Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Велики тријумф Радничког након драме у петом чину!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су победу у првој утакмици шеснаестине финала Купа ЦЕВ. Раднички је вечерас, на свом терену, надиграо румунску Крајову са 3:2, по сетовима 23:25, 25:18, 25:17, 21:25 и 30:28.

Иако су гости за нијансу боље отворили овај сусрет, Крагујевчани су брзо ухватили прикључак и већ до средине уводног сета изједначили су резултат. Велика борба виђена је све до резултата 20:20, када су Румуни везали четири поена и стигли до сет лопти, а ускоро и до вођства од 1:0.

Нису дешавања из претходног сета превише уздрмала домаћина утакмице, пошто су изабраници Алексе Брђовића у наредна два приказали далеко бољу игру од ривала. Најпре су средином другог сета направили превагу и стекли разлику која им је омогућила до поравнају резултат, да би у трећем на сличан начин стигли и до вођства.

Чинило се након одличне игре у претходна два, да ће домаћин у четвртом периоду само привести посао крају. Ипак, питали су се нешто и гости из Румуније. На самом старту четврте деонице уграбили су неколико поена предности, које су вешто чували и на крају су утакмицу одвели у одлучујући, пети сет.

А тамо смо гледали драму, која се ретко виђа. Боље су Крагујевчани отворили овај сет, након чега су примат преузели гости и у завршници први стигли до меч лопте. Међутим, предаја није била опција за пулене Алексе Брђовића који су за тили час преокренули резултат и стигли до прве шансе за победу. То је тек био почетак игре нерава, пошто је ова утакмица окончана након дубоке резултатске разлике. Обе екипе имале су своје шансе да утакмицу раније приведу крају, али су у кључним моментима биле на висини задатка. На срећу свих навијача у хали „Језеро“, али и љубитеља одбојке у Србији, Раднички је на крају био истрајнији и са 30:28, остварио је тријумф.

Давид Крастев поентерски је предводио своју екипу са 24 поена, а пратили су га Филип Стоиловић са 17, Вук Иванковић са 16 и Никола Гоић са 15 поена.

Реванш утакмица на програму је у среду, 29. новембра од 18.00 часова у Румунији.

Odbojkica prodavnica enter400

Одбојкаши новосадске Војводине Моцарт уписали су тријумф у првој утакмици полуфинала Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Марка Наранчћа је вечерас, у Београду, надиграла Црвену звезду након преокрета са 3:1, по сетовима 21:25, 25:22, 25:21 и 25:23.

Брејк Војводине у Београду!

Одбојкашице Омладинца из Нових Бановаца оствариле су тријумф у другој утакмици плеј-аута за опстанак у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Екипа Марка Николића је вечерас, на свом терену, надиграла суботички Спартак са максималних 3:0, по сетовима 25:22, 25:22 и 25:20.

Омладинац изборио мајсторицу

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су тријумф у првој утакмици полуфинала Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су вечерас, на свом терену, надиграли Карађорђе са 3:1, по сетовима 25:20, 25:17, 22:25 и 25:14.

Раднички ближи новом финалу плеј-офа!

Одбојкаши пазовачког Јединства играће и наредне сезоне у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Екипа Жељка Вукелића је вечерас, као гост, у другом мечу плеј-аута, надиграла Нови Пазар са 3:2, по сетовима 22:25, 20:25, 25:20, 25:11 и 18:16.

Пазовчани изборили опстанак у Суперлиги!

Одбојкашице обреновачког ТЕНТ-а играће у финалу плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Обреновчанке су вечерас, у трећој утакмици полуфинала, поразиле лајковачки Железничар са максималних 3:0, по сетовима 25:12, 25:12 и 25:15.

Суперлига добија новог владара: ТЕНТ експресно до финала!