Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Звезда заустављена у златном сету

by Душан Крстић

Одбојкашице Црвене звезде нису успеле да изборе пласман у осмину финала Купа ЦЕВ. Бољи од изабраница Милана Гршића био је Волеро Ле Кане у другој утакмици шеснаестине финала. Иако је Звезда након четири сета и одличне игре остварила победу са 3:1 (25:27, 25:13, 25:15, 25:18), искуство Францускиња било је пресудно у „златном сету“, који су решиле у своју корист са 15:12.

Звезда је од старта меча показала иницијативу и жељу да избори управо златни сет. Мало је фалило да већ у првом сету начне ривала, али су Францускиње успеле да извојевају вођство у веома узбудљивој завршници. Ипак, то није деморалисало црвено-беле даме, које су од другог сета заиграле и те како доминантно. Прави показатељ је други сет, у којем су ривала оставиле на свега 13 поена, док су у трећем препустиле само 15. Нису на томе желеле да се зауставе, већ су и у четвртом сету у потпуности надиграле фаворизованог ривала и са 25:18 избориле златни сет.

Наравно, нико није смео да отпише Волеро у одлучујућој деоници, иако је Звезда у исту ушла са далеко већим самопоуздањем. Чини се на крају да је од пресудног значаја било искуство Францускиња у игрању на међународној сцени. И поред свих покушаја истрајних Београђанки, Волеро је на крају са 15:12 изборио пласман међу шеснаест најбољих екипа у другом по рангу европском такмичењу.

Симона Матеска била је веома инспирисана вечерас, пошто је утакмицу окончала са 23 поена. Малгоржата Јасек додала је два поена мање, док је Ана Лазаревић бројала до 17. Код Францускиња, најефикаснија је била Морган Фингал са 24 поена, док је Маша Киров утакмицу завршила на коти од 11.

Подсећања ради, Волеро је у првој утакмици надиграо Звезду након преокрета са 3:1.

Odbojkica prodavnica enter400

Лигашки део сезоне је завршен, али за осам најбољих екипа у мушкој вертикали Банка Поштанска штедионица Суперлиги права борба тек почиње. Од суботе, 29. марта, стартује четвртфинале плеј-офа, фаза у којој нема простора за калкулације и где се свака грешка скупо плаћа. Серије се играју на две добијене утакмице, а већ прва рунда доноси вечити дерби, неколико отворених дуела и потенцијалне драме у утакмицама сва четири пара.

Плеј-оф БПШ Суперлиге за одбојкаше: Осам екипа у борби за титулу, три рудне до славља

После 22 кола лигашког дела сезоне и безброј напада, сервиса, блокова и асова, одбојкашице улазе у најважнији део сезоне – плеј-оф Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Осам најбољих тимова Србије укрстили су копља у четвртфиналу, које почиње у петак, 28. марта, и у којем нема места калкулацијама, јер само победе воде ка полуфиналу и корак ближе титули.

Плеј-оф БПШ Суперлиге за одбојкашице: Осам екипа, један трофеј, ниједно право на грешку

Готово! Протеклог викенда одигране су последње утакмице лигашког дела првенства у оквиру 22. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Од средине октобра, када је и стартовао шампионат, па све до јуче, сваког викенда смо имали прилику да уживамо у безброј фантастичних утакмица, током којих су се све екипе безусловно бориле како би на крају испуниле циљеве зацртане још почетком припремног периода. Неки су успели у томе, поједини ће брзо желети да забораве овогодишњу кампању, али је сасвим сигурно да је сваки тим дао свој максимум и учинио лигашки део првенства још једном незаборавним.

Преглед 22. кола БПШ Суперлиге: Крај!

Одбојкаши Црвене звезде остварили су тријумф у последњем, 22. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Ивице Јевтића је вечерас, на свом терену, славила у вечитом дербију, надигравши Партизан Коптех са 3:1, по сетовима 20:25, 25:18, 25:18 и 25:21.

Спектакл тек следи: Звезда боља од Партизана у увертири плеј-офа

Одбојкашице Срема забележиле су победу у последњој утакмици 22. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Николе Каприца је вечерас, као гост, надиграла Омладинац са 3:0, по сетовима 25:13, 25:22 и 25:18.

Срем послао Омладинац у Прву лигу, Инђија највећи добитник!