Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Максимални тријумф Уба у првој утакмици четвртфинала Купа

Одбојкашице Уба тријумфовале су у првом мечу четвртине финала Купа Србије. Уб је вечерас, у Суботици, победио Спартак са убедљивих 3:0, по сетовима 25:16, 25:10 и 29:27.

После исцрпљујуће, али и успешне недеље, Убљанке су овај меч ушле са жељом да што пред стигну до победе.

Иако је Спартак боље започео овај меч и повео са 6:2, Уб је брзо ухватио прикључак и изједначио је резултат на 10:10. Уследила је потпуна доминација гостујуће екипа, која је до краја сета противнику допустила да освоји свега шест поена.

Где су стале у првом, актуелне шампионке Србије наставиле су и у другом делу игре. Екипа из Суботице није имала решење за расположеног противника. При резултату 15:10, Уб је супериорном игром везао 10 поена, од чега су четири била ас сервиса Николине Лукић.

У трећем периоду је екипа коју предводи Предраг Зуцовић заиграла много ангажованије, и била је равноправан противник током читавог сета. Уб јесте боље ушао у сет, чак је имао и лепу резултатску залиху, али је домаћа екипа при резултату 14:12 за противника, везала шест поена и у наставку је била у предности. Међутим, тим Маријане Боричић није желео да се преда, стигао је у узбудљивој завршници до изједначења, а нешто касније је искористио и трећу меч лопту за максималну победу.

Тренер Уба, Маријана Боричић, каже да ће екипа овом победом растерећено дочекати реванш меч следеће недеље: „Мислим да смо у прва два сета доста добро играли. Добро смо сервирали и били смо концентрисани и тачни. У трећем сету смо се мало опустили, и самим тим смо изазвали срећу код екипе Спартака да неке лопте ударају у сајлу, а неке до наших прстију оду у аут. Сами себе смо довели у ситуацију да се мучимо у трећем периоду, али ми је драго што смо успели да преокренемо резултат у завршници и да победом растерећено сачекамо реванш утакмицу“ – закључила је Маријана.

Друга уткмица између ових екипа на програму је 16. новембра у 18.00 часова.

Пласман у полуфинале за сада су обезбедили Црвена звезда и ТЕНТ, док  Железничар из Лајковца и Партизан тренуто играју реванш меч четвртине финала.

Odbojkica prodavnica enter400

Одбојкаши Војводине Моцарт играће у финалу плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Марка Наранчића је вечерас, у Београду, у мајсторици поразила Црвену звезду са максималних 3:0, по сетовима 25:21, 25:21 и 25:19.

Новосађани експресни у престоници: Војводина поново у финалу!

Одбојкашице ТЕНТ-а из Обреновца забележиле су други тријумф у финалној серији плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Игора Жакића је вечерас, као гост, у другој утакмици финала, надиграла Уб, након новог великог преокрета са 3:2, по сетовима 21:25, 18:25, 25:19, 25:18 и 15:12.

Дежа ви у режији ТЕНТ-а: Обреновчанке на победу од титуле!

Одбојкаши Црвене звезде остварили су велики тријумф у другој утакмици полуфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Београђани су вечерас, у Новом Саду, надиграли Војводину Моцарт са 3:0, по сетовима 25:21, 25:23 и 25:19.

Брејк за брејк: Звезда заказала мајсторицу!

Одбојкаши крагујевачког Радничког доо први су финалисти плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у Тополи, у другом мечу полуфинала надиграла Карађорђе са 3:1, по сетовима 27:25, 25:22, 23:25 и 25:18.

Доминација шампиона: Раднички у новом финалу плеј-офа!

Одбојкашице суботичког Спартака избориле су опстанак у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Изабранице Дамира Петковића су вечерас, на свом терену, у трећој утакмици плеј-аута надиграле Омладинац са 3:1, по сетовима 25:13, 28:30, 25:20 и 35:33.

Голубице се не селе: Спартак изборио опстанак!