Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Мухамед Садеги Партизанов „Принц од Персије“

by Душан Крстић

Сваке године, спорт доноси нове приче које нас неретко подсете на древне митове и њихове хероје, који из различитих земаља долазе да покоре нове територије. Ове сезоне, црно-бели свет Партизана дочекао је свог „Принца од Персије“ — Мухамеда Садегија, одбојкаша из Ирана, који је својим доласком у Београд започео нову авантуру.

Као и легендарни Принц из чувене видео игре, Мухамед се нашао пред великим изазовима. Непознато окружење, нови саиграчи и одбојкашка јавност у Србији, која тек треба да упозна његове праве способности. Иако је одиграо тек неколико утакмица, на терену се осећа почетак нечег већег, баш као што је Принц од Персије полако откривао своју судбину на путу пуном изазова. Већ сада, у дресу Партизана, Садеги делује као херој у настајању - играч чији ће потези тек исписати причу у срцима навијача.

Како свака авантура захтева време, тако и Мухамед Садеги полако упознаје своју нову стварност у Суперлиги. Ипак, чини се да корак по корак открива разлике између одбојкашке сцене у Србији и оне у његовој домовини. Упркос тим променама, његов прелазак у Партизан изгледа као прави потез, јер се осећа све спремнијим за нове изазове.

„Пре свега, желео бих да поздравим све читаоце портала и љубитеље одбојке у Србији. Играо сам у Ирану око десет година, у лиги која је веома тешка, али и другачија у односу на Србију. Тамо има много љутих навијача и дистанцирања. Засад, лакше ми је, како психички, тако и физички, да играм у Србији, јер овде није иста атмосфера као у Ирану“, рекао је нови примач Партизана.

Прелазак у нови клуб, посебно у иностранство, увек носи са собом изазове, али и узбуђење због нових могућности. Тако је било и са Садегијем. Његов долазак у Партизан није био спонтана одлука, већ промишљен корак ка напретку у каријери. Напуштање Ирана и одлазак у Европу представљао је велики искорак, који је пажљиво планирао.

„Напуштање иранске лиге и долазак у Европу били су моји лични избори и прво сам о томе разговарао са менаџером. После неколико различитих понуда, коначна одлука је била прелазак у Партизан, и веома сам срећан због тога. Надам се да ћу овде имати веома добро искуство“, истакао је Мухамед.

Укључивање у нови тим увек носи одређену дозу неизвесности. Ипак, досадашње искуство у иранској лиги добро је припремило Мухамеда за изазове који га чекају у Србији. Са уверењем у своје способности и свешћу о разликама у атмосфери, Садеги сматра да ће се брзо адаптирати.

„Као што сам већ рекао, дошао сам у Србију из далеко теже лиге, бар када је у питању атмосфера. Сматрам да ми адаптација неће представљати проблем, а надам се да нећу имати потешкоћа ни на самом терену“, додао је Иранац.

Амбиције у спорту покрећу сваког играча, а Мухамед Садеги није изузетак. Од тренутка када је стигао у Партизан, његове амбиције су јасне — не само да буде део тима који ће се борити за врх, већ и да помогне у остваривању највиших циљева. Са одлучним ставом и вером у тим, Садеги размишља о борби за титулу од првог дана.

„Примарни циљ клуба је да регуларни део сезоне завршимо међу прве четири екипе на табели. Иако смо сигурни да можемо то остварити, од када сам дошао размишљам о освајању шампионата. Надам се да можемо ићи до самог краја и бити конкурентни у борби за титулу“, истиче Садеги.

Иако је тек започео своју европску каријеру, Мухамед Садеги већ размишља о будућности. Његови утисци су позитивни, а амбиције за наредне године везане су за успех који жели да постигне у Европи. Са јасном визијом и великим очекивањима, он оставља утисак играча који је спреман на дугорочан успех, можда чак и у Партизану.

„Ако се оствари оно што имам на уму, дефинитивно ћу остати у Европи још много година“, закључио је Мухамед Садеги.

Партизанов „Принц од Персије“ дошао је у Европу као да је искорачио из митова и легенди свог древног Ирана. Као што је Принц пролазио кроз препреке и изазове да би освојио нове светове, тако и Садеги започиње своју нову одбојкашку авантуру у Београду. Са собом носи богату традицију иранског спорта, снагу и дисциплину. У црно-белом дресу, он гради своју причу корак по корак, са једним циљем — да осваја нове висине на европској сцени.

Odbojkica prodavnica enter400

Шеснаеста рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге била је на програму током минулог викенда. Као што то обично и бива, неке екипе су, према очекивањима, стизале до победа, док су неке морале добрано да се помуче како би извојевале победе. Дефинитивно је у центру пажње био вечити дерби, у којем се Звезда након маратона реванширала љутом ривалу за пораз у првом делу сезоне, док је ТЕНТ, практично, обесмислио дерби кола. Уб и пазовачко Јединство су лако изашли на крај са ривалима из доњег дома табеле, док је Београд уписао највећи тријумф откако је постао члан највишег ранга такмичења, и то у још једном градском дербију. За крај, узбудљиву одбојкашку представу приредиле су нам Ужичанке и Митровчанке, из које је Јединство након велике борбе изашло као победник.

Преглед 16. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Дерби на све стране

Протеклог викенда одигране су све утакмице петнаесте рунде такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, током које смо имали прилику да на теренима широм Србије пратимо и више него занимљиве мечеве. Иако је током овог кола виђено неколико веома узбудљивих мечева, дефинитивно су највеће изненађење направили искусни Пазовчани, који су убедљиво поразили ВГСК. На победничке стазе вратили су се суботички Спартак и крагујевачки Раднички, док су Звезда и Таково након четири одиграна сета били бољи од Дубочице, односно Партизана Коптех. Ипак, најнеизвесније и најузбудљивије било је у Новом Саду, где је Војводина након низа преокрета и дугих пет сетова успела да надигра Вождове из Тополе.

Преглед 15. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Повратак на победнички колосек

Одбојкаши Јединства из Старе Пазове остварили су важан тријумф у 15. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Жељка Вукелића је вечерас, на гостујућем терену, поразила ВГСК са максималних 3:0, по сетовима 25:19, 25:18, 25:19.

Искусни Пазовчани енигма за ВГСК

Одбојкашице обреновачког ТЕНТ-а забележиле су тријумф у дербију 16. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Игора Жакића је вечерас, на свом терену, поразила лајковачки Железничар са максималних 3:0, по сетовима 25:16, 25:14 и 25:18.

Обреновчанке преслишале шампиона

Одбојкаши Војводине Моцарт остварили су велики тријумф у дербију 15. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, надиграли Карађорђе, након истинске борбе, са 3:2, по сетовима 25:20, 18:25, 27:29, 25:19 и 15:10.

Новосађани разоружали Вождове