Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Рибница преко златног сета до шеснаестине финала!

Одбојкаши Рибнице из Краљева пласирала су се у шеснаестину финала ЦЕВ Купа. Краљевчани су вечерас, у регуларном току реванш меча квалификација, у дворани СЦ „Ибар“ у Краљеву, савладали Линебург са 3:1, по сетовима 25:18, 25:22, 21:25 и 25:18.

Иако је у Немачкој било 3:0 за Линебург, Рибница је у овом мечу показала о каквој се екипи ради.

На почетку меча водила се изједначена игра, да би домаћин средином сета дошао до лепе резултатске залихе, коју није испуштао све до краја уводног периода.

rkv lin1

У већем делу другог дела игре, екипа из Краљева је била у предности, али су гости у завршници успели да дођу до преокрета, и повели су са 20:19. Ипак, Рибница се није предавала, врло брзо је  узвратила истом мером и до краја је дуплирала стечено вођство.

Добра игра у завршници претходног периода, дала је ветар у леђа Линебургу, који је од самог старта трећег сета имао иницијативу. Успели су Краљевчани да изједначе резултат средином сета на 15:15, али то није утицало на игру гостију, који су врло брзо успели да смање укупан резултат.

Током првог дела четвртог сета играло се поен за поен, после чега је актуелни освајач Купа Србије био конкретнији, освојио је четврти период и меч одвео у „златни сет“.

„Златни сет“ се игра уколико обе екипе имају исти број победа и бодова, а таква ситуација била је у овом двомечу. Изабраници Милана Симојловића, су на крилима сјајне игре из регуларног дела меча, још једном били фантастични и изашли су као победници како из „златног сета“, тако и из овог сусрета.

Рибница ће у шеснаестини финала Купа ЦЕВ 2022. играти против Чез Карловарског из Чешке. Утакмице су на програму 1. и 8. децембра.

Odbojkica prodavnica enter400

Веома интересантно одбојкашко лето увелико је почело. Пажња јавности се са клупске преусмерила на репрезентативну одбојку, пошто су сениорке и сениори Србије већ одиграли први викенд Лиге нација, и сви са нестрпљењем очекујемо другу седмицу, која ће се у обе конкуренције одиграти у „Београдској арени“. На посао су прионуле и репрезентације млађих категорија, али то није спутало суперлигаше да наставе са својим стандардним активностима током летњих дана. Потрага за адекватним појачањима настављена је и у седмицама за нама, а чини се да је овогодишња трансфер пијаца најинтересантнија у последњих неколико сезона.

ЛИГА ТРАНСФЕР ПИЈАЦА: ТЕНТ већ склопио играчки мозаик, МВП финалне серије остаје у Крагујевцу

Нешто мање од месец дана прошло је од тренутка када је спуштена завеса на фантастичну 2024/25. сезону у Банка Поштaнска штедионица Суперлиги. Целокупни лигашки део сезона, а потом и плеј-оф донели су нам низ фантастичних дуела и утакмице препуних преокрета и неизвесности, а кулминација свега догодила се у финалној серији. Као што је добро познато, шампионским ловорикама су се на крају окитиле одбојкашице лајковачког железничара и одбојкаши крагујевачког Радничког доо, али су и остале екипе морале да буду поносне што су се побринуле да српска клупска одбојка рапидно напредује. Стога је велики број клубова наставио са радом, али се пажња са терена преселила на трансфер пијацу, пошто је неколицина екипа у обе конкуренције веома активна у проналаску добитних комбинација за наредну такмичарску сезону.

ЛИГА ТРАНСФЕР ПИЈАЦА: Железничар и Карађорђе најактивнији, ТЕНТ чува окосницу екипе

Годинама су у Крагујевцу са великим нестрпљењем чекали дан када ће се одбојкаши вратити на стазе старе славе и у витрине клуба одложити барем један пехар. Ни на почетку ове сезоне нико није са сигурношћу могао да каже да ће баш 2025. година остати уписана златним словима у историји одбојкашке секције СПД Раднички. Ипак, неколико ентузијаста је из утакмице у утакмицу сигурним кораком оповргло све сумње и на крају урадило нешто што ниједна генерација до сада није.

Душан Лопар Тихи јунак великог подвига Крагујевчана!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца нови су шампиони Србије! Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у ”МТС хали Језеро”, у петој, одлучујућој утакмици финала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге, поразила новосадску Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 21:25, 25:20, 25:21 и 25:22.

Крагујевац слави дуплу круну: Раднички након 15 година шампион Србије!

Одбојкашице Железничара из Лајковца нове су шампионке Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Лајковчанке су вечерас, на свом терену, у петом мечу финалне плеј-оф серије, надиграле Уб са максималних 3:0, по сетовима 25:15, 28:26 и 25:16.

Златни Ћира стигао до трона: Железничар је нови шампион Србије!