Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Звезда супериорно до европског четвртфинала!

Одбојкашице Црвене звезде пласирале су се у четвртфинале Купа изазивача. Екипа Данила Стокуће је вечерас, на свом терену, у реванш утакмици надиграла дански Холте и славила са 3:0, по сетовима 25:11, 25:20 и 25:19.

Црвено-беле даме су пре седам дана у Скандинавији направиле значајан корак ка пласману међу осам најбољих екипа у трећем по рангу европском такмичењу. Иако далеко од куће, Звезда је, у сјајној атмосфери за коју су биле њихове присталице, успела да стигне до тријумфа након четири сета, а вечерас је само потврдила да је у овом тренутку далеко боља екипа од Данкиња. Тако је Данило Стокућа и у другој утакмици заредом повео своје нове изабранице до значајног резултата, који ће, очекује се, бити од великог значаја и пред наставак шампионата, али и наредне изазове у Европи.

Ништа Николина Лукић и другарице нису желеле да препуштају случају у овом мечу, па су од старта биле и те како убедљиве. А у прилог томе говори чињеница да су у првом сету ривалкама препустиле свега 11 поена и за тили час стигле на корак од пласмана даље. А прослава на Бањици могла је да почне већ након другог сета, иако је тим из Данске пружио далеко јачи отпор. Ипак, то није зауставило црвено-беле даме да стигну до зацртаног циља, пошто су средином сета успеле да сломе отпор ривала, да би убрзо са 25:20 и званично осигурале место међу осам најбољих екипа у Купу изазивача.

Међутим, биле су решене изабранице Данила Стокуће да, и поред чињенице да су обавиле потребан посао, до краја буду довољно концентрисане и стигну до максималне победе. А тако је и било, пошто је Звезда, након уводних 10:6, повела са 15:10 и 20:13, да би на крају са 25:19 уписала максимални тријумф.

Звезду је до велике победе капитенски предводила Николина Лукић са 15 поена, Катарина Станковић уписала је један мање, док је Нађа Антоновић бројала до 12.

Подсећања ради, у првом мечу, одиграном у Данској, Црвена звезда је славила са 3:1 (25:17, 24:26, 25:15, 25:23).

Црвена звезда ће у четвртфиналу Купа изазивача 2026. играти против грчког Панатинаикоса из Атине.

По пропозицијама ЦЕВ, за победе од 3:0 и 3:1 победник добија 3 бода. Уколико се меч заврши резултатом 3:2, победник добија 2, а поражени 1 бод. Уколико обе екипе имају исти број победа и бодова, о укупном победнику одлучује “златни сет”, који се игра одмах по завршетку друге утакмице. “Златни сет” се игра до 15 поена.

Odbojkica prodavnica enter400

Током викенда иза нас на програму је била тринаеста рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге у конкуренцији сениора. Ново коло прошло је без већих изненађења. Дефинитивно је највише повода за радост имала новосадска Војводина, која је после готово месец и по дана прекинула црну серију, док је Спартак без проблема наставио свој победнички низ и само се учврстио на лидерској позицији. ВГСК је након велике борбе био бољи од Партизана, Раднички се реванширао Пожаревљанима за пораз од пре неколико дана, а Звезда је после четири сета и преокрета била боља од Такова. До тријумфа је стигао и Карађорђе, који је, и поред епитета апсолутног фаворита, морао да се помучи како би надиграо Дубочицу.

Преглед 13. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Махом према очекивањима

Протеклог викенда одигране су све утакмице 14. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крај лигашког дела првенства је из недеље у недељу све ближи, што самим тим утиче на готово све екипе како би пред пресек стања и почетак плеј-офа обезбедиле што боље позиције. Тако је у последња два кола вођена велика борба између екипа које се надају опстанку у првенству, а чини се да је Београд након победе над Спартаком тренутно најближи том достигнућу. Максималним победама радовале су се одбојкашице Железничара, Звезде, пазовачког Јединства и Срема, док је ТЕНТ, у дербију кола, поразио Уб и наставио свој победнички низ који датира од старта првенства.

Преглед 14. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Захуктава се борба за опстанак

Одбојкашице Београда уписале су важан тријумф у 14. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Дејана Крповића је вечерас, на свом терену, надиграла суботички Спартак са 3:0, по сетовима 25:23, 25:17, 25:20.

Београд побегао из опасне зоне

Одбојкаши ВГСК-а остварили су тријумф у 13. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милана Ђуричића је вечерас, у Београду, надиграла Партизан Коптех са 3:2, по сетовима 25:23, 25:15, 17:25, 22:25 и 15:10.

ВГСК преживео у престоници

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су тријумф у 13. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Актуелни шампион Србије је вечерас, на свом терену, надиграо Млади радник после велике борбе са 3:2, по сетовима 25:21, 25:20, 22:25, 22:25 и 15:12.

Шампион се реванширао Пожаревљанима