Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Уб и Црвена звезда у четвртфиналу Купа Србије

Одбојкашице Уба и Црвене звезде пласирале су се у четвртфинале Купа Србије. Уб је на свом терену надиграо суботички Спартак, док је Звезда у Београду поразила Борац из Чачка.

Уб – Спартак Суботица         3:0 (25:16, 25:18, 25:23)

У дуелу суперлигашких екипа, Уб је према очекивањима искористио улогу фаворита и без проблема је прошао међу осам најбољих екипа.

Нису изабранице Мирјане Мусулин часиле часа, већ су од самог почетка меча биле максимално агресивне и концентрисане, те су убрзо стигле до вођства од 1:0. Разлике у приступу током другог сета није било и Убљанке су још једном искористиле свој квалитет за великих 2:0. Дефинитивно смо у трећем сету имали прилику да пратимо најравноправнију борбу, пошто је Спартак током читаве деонице дисао за вратом домаћим одбојкашицама, а неретко је имао и предност на својој страни. Ипак, Уб је био најбољи када је било најпотребније и у завршници је успео да стигне до очекиване победе.

Тања Станојевић била је најефикаснија у победи своје екипе са 18 освојених поена, док је у суботичком табору Бојана Ристановић бројала до 11.

 

Црвена звезда – Борац Чачак         3:0 (25:14, 25:13, 25:6)

Навијачи црвено-белих имали су дупли разлог за славље, јер су и даме поприлично убедљиво резервисале карту за четвртфинале.

Одлучио је Милан Гршић да у вечерашњој утакмици пружи прилику свим одбојкашицама које су биле у постави. Звезда је већ у првом сету била веома доминантна и средином истог решила је питање победника у овој деоници. Исти случај био је и током другог периода, у којем су црвено-беле брзо дошле до резултатске залихе, коју су у наставку смо повећавале. Иако је већ било извесно да је пласман међу осам најбољих екипа на видику, Звезда није желела да смањи темпо, па је у трећем и последњем сету ривала оставила на свега шест освојених поена.

Црвену звезду до победе предводила је Малгоржата Јасек са 16 поена, док се на другој страни истакла Андријана Недовић са девет.

 

Статистику са свих мечева можете погледати овде.

У осмини финала Kупа Србије у конкуренцији одбојкашица игра се једна утакмица, а победници ће изборити пласман у четвртфинале (30. октобар и 20. новембар).

Odbojkica prodavnica enter400

Одбојкаши Црвене звезде остварили су тријумф у дербију 17. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Ивице Јевтића је вечерас, на свом терену, поразила Војводину Моцарт са максималних 3:0, по сетовима 25:23, 25:21 и 25:21.

Звезда поново кобна по Војводину

Одбојкашице суботичког Спартака уписале су важну победу у 18. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Суботичанке су вечерас, на свом терену, поразиле београдски Раднички Бластерс након преокрета са 3:1, по сетовима 22:25, 25:17, 25:20 и 25:15.

Спартак све ближи опстанку!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су тријумф у 17. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, на свом терену, након велике борбе надиграла Карађорђе са 3:2, по сетовима 25:21, 25:23, 15:25, 19:25 и 15:10.

Фокус на финалу: Крагујевчани преживели Вождове

Одбојкашице Уба оствариле су тријумф у 18. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милана Гршића је вечерас, на свом терену, надиграла лајковачки Железничар са 3:1, по сетовима 25:22, 19:25, 25:22 и 27:25.

Вицешампиону комшијски дерби: Уб спреман за финале Купа Србије!

Шеснаеста рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге била је на програму минулог викенда на теренима широм Србије. Поједине екипе су оправдале улогу фаворита, док су неке доживеле поразе којима се мало ко надао. Првенствено, реч је о мечу између Такова и Спартака, у којем су Милановчани, на изненађење многих, али потпуно заслужено, надиграли лидера, док је Ниш продубио агонију Партизана и значајно се учврстио на месту које гарантује плеј-аут двомеч. Раднички је у Лесковцу оправдао улогу фаворита, док се Црвена звезда реванширала Карађорђу за пораз у првом делу сезоне. Минималну победу извојевала је и Војводина у дуелу са Пазовчанима, док је Млади радник нанео екипи из Великог Градишта други пораз у низу.

Преглед 16. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Истинске борбе за врх и опстанак