Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Уб комплетирао листу полуфиналиста

Одбојкашице Уба пласирале су се у полуфинале Купа Србије. Уб је вечерас, у другој уткамици четвртфинала, као домаћин савладао Спартак са 3:1, по сетовима 25:22, 21:25, 25:20 и 25:16.

Овогодишњем учеснику групне фазе Лиге шампиона био је потребан само један сет за пролазак даље, пошто је у првој утакмици био максималан.

Убљанке су ушле у овај сусрет са жељом да из уводног сета изађу као победнице, и наставак одиграју растерећено. Управо то се и десило. Уб је већ на старту меча повео са 6:2, и како је сет одмицао, одржавао је стечену предност. Спартак ни у једном тренутку није имао шансу да дође бар до изједначења и домаћа екипа је повела са 1:0.

Маријана Боричић је у другом делу утакмице шансу указала одбојкашицама које нису имале прилику да се докажу у досадашњем току сезони. И поред измена, Уб је играо доста добро и у другом периоду. Ипак, Спартак је у завршници био за нијансу конкретнији, што му је омогућило да дође до изједначења.

Међутим, домаћин је и поред осигурног проласка у полуфинале желео да из овог сусрета изађе као победник. Најпре је актуелни шампион Србије, у једном неизвесном сету, по други пут повео на утакмици, да би у трећем периоду потврдио свој квалитет и осигурао победу и у другој утакмици.

Маријана Боричић, тренер Уба, каже да су играчице које нису имале прилике да се докажу ове сезоне, пружиле одличну партију: „После првог сета који нам је омогућио пролазак у полуфинале, гледали смо да одморимо прву поставу и да дамо више прилике млађим играчима. Ангажовали смо практично све одбојкашице са клупе и дали само им простора да играју. Драго ми је да су оне доста добро искористиле ту прилику. Рецимо Симона Петрановић, која је јуче први пут наступила за нашу екипу, као и Анђелка Новосел и Александра Ђорђевић на позицији средњег блокера. Једино ми је жао што Тијана Врцељ није могла да одигра до крају, јер има повреду бутног мишића и осећала је бол. Наравно, уз помоћ искуснијих играча, на крају смо победили и задовољна сам игром целокупне поставе" – закључила је Маријана.

Пласман међу четири најбоље екипе поред Уба осигурале су и Црвена звезда, Железничар из Лајковца и ТЕНТ из Обреновца.

Жреб за полуфинале обавиће се у недељу, 21. новембра, пред почетак дербија 8. кола Суперлиге између Уба и Железничара из Лајковца.

Odbojkica prodavnica enter400

Велико изненађење направио је и ВГСК, који је поразио Војводину на страни

Одбојкаши Партизана Коптех остварили су велики тријумф у 10. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Бојана Јанића је, у Крагујевцу, надиграла Раднички д.о.о. са 3:2, по сетовима 26:24, 25:22, 24:26, 24:26 и 15:5.

Партизан након трилера срушио шампиона!

Одбојкаши суботичког Спартака забележили су тријумф у 10. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Суботичани су вечерас, у Београду, надиграли Црвену звезду са 3:2, по сетовима 20:25, 27:25, 25:23, 17:25 и 15:9.

Бањица прија Суботичанима: Спартак зимује на челу табеле!

Девета рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге протекла је, махом, у знаку домаћина, пошто је њих пет остварило победе на свом терену. Једино је Црвена звезда била успешна на страни, али у свом граду, пошто је након истинске борбе и узбудљивих пет сетова славила у вечитом дербију. Спартак је наставио са сјајним партијама, па је након пласмана у финале Купа Србије био кобан и по Војводину, док је ВГСК наставио свој победнички низ. Максималним тријумфима, пред својим навијачима, радовали су се крагујевачки Раднички, Таково, али и Млади радник.

Преглед 9. кола БПШ Суперлиге у конкуренцији сениора: Неко држи ритам, неко губи корак

Минулог викенда одигране су све утакмице 11. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге, што значи да смо на половини лигашког дела првенства када су даме у питању. ТЕНТ је, фудбалским речником, освојио титулу јесењег шампиона, пошто је уписао своју једанаесту победу у Београду. Пазовчанке су наставиле са убедљивим партијама и надиграле су Уб, док су, према очекивањима, победе уписали Раднички и Железничар. Веома занимљиво било је у Лесковцу, где се Београд дошао до другог тријумфа у сезони, док је ужичко Јединство на свом терену успело да надигра гошће из Суботице.

Преглед 11. кола БПШ Суперлиге за сениорке: На пола пута