Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Украјинци бољи од црно-белих

Партизан Ефбет, првак Србије и победник Банка Поштанска штедионица Суперлиге 2022/2023. претрпео је пораз у првој утакмици осмине финала Купа ЦЕВ 2024. Украјински Прометеј Дњипро, за који игра Михајло Станковић, победио је вечерас у Миовенију, у Румунији, Партизан Ефбет са 3:0, по сетовима 25:19, 25:9 и 25:15, после 59 минута игре.

Почео је први сет сигурно на обе стране и екипе су играле поен за поен. Одвојила се домаћа екипа на четири поена разлике и повела са 11:7. Повећавала је предност екипа Дњипра и сигурно тријумфовала у првом сету са 25:19.

Наставио је украјински тим са добром игром и у наставку. Одвојили су се на почетку сета и повели са 9:4. Није успео српски шампион да одговори на добру игру Украјинаца и након серије 6:0 заостајали су једанаест поена. Разлика се повећавала и Дњипро је тријумфовао са 25:9 у другом сету.

Припао је почетак трећег сета опет екипи Дњипра која се одвојила на пет поена. Одржавали су заостатак одбојкаши Партизана, смањили и на 3 поена, али Украјинци су још једном серијом успели да се одвоје на осам поена. Испоставило се да је то била кључна серија у трећем сету и домаћин је лако привео крају и трећи сет, а самим тим и меч.

Најефикаснији у Партизану био је Милија Мрдак са 10, а додао је Лука Тадић 8 поена.

Реванш утакмица ће се одиграти наредног четвртка, 21. децембра од 18.00 часова у дворани УСЦ „Вождовац“ на Бањици, у Београду.

Победник дуела Партизан Ефбет – Прометеј Дњипро играће у плеј – офу, односно квалификацијама за четвртфинале Купа ЦЕВ (10. и 17. јануар), против победника двомеча између холандског Динама из Апелдорна и турског Фенербахчеа из Истанбула, за који игра Дражен Лубурић.

Odbojkica prodavnica enter400

У београдском хотелу “М” данас је одржана седница клубова Банка Поштанска штедионица Суперлиге Србије и Прве лиге Србије у обе конкуренције. Седницом је председавао Данило Мрђа, директор такмичења Одбојкашког савеза Србије, а представницима клубова су се обратили Иван Kнежевић, генерални секретар Одбојкашког савеза Србије, Петар Богуновић, председник Одбојкашког савеза Војводине и потпредседник Одбојкашког савеза Србије.

Одређени такмичарски бројеви за наредну сезону

Нова сезона Банка Поштанска штедионица Суперлиге стартује 10. октобра, када ћемо имати прилике да гледамо прве мечеве шампионата 2025-26. у мушкој и женској конкуренцији. Прво коло ће бити комплетирано током викенда од 10. до 12. октобра, како стоји у Календару такмичења који је сачинила Такмичарска комисија Одбојкашког савеза Србије.

Нова сезона БПШ Суперлиге стартује 10. октобра!

Веома интересантно одбојкашко лето увелико је почело. Пажња јавности се са клупске преусмерила на репрезентативну одбојку, пошто су сениорке и сениори Србије већ одиграли први викенд Лиге нација, и сви са нестрпљењем очекујемо другу седмицу, која ће се у обе конкуренције одиграти у „Београдској арени“. На посао су прионуле и репрезентације млађих категорија, али то није спутало суперлигаше да наставе са својим стандардним активностима током летњих дана. Потрага за адекватним појачањима настављена је и у седмицама за нама, а чини се да је овогодишња трансфер пијаца најинтересантнија у последњих неколико сезона.

ЛИГА ТРАНСФЕР ПИЈАЦА: ТЕНТ већ склопио играчки мозаик, МВП финалне серије остаје у Крагујевцу

Нешто мање од месец дана прошло је од тренутка када је спуштена завеса на фантастичну 2024/25. сезону у Банка Поштaнска штедионица Суперлиги. Целокупни лигашки део сезона, а потом и плеј-оф донели су нам низ фантастичних дуела и утакмице препуних преокрета и неизвесности, а кулминација свега догодила се у финалној серији. Као што је добро познато, шампионским ловорикама су се на крају окитиле одбојкашице лајковачког железничара и одбојкаши крагујевачког Радничког доо, али су и остале екипе морале да буду поносне што су се побринуле да српска клупска одбојка рапидно напредује. Стога је велики број клубова наставио са радом, али се пажња са терена преселила на трансфер пијацу, пошто је неколицина екипа у обе конкуренције веома активна у проналаску добитних комбинација за наредну такмичарску сезону.

ЛИГА ТРАНСФЕР ПИЈАЦА: Железничар и Карађорђе најактивнији, ТЕНТ чува окосницу екипе

Годинама су у Крагујевцу са великим нестрпљењем чекали дан када ће се одбојкаши вратити на стазе старе славе и у витрине клуба одложити барем један пехар. Ни на почетку ове сезоне нико није са сигурношћу могао да каже да ће баш 2025. година остати уписана златним словима у историји одбојкашке секције СПД Раднички. Ипак, неколико ентузијаста је из утакмице у утакмицу сигурним кораком оповргло све сумње и на крају урадило нешто што ниједна генерација до сада није.

Душан Лопар Тихи јунак великог подвига Крагујевчана!