединство је на време успело да наметне своју игру и на крају упише нову, трећу везану победу у првенству, чиме је задржало друго место на табели.

Као што је већ било речи, након првог сета деловало је да је Раднички на добром путу да и трећу недељу заредом упише тријумф против екипе са којом се бори за сам врх табеле. Након уводних 8:8, домаћин је поенима Менијанг, али и заслугама остатка екипе, успео да направи лепу резултатску залиху и значајно се приближи освајању прве деонице (16:10). Иако се у наставку очекивала реакција Пазовчанки, чини се да је она дошла прекасно, пошто је Раднички без већих проблема стигао до осам сет лопти, да би нешто касније искористио шесту прилику и са 25:21 повео са 1:0.

Далеко динамичније било је у другом сету. Одлично је Јово Цаковић на старту сета на терен пошаље нешто другачију поставу у односу на ону која је започела меч, што се на крају испоставило као добра одлука. Тако су Пазовчанке све до средине сета чувале малу резултатску залиху, али је Раднички стрпљиво чекао своју прилику. И дочекао ју је при вођству ривала од 16:14, када је искористио пад концентрације ривала и преокренуо резултат. Чинило се да ће управо тај налет домаћих одбојкашица бити преломан за даљи ток сета, пошто су Београђанке убрзо стигле и до две сет лопте (24:22). Ипак, ни тада се Јединство није предавало, па је поенима Клопић и Кукило, уз блок Зубић и грешку ривала, везало четири поена и стигло до изједначења – 26:24.

Иако се у први мах чинило да дешавања из завршнице минулог сета неће оставити трага на екипу Николе Милосављевића, која је ушла у трећи сет на убедљив начин, брзо су се ствари на терену промениле. При вођству Београђанки од 13:9, гошће су поенима Зубић, Наневе и Павловић направиле серију од 7:1, да би у наставку, и поред свих покушаја ривала, привеле трећу деоницу крају са 25:21 у своју корист.

За разлику од претходна три периода, Јединство је у четвртом од старта показало игру из које се могло закључити да ће дати свој максимум како би након њега привело започет посао крају. И пошло је то за руком екипи Јова Цаковића, која је успела да одбије почетни налет ривала, да би у наставку могла да заигра растерећено. Након уводних 9:5, повело је Јединство са 14:8 и 20:14, да би са 25:20 стигло до зацртаног циља и уписало нову победу.

Најрасположенија у тријумфу свог тима била је Ања Зубић са 28 поена, док су Тијана Цветковић и Анђела Кукило уписале по 14. Код домаћина се највише истакла Јелена Стојић са 17 поена, док је један мање додала Афедо Менијанг.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

У наредном колу Јединство дочекује Уб, а Раднички гостује Партизану.

Данас су одиграна још три меча, у којима су фаворити махом без већих проблема стигли до тријумфа. Убљанке су угостиле Лесковац и у потпуности оправдале улогу фаворита. Било каква неизвесност виђена је само током првог сета, да би у наставку Убљанке биле и више него убедљиве, што сведочи и други сет у којем су гошћама препустиле свега осам поена, да би у трећем само привеле започет посао крају – 3:0 (25:23, 25:8, 25:17).

Железничар је након три везана пораза у првенству, а шест у свим такмичењима, коначно успео да прекине црну серију. Иако му је у госте дошао Партизан, који ове сезоне игра на веома високом нивоу, искуство Лајковчанки је на крају било од непроцењивог значаја. У прилог томе говори и крајњи резултат, пошто је екипа Ратка Павличевића у преломним моментима сва три сета била бољи ривал и на крају уписала максимални тријумф – 3:0 (25:18, 25:20, 27:25).

Дефинитивно је најтежи задатак имао ТЕНТ, који је дочекао ужичко Јединство. Изабранице Дарка Закоча су од старта биле и више него мотивисане, а тај приступ је уродио плодом и Јединство је први сет решило у своју корист. Ипак, у наставку меча су Обреновчанке приказале игру која их је красила у већини утакмица од старта сезоне, стигле до преокрета и на тај начин уписале десету победу из исто толико утакмица у првенству – 3:1 (23:25, 25:15, 25:20, 25:22).

Пазовчанке окренуле Крсташице

Одбојкаши Ниша забележили су тријумф у 8. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Драгана Светозаревића је вечерас, на свом терену, надиграла Млади радник са 3:2, по сетовима 25:22, 25:16, 15:25, 16:25 и 16:14.

Ниш се коцкао, па срушио Пожаревљане

Одбојкашице суботичког Спартака оствариле су први овосезонски тријумф у 10. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Популарне „голубице” су вечерас, на свом терену, надиграле Срем са 3:1, по сетовима 18:25, 25:16, 25:16 и 25:18.

Голубице дочекале први тријумф

Одбојкашице Уба оствариле су тријумф у првој утакмици полуфинала Купа Србије. Екипа Мирјане Мусулин је вечерас, у Лајковцу, надиграла Железничар са максималних 3:0, по сетовима 25:19, 25:22 и 25:22.

Убљанкама брејк у Лајковцу