Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Пети сет припао Житомиру против Војводине

Одбојкаши Војводине претрпели су минималан пораз у првој утакмици 1. кола Купа ЦЕВ 2024. Украјински Житичи Полисја Житомир, за који игра Андрија Вилимановић, је вечерас у Жешуву, у Пољској, победио Војводину са 3:2, по сетовима 26:24, 22:25, 25:16, 21:25 и 15:12, после 114 минута игре.

Врло изједначена игра виђена је током уводног периода. Од почетка, па све до саме завршнице резултат је био поприлично изједначен. Имала је Војводина у пар наврата два поена разлике, али то је био максимум. Први до сет лопте стигли су домаћи играчи, али су реализовали другу и са 26:24 повели 1:0.
 
Другачије се одвијала ситуација у другом сету, где су Новосађани преузели иницијативу и од почетка држали вођство на својој страни. Покушавала је противничка екипа да се врати у егал, али није им то дозволио тим који предводи Марко Наранчић. Већ у наредном моменту стигла је Војводина на три сет лопте, а затим изједначила укупан резултат. 
 
Није изгубљен сет пореметио Житомир који је подигао ниво игре и преузео контролу у трећем периоду. Средином сета направио је украјински клуб серију и повео са 16:10. Били су сигурни домаћи играчи све до саме завршнице, а стечено вођство нису угрозили ни једног тренутка. При резултату 21:16, направили су домаћини још једну серију од четири узастопна поена и тако дошли на корак од победе. 
 
VojvCEV1
 
Истом мером узвратили су црвено-бели и показали да нису дошли до Пољске да би се предали. Одмах на почетку су направили разлику и повели са 8:3. У наставку сета вођство Војводине је само расло и било је питање само са којим ће резултатом завршити сет и отићи у тај-брејк. - 25:21
 
Одлучујући сет био је изједначен у првих неколико поена, али искусни играчи Житомира су направили серију од 4:1 и тако стекли минималну предност. Одржавала се Војводина на леђима сјајног Луке Станковића, али то није било довољно. Стечено вођство домаћини нису испуштали и са 15:10 уписали победу. 
 
VojvCEV2
 
Најефикаснији у тиму Војводине био је Лука Станковић са 15, а пратили су га Филип Савовски са 14 и Жарко Убипарип са 13 поена. 
 
Реванш утакмица ће се одиграти у среду, 1. новембра у малој сали СПЦ „Војводина“ у Новом Саду од 19.00 часова.

Odbojkica prodavnica enter400

Годинама су у Крагујевцу са великим нестрпљењем чекали дан када ће се одбојкаши вратити на стазе старе славе и у витрине клуба одложити барем један пехар. Ни на почетку ове сезоне нико није са сигурношћу могао да каже да ће баш 2025. година остати уписана златним словима у историји одбојкашке секције СПД Раднички. Ипак, неколико ентузијаста је из утакмице у утакмицу сигурним кораком оповргло све сумње и на крају урадило нешто што ниједна генерација до сада није.

Душан Лопар Тихи јунак великог подвига Крагујевчана!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца нови су шампиони Србије! Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у ”МТС хали Језеро”, у петој, одлучујућој утакмици финала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге, поразила новосадску Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 21:25, 25:20, 25:21 и 25:22.

Крагујевац слави дуплу круну: Раднички након 15 година шампион Србије!

Одбојкашице Железничара из Лајковца нове су шампионке Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Лајковчанке су вечерас, на свом терену, у петом мечу финалне плеј-оф серије, надиграле Уб са максималних 3:0, по сетовима 25:15, 28:26 и 25:16.

Златни Ћира стигао до трона: Железничар је нови шампион Србије!

Одбојкаши Војводине Моцарт остварили су велики тријумф и на тај начин изборили пету, одлучујућу утакмицу финалне серије Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, у четвртом мечу, надиграли Раднички доо из Крагујевца са 3:1, по сетовима 22:25, 34:32, 25:22 и 25:15.

Мајсторица одлучује о шампиону: Војводина још једном боља од Крагујевчана!

Одбојкашице Београда избориле су пласман у Банка Поштанска штедионица Суперлигу за наредну сезону. Екипа Дејана Крповића је вечерас, на свом терену, у другој утакмици плеј-аута, надиграла Инђију са 3:1, по сетовима 25:21, 27:29, 25:12 и 25:22.

Београд наредне сезоне у Суперлиги!