Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Пирова победа Убљанки

Одбојкашице Уба нису успеле да се пласирају у осмину финала Купа изазивача. Иако су изабранице Мирјане Мусулин вечерас, код куће, победиле Потсдам са 3:2 (24:26, 25:23, 19:25, 25:19, 15:13), Немице су, услед тријумфа у првој утакмици од 3:1, избориле пласман у осмину финала.

Утисак након прве утакмице, коју су Немице на свом терену решиле у своју корист са 3:1, био је да је Уб пропустио прилику да направи повољан резултат пред реванш код куће. Уједно, то би могао да буде и утисак након вечерашњег меча, пошто је силно мотивисани домаћин, и поред тријумфа, некако сам себи ускратио прилику за пласман међу шеснаест најбољих екипа.

Све до саме завршнице је ишло по плану за Убљанке у првом сету. Екипа Мирјане Мусулин била је бољи ривал на терену, вешто је чувала рано стечену предност и у завршницу ушла са вођством од 23:19. Таман када су сви у хали очекивали да ће њихове миљенице у добром расположењу започети поход на осмину финала, Потсдам је са четири везана поена анулирао предност ривала, да би нешто касније и повео са 1:0. Свесне су биле Убљанке да дешавања у минулом сету не морају да утичу на даљи ток, те су силно мотивисане деловале у другој деоници. Иако је Потсдам пружио једнако јак отпор, на крају је жеља домаћих одбојкашица преовладала, и Уб је са 25:23 стигао до изједначења. Ипак, трећи сет био је пресудан у овом мечу. Иако су се сви надали да Уб може у наставку да оствари зацртани циљ и избори златни сет, Немице су у овом сету пружиле најбољу игру. Уб је гајио наду до средине сета и вођства од 13:12, када је Потсдам серијом од 8:1 практично отклонио сваку дилему која екипа ће изборити пласман даље. Иако је Уб у наставку још увек имао прилику за поправни, Немице то једноставно нису дозволиле и са 25:19 су могле да прославе пласман у осмину финала. Остатак меча био је практично ревијалног карактера. И поред чињенице да није успео у намери да настави европску причу, Уб је желео да се од трећег по јачини европског такмичења опрости победом. Наговестио је то у четвртом сету, који је решио у своју корист са 25:19, да би у тај-брејку још једном, са 15:13, стигао до утешног тријумфа.

Ана Михајловић била је најефикаснија у победи Уба са 21 освојеним поеном, Ана Митровић бројала је до 17, а Алфонсо Бенитез до девет. На другој страни истакла се Жед Шуле са 21 поеном.

Odbojkica prodavnica enter400

Одбојкашице обреновачког ТЕНТ-а повеле су у финалној серији плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Игора Жакића је вечерас, на свом терену, након истинске борбе и великог преокрета надиграла Уб са 3:2, по сетовима 21:25, 25:27, 25:23, 25:18 и 15:8.

Сјајан преокрет Обреновчанки: ТЕНТ повео у финалној серији!

Више од шест месеци и тачно 146 утакмица касније, стигли смо до тренутка који су сви истински љубитељи одбојке са нестрпљењем чекали. У наредним данима добићемо одговор на питање која екипа ће бити крунисана у новог шампиона Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Књига је спала на два слова, она која су, према досадашњим достигнућима и резултатима, показала и највише од почетка. ТЕНТ и Уб одмериће снаге у финалној драми од најмање три, а највише пет чинова, која ће за једне бити крај дугогодишњег поста, док ће поражени морати да сачекају неку другу прилику.  

Освета или потврда: ТЕНТ и Уб у походу на шампионску круну!

Одбојкаши новосадске Војводине Моцарт уписали су тријумф у првој утакмици полуфинала Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Марка Наранчћа је вечерас, у Београду, надиграла Црвену звезду након преокрета са 3:1, по сетовима 21:25, 25:22, 25:21 и 25:23.

Брејк Војводине у Београду!

Одбојкашице Омладинца из Нових Бановаца оствариле су тријумф у другој утакмици плеј-аута за опстанак у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Екипа Марка Николића је вечерас, на свом терену, надиграла суботички Спартак са максималних 3:0, по сетовима 25:22, 25:22 и 25:20.

Омладинац изборио мајсторицу

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су тријумф у првој утакмици полуфинала Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су вечерас, на свом терену, надиграли Карађорђе са 3:1, по сетовима 25:20, 25:17, 22:25 и 25:14.

Раднички ближи новом финалу плеј-офа!