Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

ТЕНТ убедљиво до осмине финала Купа изазивача

Одбојкашице ТЕНТ-а из Обреновца пласирале су се у осмину финала Купа изазивача. Обреновчанке су вечерас, код куће, поразиле португалски Спортинг из Лисабона са 3:0, по сетовима 25:16, 25:12 и 25:23.

Изабранице Игора Жакића вечерас су још једном потврдиле да се налазе у сјајној форми, након што су направиле нови искорак на европској сцени.

Велика борба вођена је на старту уводног сета, пошто су и један и друга екипа била максимално концентрисане. Ипак, тако је било само до резултата 10:9, у корист домаћина, када је ТЕТН сјајном серијом од 7:1, стигао надомак вођства. До краја су Обреновчанке само повећале стечену предност и са 25:16, повеле су са 1:0.

Имали су на уму у табору ТЕНТ-а да би освајање друге деонице било гарант за пласман у осмину финалу. Зато су домаће одбојкашице од самог старта сета биле максимално агресивне и доминантне, а одговора на такву игру са друге стране мреже није било. Тако је екипа Игора Жакића у завршници стигла до невероватних 13, које су јој биле и те како довољно за пласман у наредну рунду.

Приметно је било опуштање, услед успешна прва два сета, у табору домаће екипе, али ни то није помогло Спортингу да избегне максималан пораз. Ипак, ТЕНТ је у завршници решио да што пре оконча утакмицу што је са 25:23, и урадио.

Најефикаснија у победи своје екипе била је Јована Цветковић са 13 поена, а пратиле су је Мина Мијатовић са 10 и Ана Малешевић са осам.

ТЕНТ ће у осмини финала (29. новембра у Обреновцу и 6. децембра у Лугожу) играти против румунског Лугожа (Силвија Поповић, Катарина Чанак, Невена Видојевић, Угљеша Шегрт, Драган Грбић), док ће Уб у осмини финала Купа изазивача 2024. играти против румунског Волунтарија 2005, за који игра Ана Живојиновић, а тренер је Милан Љубичић.

Уб ће бити домаћин у првом мечу осмине финала, који ће се одиграти 29. новембра, док ће се реванш меч одиграти 6. децембра у Доброештију, предграђу Букурешта.

Odbojkica prodavnica enter400

Одбојкашице Уба оствариле су тријумф у првој утакмици полуфинала Купа Србије. Екипа Мирјане Мусулин је вечерас, у Лајковцу, надиграла Железничар са максималних 3:0, по сетовима 25:19, 25:22 и 25:22.

Убљанкама брејк у Лајковцу

Одбојкашице Црвене звезде оствариле су минимални тријумф у првој утакмици полуфинала Купа Србије. Екипа Милана Гршића је вечерас, на свом терену, након велике борбе надиграла ТЕНТ са 3:2, по сетовима 30:28, 25:22, 15:25, 14:25 и 15:9.

Звезда изненадила браниоца Купа!

Субота је за све истинске љубитеље одбојке била као празник. Поред четири меча у мушкој конкуренцији, све утакмице које су даме одиграле у оквиру 9. коло Банка Поштанска штедионица Суперлиге биле су на програму првог дана викенда. У центру пажње је свакако био дуел између пазовачког Јединства и Железничара, у којем су домаће одбојкашице оствариле велики тријумф, док је Раднички Бластерс поново био кобан по фаворита, овог пута вицешампиона Србије. До очекиваних тријумфа стигле су одбојкашице ТЕНТ-а, Црвене звезде и ужичког Јединства, а Партизан ЦБС је још једном доказао да је суверени владар тај-брејкa.

Преглед 9. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Суботњи маратон

Последњи радни и први дан викенда били су резервисани за утакмице 7. кола такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиге у конкуренцији одбојкаша. Након ове рунде, табела је добила нове обрисе, али још увек немамо тачан увид у стање, пошто поједине екипе, због обавеза у другим такмичењима, имају мањи број одиграних мечева. Спартак је тријумфом код куће преузео чеону позицију на табели, а свакако је максимална победа шампиона Србије у репризи прошлосезонског финала била главна тема међу љубитељима одбојке. До првог тријумфа у првенству је дошла екипа ВГСК-а, а прилику да прослави победу имао је и Карађорђе. Као што смо већ навикли, ни ово коло није прошло без маратонских дуела у којима су се за нијансу боље снашли Млади радник и Црвена звезда.

Преглед 7. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Табела добила нове обрисе

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца забележили су победу у дербију 7. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су вечерас, на свом терену, поразили Војводину Моцарт са 3:0, по сетовима 25:22, 25:21 и 25:19.

Шампион убедљив у репризи финала