Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Звезда се провукла и остварила минималну победу

by Душан Крстић

Одбојкаши Црвене звезде остварили су победу у првој утакмици шеснаестине финала ЦЕВ Купа. Звезда је као домаћин после велике борбе савладала Саво Волеј из Финске са 3:2, по сетовима 25:18, 29:27, 24:26, 23:25 и 15:10.

Саво Волеј је вечерас показао црвено-белима да у Европи нема лаких противника.

Финци су нешто боље ушли у овај сусрет и повели су са 4:2 и 6:4, али је Звезда поенима Стефана Скакића и Милана Пепића за тили час стигла до преокрета. У наставку је тим Игора Жакића, и поред агресивне игре ривала, само повећао своју предност и први сет окончао је са 25:18.

czv savo1

За разлику од првог, црвено-бели су у боље отворили други сет. Повели су најпре са 10:7, па са 16:12, али се у тим тренуцима пробудио и тим из Финске. Брзо су се гости вратили у игру и у завршницу ушли са поеном вишка (21:22). То је упалило аларм у домаћем тиму и у наставку смо имали прилику да гледамо велико надметање. Ипак, на срећу свих навијача у хали, Црвена звезда је била истрајнија и са 29:27 дуплирала је предност.

Саво Волеј у је трећем сету успео резултатски да се врати у игру, да би у наредном периоду, и поред агресивне игре Звезде стигао до потпуног изједначења и одвео меч у одлучујући, пети сет.

Звезда је већ на старту тај-брејка, при резултату 3:3, везала два поена, која су, испоставиће се нешто касније, била пресудна. До краја су црвено-бели били довољно концентрисани и са 15:10 стигли су до минималне победе.

Игор Жакић, тренер Црвене звезде, није крио задовољство после победе над Финцима.

"Види се да долазимо из два тешка пораза, нарочито се то односи на онај из Kупа Србије. Сада је дошао овај тежак изазов, европска утакмица која има притисак. У сваком случају, Саво се показао као добар тим, мало греше, играју страшно дисциплиновану одбојку, са пуно ниских и брзих лопти на које ми нисмо навикили. Успевали смо некако да се изборимо у прва два сета, али је после био евидентан недостатак самопоуздања, када је требало да завршимо меч. Надам се да ћемо ускоро деловати самоуверено, као на почетку сезоне. Знамо да можемо више, од оног што пружамо. Дефинитивно је ситација таква да морамо да се психолошки извучемо из целе ове приче. Верујем да ћемо уз помоћ ове победе у томе и успети", објаснио је Жакић.

Милан Пепић, коректор Црвене звезде, каже да је ова победа злата вредна.

„Евидентно је да смо у лошем периоду. Та два пораза од Младог радника и Такова, сигурно да су утицали на психолошку припрему за овај меч. Види се да се мучимо, види се да се тражимо, али ми је веома драго да смо успели да добијемо ову утакмицу. Нама је свака победа злата вредна и значи за повратак самопоуздања“, закључио је Пепић.

Најефикаснији у победи Црвене звезде били су Лазар Мариновић са 19 поена, а пратили су га Милан Пепић са 17 и Стефан Скакић и Алекса Поломац са по 16.

Реванш меч ће се одиграти у среду, 16. новембра од 18.00 часова у Kуопију, у Финској.

Црвена звезда ће, уколико елиминише Финце, у осмини финала Kупа ЦЕВ играти против победника двомеча Аркада Галаци из Румуније и Нефтохимик Бургас из Бугарске.

Odbojkica prodavnica enter400

Још пре неколико седмица се стање у Банка Поштанска штедионица Суперлиги и те како закомпликовало, а тај тренд настављен је и у 21. рунди првенства. Ипак, истински љубитељи одбојке неће морати превише да чекају на кулминацију свих догађаја, пошто ће се за викенд открити све недоумице и на различитим пољима. Ипак, и у овом колу дошли смо до нових сазнања, пошто је ВГСК и званично изборио пласман у плеј-оф, који је потврдио победом над Војводином, док је Партизан ове сезоне остао без разигравања након пораза од Радничког. Суботички Спартак се након две недеље паузе вратио на чеону позицију победом над Црвеном звездом, али ће одлука о лидеру на крају лигашког дела првенства пасти у последњем колу. Јединство је у дербију зачеља поразило Ниш и продужило своје снове о директном опстанку у првенству, док је Таково без било каквих проблема изашло на крај са Дубочицом, која је и званично испала у нижи ранг такмичења. А до тријумфа је, након великог преокрета, стигао и Карађорђе, пошто се у Пожаревцу вратио из великог минуса.

Преглед 21. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Одлука пада за викенд!

Протеклог викенда спуштена је завеса на лигашки део сезоне у Банка Поштанска штедионица Суперлиги у конкуренцији дама. Иако је мање-више све било познато, осим тога која екипа ће на крају изборити директан опстанак и са којих ће позиција поједини тимови дочекати плеј-оф, потрудиле су се даме да и утакмице које нису имале резултатски значај учине занимљивим. Дефинитивно је највећи победник последњег кола Београд, који је успео да избори опстанак, док ће Спартак, и поред велике победе над Ужичанкама, играти у баражу. ТЕНТ на крају није успео да сезону оконча без пораза, пошто је боља од тима Игора Жакића била Црвена звезда и то на страни, док је у још једном мечу без резултатског значаја пазовачко Јединство надиграло Уб. Шампион Србије је победом над Сремом обезбедио предност домаћег терена у плеј-офу, док је Раднички тријумфом над Партизаном напредовао на крају на табели, те заузео шесто место.

Преглед 22. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Нема тајни и непобедивих!

Одбојкашице Црвене звезде оствариле су велики тријумф на затварању последњег, 22. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Изабранице Данила Стокуће су вечерас, у Обреновцу, надиграле ТЕНТ са 3:1, по сетовима 26:24, 25:23, 22:25 и 25:22.

Крај сјајне серије: Звезда нанела први пораз Обреновчанкама!

Одбојкашице Београда забележиле су тријумф од великог значаја у последњем, 22. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Изабранице Дејана Крповића су данас, на свом терену, поразиле Лесковац 98 са максималних 3:0, по сетовима 25:16, 25:19 и 25:23.

Суботичанке у баражу: Београд изборио опстанак!

Одбојкаши ВГСК-а и Карађорђа забележили су тријумфе у 21. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. ВГСК је, на свом терену, поразио Војводину са 3:1, док су популарни Вождови, као гости, били бољи од Младог радника са 3:2.

ВГСК изненадио Војводину, Вождови преживели у Пожаревцу