Утакмицама 10. кола и званично је спуштена завеса на 2025. годину, бар када је реч о Банка Поштанска штедионица Суперлиги Србије. Била је ово још једна узбудљива година у домаћем првенству, а потврду тога смо добили и у минулој рунди, која је одиграна средином седмице. Спартак је у дербију кола са Црвеном звездом обезбедио прво место на табели уочи празника, док је Партизан надиграо шампиона Србије, који је мислима био у полуфиналном реваншу Купа Србије. ВГСК је направио најпријатније изненађење савладавши максималним резултатом Војводину Моцарт, другог полуфиналисту Купа, док су Таково и Карађорђе такође уписали убедљиве тријумфе против Дубочице, односно Младог радника. У дербију зачеља, пазовачко Јединство је надиграло Ниш и пред паузу побегло са дна табеле.
Одбојкашице обреновачког ТЕНТ-а избориле су пласман у финале Купа Србије. Екипа Игора Жакића је вечерас, на свом терену, у реванш утакмици полуфинала надиграла Црвену звезду са 3:0, по сетовима 25:16, 25:22 и 25:10.
Одбојкашице Уба прве су финалисткиње Купа Србије. Екипа Мирјане Мусулин је вечерас, на свом терену, надиграла Железничар са 3:2, по сетовима 21:25, 23:25, 25:23, 25:23 и 15:8.
Велико изненађење направио је и ВГСК, који је поразио Војводину на страни
Одбојкаши Партизана Коптех остварили су велики тријумф у 10. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Бојана Јанића је, у Крагујевцу, надиграла Раднички д.о.о. са 3:2, по сетовима 26:24, 25:22, 24:26, 24:26 и 15:5.
Одбојкаши суботичког Спартака забележили су тријумф у 10. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Суботичани су вечерас, у Београду, надиграли Црвену звезду са 3:2, по сетовима 20:25, 27:25, 25:23, 17:25 и 15:9.