Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Румунке славиле у Обреновцу

Одбојкашице ТЕНТ-а из Обреновца изгубиле су у првој утакмици 1. кола Купа изазивача 2023. ТЕНТ је вечерас у Обреновцу поражен од румунског Рапида из Букурешта са 3:0, по сетовима 25:20, 25:16 и 31:29.

Изабранице Кристијана Тамонеа нису успеле да остваре тријумф против тима за који наступа најбољи либеро света и репрезентације Србије, Теодора Пушић.

Обреновчанке су солидним пријемом на почетку утакмице стекле вођство од 5:3, али је екипа из Букурешта брзо анулирала ту предност и у наставку је на стању била изједначена игра. Гошће су средином сета успеле да се одлепе на три поена предности, након чега је ТЕНТ био довољно концентрисан и резултатски се вратио у меч. Међутим, врло брзо је уследео нови налет Рапида, за који тим из Обреновца није имао одговор и са 25:20, окончан је први сет.

tent rap1

Тим за који игра Теодора Пушић био је далеко бољи ривал у другом делу меча. Већ на почетку је Рапид стекао лепу резултатску залиху, коју је у наставку сета само повећавао. На крају су гошће са убедљивих 25:16, дуплирале предност.

Обреновчанке су у трећи сет ушле решене да се резултатски врате у меч. Биле су на добром путу, али је Рапид у завршници подиграо ниво своје игре и имали смо прилику да гледамо веома занимљив крај сета. Нажалост, искуство гошћи било је пресудно у овом периоду и тим из Букурешта је на крају остварио максимални тријумф.

Мина Мијатовић, капитен ТЕНТ-а, сматра да је њена екипа имала шансе за преокрет.

„Пре свега желим да честитам својим саиграчицама на борби. Знале смо да нас очекује веома важан и тежак меч вечерас. Ипак, сматрам да смо могле да преокренемо резултат у нашу корист, јер смо имале шансе за то. Надам се да ћемо у Румунији успети да изборимо неки сет, а што не и победу“, рекла је Мина.

Теодора Пушић, либеро Рапида и репрезентације Србије, каже да екипа ТЕНТ-а има пуно потенцијала.

„Девојке су стварно играле лепо и види се да имају пуно потенцијала. Веома су младе, што је у великој мери и утицало на број грешака које су направиле, али је то нормално. Са друге стране, ја сам задовољна победом. Нисмо играле како треба, али сасвим довољно за максимални тријумф“, закључила је Теодора.

Најефикаснија у домаћој екипи била је Јована Цветковић са 15 поена, а пратиле су је Мина Мијатовић са 12 и Ана Малешевић са 11.

Друга утакмица између ТЕНТ-а и Рапида одиграће се у среду, 30. новембра од 16.00 часова у Букурешту. Победник овог двомеча играће у шеснаестини финала против чешке Остраве 14. и 21. децембра.

Odbojkica prodavnica enter400

Протеклог викенда настављено је такмичење у оквиру седме рунде Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Два дербија обележила су ново коло шампионата, у којима су Убљанке успеле да надиграју шампиона, док је ТЕНТ био бољи од Јединства у драми од пет чинова. Велики тријумф уписале су и Ужичанке, док је Партизан ЦБС по први пут у сезони могао да прослави освајање сва три бода. А по први пут у сезони победи су се радовале и Сремице, док је Раднички Бластерс на свом терену оправдао улогу фаворита.

Преглед 7. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Рунда новитета

Пета рунда такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги је иза нас. Ипак, не целокупна, пошто су минулог викенда одигране четири од шест утакмица. Разлог томе је учешће шампиона Србије у квалификацијама за Лигу шампиона, па је густ распоред наметнуо да заостали први четвртфинални меч Купа Србије, Раднички доо и ВГСК-а одиграју овог викенда. Ипак, остали актери били су на висини задатка, па је Карађорђе након трилера успео да Звезди нанесе трећи овосезонски пораз, док је Спартак разоружао Устанике. Искусно Јединство је намучило, али не и угрозило Војводину Моцарт, а слично је било и у дуелу између Партизана Коптех и Ниша.

Преглед 5. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Куп утицао на распоред

Одбојкаши Карађорђа из Тополе забележили су тријумф у дербију 5. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Вождови су вечерас, у Београду, након истинске борбе надиграли Црвену звезду са 3:2, по сетовима 23:25, 31:29, 23:25, 25:21 и 15:11.

Вождовима драма у пет чинова

Одбојкашице ТЕНТ из Обреновца уписале су нови тријумф у једном од дербија 7. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Обреновчанке су вечерас, у Старој Пазови, након велике борбе надиграле Јединство са 3:2, по сетовима 23:25, 25:22, 25:15, 21:25 и 15:11.

ТЕНТ поново кобан по Пазовчанке

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су тријумф у првој утакмици четвртфинала Купа Србије. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, као гост, поразила ВГСК са 3:1, по сетовима 25:20, 20:25, 25:22 и 25:14.

Раднички успешно наставио поход на одбрану Купа Србије